Skocz do zawartości

Zmiana regionu Wifi (lokalizacja)


Marecki_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś z forumowiczów wie jak zmienić region karty sieciowej wifi.

Jest to karta dodana w komplecie z moja płytą z97-pro od asusa AzureWave AW-CE123H (BCM94352).

Obecnie działa na kodzie US i nie działa mi lokalizacja w mapach, pogodzie itp. wyczytałem że to może być przyczyną.

Jest jakiś patch do clovera czy trzeba modyfikować kexty systemowe?

Zmiana regionu w kextach z clovera na których startuje ta karta nic nie daje, nadal jest US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz info jak zmienić US na np DE - na macbook pro 15 retina 2015 z kartą AC i ap AC, u mnie w domu identyfikuje się jako DE. U Ciebie może być inaczej, country code może być inny - mogą być też specjalne kody jak np #a. Poczytaj najlepiej samemu:

 

http://www.insanelymac.com/forum/topic/292542-airport-pcie-half-mini/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo informacji noewiadomo od czego zacząć. Ale z tego co widzę do każdej wersji systemu są inne patche.

Nie da się jakoś zmodyfikować kexta w cloverze żeby zawsze był dobry region?

Tak właściwie to dlaczego ustawił się na US skąd system wziął ten region skoro język w systemie przy instalacji był PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić wifi + bluetooth ale są pewne problemy.

Stosowałem metodę z fakeid od rehabmana, ale również działa na kextcie bcm4352 który znalazłem gdzieś w sieci.

1. Airdrop w Yosemite działa zauważalnie wolniej niż w HighSierra.

2. W High Sierra działa natywnie na regionie US i prędkość waha się pomiędzy 100-144 Mb/s, w Yosemite region XT około 78 Mb/s

I co mnie zdziwiło po wymuszeniu regionu US prędkość podskoczyła a Airdrop dalej dużo wolniejszy w porównaniu do HighSierra mimo tych samych parametrów karty sieciowej. Zagadka.

3. Lokalizacja działa ale dopiero jak w zasięgu pojawi się router sąsiada po dłuższym czasie, ja mam funboxa neostrada i chyba on jakoś blokuje lokalizację sam nie wiem.

4. I najgorsze po uruchomieniu w HighSierra airplay dowolnego filmiku z youtube na apple TV4k komputer się zawiesza i kompletnie nic się nie da zrobić nawet przycisk reset nie działa tylko wciśnięcie power dłuższy czas. To jest najpoważniejszy problem i nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Może ktoś byłby w stanie coś poradzić

Albo trzeba będzie odłożyć na kartę od admina może wtedy nie będzie takich kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.