Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Asus K73SV - doskonalenie instalacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 14:41

Witam. Zainstalowałem macOS Sierra 10.12.6 na moim laptopie Asus K73SV. Instalacja z wykorzystaniem uniBootX. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów, które wymienię poniżej. Aktualnie najistotniejsze dla mnie problemy to dźwięk i moc procka. Po nich zajmę się resztą. Laptop pracuje na zintegrowanej HD3000 (512mb). nVidia została wyłączona patchami. Załączam mój folder z config.plist i kextami pod K73SV.

Asus K73SV

- Intel i5 2410m Sandy Bridge

- 8 GB RAM

- Intel HD3000 + nVidia GeForce GT 540m 1GB. Karta nVidii w technologii optimus bez możliwości wyłączenia jej w BIOS

- Intel HM65 Chipset

- HDA ALC269

- Dysk 1: SSD 128GB z windows 7; Dysk 2: HDD 500GB z macOS Sierra 10.12.6

Aktualnie zmagam się z:

- Brak audio. Próbowałem włączyć dźwięk, wg instrukcji AppleALC.kext + Lilu.kext + Inject Layout ID (wypróbowane wiele ID). Dodatkowo próbowałem zaznaczać/odznaczać FixHDA w config.plist. Nic nie skutkuje

- Procesor wg producenta ma 2.3 GHz (2.9 GHz turbo boost); 2 rdzenie, 4 wątki. Na hackintoshu 2 rdzenie, 2 wątki i 2.3 GHz bez turbo

Inne problemy:

- Brak internetu po kablu (WIFI działa)

- Czytnik kart nie działa

- Bluetooth nie działa

Załączone pliki

• Załączony plik  K73SV.zip   939,54 KB   4 Ilość pobrań

#2 kovisoy

kovisoy
  • Members
  • 25 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 17:14

witam

posiadam laptop o bardzo bliskiej specyfikacji k53 sv  

- odnośnie audio , u mnie wymogiem jest aktywacja fixhda oraz fix hpet , oraz w opcji devices /inject audio 3- kexty masz właściwe dot audio

a pozostałe nie wszystkie właśćiwe lub do wyrzucenia jak np tymczasowy nullcpupowermanagement

- odnośnie wi-fi , najlepiej sprawdza się patch w dsdt - jak będziesz miał dsdt to mogę podesłać - mam tą samą karte wi-fi

-odnośnie czytnika kart , - prawdopodobnie nie będzie działał 

Zastanawiam się nad mnóstwem patchy i fixów które raczej są niepotrzebne ponieważ ten laptop nie jest aż 

tak bardzo wymagający .

Istotną sprawą jest wygenerowanie ssdt.aml dot procesora ale najważniejsze dsdt.aml które trzeba skonfigurować tzn , wyświetlanie , wi-fi , wyłączenie nvidii itp .

wszystko jest  opisane  na forum , nie mniej jednak każdy komputer to swego rodzaju indywiduum 

dla przykładu dodaje mój config

Załączone pliki

#3 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 21:10

Dzięki za odpowiedz, która sporo wnosi. Jutro po pracy zabiorę się za DSDT.aml i podeślę moje SSDT.aml. Mógłbyś podrzucić linki do konkretów z forum bo przewaliłem trochę i nie znalazłem, np. jak wyłączyć nVidię i jak zrobić wifi.

#4 kovisoy

kovisoy
  • Members
  • 25 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:34

Dzięki za odpowiedz, która sporo wnosi. Jutro po pracy zabiorę się za DSDT.aml i podeślę moje SSDT.aml. Mógłbyś podrzucić linki do konkretów z forum bo przewaliłem trochę i nie znalazłem, np. jak wyłączyć nVidię i jak zrobić wifi.

wi-fi I wyłączenie nvidii można uzyskać przez dodanie odpowiednich patch do dsdt .

Na forum znajdziesz jak wygenerować  ssdt i wrzucamy bez konfiguracji

do  clovera czy unibootx katalogu acpi /patched ,

natomiast dsdt  po konfiguracji również do tegoż katalogu

http://hamac.pl/topi...aszego-sprzętu/

temat dsdt aktualny w końcowych postach

https://github.com/P...ha/ssdtPRGen.sh

Załączone pliki

#5 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 15 styczeń 2018 - 17:20

Parę uwag:

Ten CPU NIE wymaga generowanie tabel SSDT dla PM, bo macOS w ogóle dla tego CPU NIE korzysta z XCPM a starego PM zawartego w AppleIntelCPUPM. Aby odpalić PM prawdopodobnie trzeba dobrze poprawić DSDT, ASUSy lubiły mieć tak skonstruowane DSDT, z HPET różnie się zachowuj w zależności jaki system zostanie wykryty. macOS nie ma ma zdefiniowanego w DSDT, bo jak i dlatego dla macOS należy dodać do metody OSI pozycję "Darwin" i najlepiej wskazać (poeksperymentować), którego Windows emulować. Trzeba popatrzeć w kod i jak ktoś ma choć podstawową smykałkę logicznego myślenia to będzie wiedział z którego Windows podstawić wpisy do Darwina.

Jak tabele od PM w BIOS (różne SSDT) nie są do końca prawidłowe, to warto użyć "dropu" i wygenerować je z poziomu Clovera - on sobie świetnie radzi z tym.

Tu macie też fajne configi bazowe do laptopów, można wziąć np zestaw z UniBootX dla najbliższego sprzętu, np Z68 dla Sandybridge i podstawić config z poniższego linku:

http://hamac.pl/topi...er-na-laptopie/

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#6 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 21:24

Załączam czyste DSTD i SSDT.

Załączone pliki

• Załączony plik  ACPI.zip   31,27 KB   1 Ilość pobrań

#7 kovisoy

kovisoy
  • Members
  • 25 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 22:43

Załączam czyste DSTD i SSDT.

witam 

każdy komputer tak jak pisałem to indywiduum mimo podobnej specyfikacji i trzeba szukać odpowiednich łat .

- dsdt dość znacznie różni się od mojego i nie mam możliwości zainicjowac w/wym dot  nvidii  w dsdt .

trzeba szukać na forach być może innych możliwości i wzorować się rozwiązaniami posiadaczy tego konkretnie typu laptopa

natomiast ssdt trzeba wygenerować tak jak opisałem w załączniku za pomocą terminala , lub zdać się na automat jak napisał wcześniej admin

załączam kext do uruchomienia lan ponieważ omyłkowo myślałem o nie działającym wi-fi co zdarza się najczęściej

Załączone pliki

#8 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:59

natomiast ssdt trzeba wygenerować tak jak opisałem w załączniku za pomocą terminala

To jest zupełnie zbędny etap - macOS dla tej rodziny CPU NIE korzysta z tej tabeli. Możesz i milion sobie ich wygenerować, ale i tak nic nie będzie ich używać. Aby mieć pełne PM trzeba poprawić DSDT i tylko jak fabryczne tabele są skopane, dopiero włączyć generowanie tabel SSDT z poziomu clovera.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

#9 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 15:52

To jest zupełnie zbędny etap - macOS dla tej rodziny CPU NIE korzysta z tej tabeli. Możesz i milion sobie ich wygenerować, ale i tak nic nie będzie ich używać. Aby mieć pełne PM trzeba poprawić DSDT i tylko jak fabryczne tabele są skopane, dopiero włączyć generowanie tabel SSDT z poziomu clovera.

Szukam po internetach i znajduję strzępy informacji odwołujące do innych działów różnego rodzaju forów, gdzie i tak nie znajduję konkretnych przykładów. Gdzieś ktoś wspomina o funkcji "Darwin", ale odsyła w inne miejsce, gdzie tak naprawdę znajduje się jedynie plik z patchem, który w moim przypadku coś psuje lub nie działa. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady, pokroju: "...jak krowie na rowie" lub odesłanie do konkretnych GUIDów, instrukcji itp. Chciałbym doprowadzić mój hac do stanu, gdy będzie głównym systemem do użytku na codzień. 

#10 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 16 styczeń 2018 - 17:41

Nie odeśle Ci do konkretnych poradników „jak krowie na rowie” bo zwyczajnie nie znam. Kiedyś dawno temu analizowałem podobne dsdt z tych asusow tam trzeba było poprawić właśnie nie HPET a metodę OSI aby poprawne moduły funkcji HPET były zwracane. Jak nie ogarniesz HPET to PM nie ruszy.

#11 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 18:42

Moje sekcje _OSI:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>1<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

{
            Store (0x07D0, OSYS)
            If (CondRefOf (\_OSI, Local0))
            {
                If (\_OSI ("Linux"))
                {
                    Store (0x03E8, OSYS)
                }

If (\_OSI ("Windows 2001"))
                {
                    Store (0x07D1, OSYS)
                }

If (\_OSI ("Windows 2001 SP1"))
                {
                    Store (0x07D1, OSYS)
                }

If (\_OSI ("Windows 2001 SP2"))
                {
                    Store (0x07D2, OSYS)
                }

If (\_OSI ("Windows 2001.1"))
                {
                    Store (0x07D3, OSYS)
                }

If (\_OSI ("Windows 2006"))
                {
                    Store (0x07D6, OSYS)
                }

If (\_OSI ("Windows 2009"))
                {
                    Store (0x07D9, OSYS)
                }
            }
        }
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>2<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

{

If (\_OSI ("Windows 2001"))
                {
                    Store (OSXP, OSFG)
                }

If (\_OSI ("Windows 2001 SP1"))
                {
                    Store (OSXP, OSFG)
                }

If (\_OSI ("Windows 2001 SP2"))
                {
                    Store (OSXP, OSFG)
                }

If (\_OSI ("Windows 2006"))
                {
                    Store (OSVT, OSFG)
                }

If (\_OSI ("Linux"))
                {
                    Store (OSEG, OSFG)
                }

If (\_OSI ("Windows 2009"))
                {
                    Store (OSW7, OSFG)
                }

Return (OSFG)
            }
Sekcje HPET:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>HPET<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Device (HPET)

{
                    Name (_HID, EisaId ("PNP0103"))
                    Name (_UID, 0x00)
                    Name (BUF0, ResourceTemplate ()
                    {
                        Memory32Fixed (ReadWrite,
                            0xFED00000,         // Address Base
                            0x00000400,         // Address Length
                            )
                    })
                    Method (_STA, 0, NotSerialized)
                    {
                        If (LGreaterEqual (OSYS, 0x07D1))
                        {
                            If (HPAE)
                            {
                                Return (0x0F)
                            }
                        }
                        Else
                        {
                            If (HPAE)
                            {
                                Return (0x0B)
                            }
                        }

Return (0x00)
                    }

Method (_CRS, 0, Serialized)
                    {
                        If (HPAE)
                        {
                            CreateDWordField (BUF0, 0x04, HPT0)
                            If (LEqual (HPAS, 0x01))
                            {
                                Store (0xFED01000, HPT0)
                            }

If (LEqual (HPAS, 0x02))
                            {
                                Store (0xFED02000, HPT0)
                            }

If (LEqual (HPAS, 0x03))
                            {
                                Store (0xFED03000, HPT0)
                            }
                        }

Return (BUF0)
                    }
                }

Szczerze, nie znam się za bardzo na temacie. Jeśli ktoś potrafi to rozgryźć i zasugerować jakie modyfikacje pod PM mam tu popełnić byłoby super.

#12 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 17 styczeń 2018 - 20:03

Tak jak przypuszczałem, w zależności co zwraca (podstawiane jest) w OSYS inaczej zachowuje się HPET.

Dodaj do OSI:

If (\_OSI ("Darwin"))
                {
                    Store (0x07D9, OSYS)
                }

Np zaraz pod wisami do Windows 2009 i powinno rozwiązać temat.

HPET powinien się prawidłowo ładować i nie trzeba będzie patchy w cloverze do niego. Wiele sprzętu może po prostu zacząć też działać.

#13 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 13:31

Wprowadziłem zmiany. Co się udało: system pozbawiony NullCPUPM.kext startuje bez kernel panic. PM nadal nie działa. Nadal wyświetlane są 2 rdzenie/2 wątki zamiast 2/4 i brak turbo boost. Procek pracuje na max 2,3GHz (powinien dobić do 2,9GHz z tubo). Myślę, że teraz to już kwestia ustawienia config.plist. Czy powinienem pozaznaczać jakieś szczegółowe punkty, typu dropOEM=true, C-states, P-states? Próbowałem różnych kombinacji i dostawałem jedynie kernel panic. Czy może powinienem dociągnąć SSDT i je zmodyfokować w jakiś sposób? Dodam, że dodatnie wydropionych SSDT.aml z clovera (po dodaniu "Darwin") do folderu patched powoduje kernel panic, jak w przypadku, gdy brak jest NullCPUPM.kexta.

#14 kovisoy

kovisoy
  • Members
  • 25 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 14:39

w moim przypadku. - dropOEM=true, C-states, P-states objawia się wyższą temp proc o ok 8 st  , to fakt który testowałem już w różnych konfiguracjach.

- jeśli jesteś chociaż testowo zdecydowany wygenerować ssdt to trzeba to zrobić metodą pickera w terminalu , ssdt wygenerowane przez clovera ma wartość poglądową w przeciwieństwie do dsdt które można zmodyfikować i wrzucić do clovera , w ssdt nie ma potrzeby w przypadku tej specyfikacji i wygenerowane w/wym metodą dokonywania jakichkolwiek zmian , przy czym posiadając ssdt odznacz wszystkie wartości w config

mające związek z procesorem jak również drop tables ,w której natomiast nie mając ssdt powinna być wprowadzona wartość cpu0ist by 

nie mieć kernel panic

------

apropo poprawki związanej z OSYS - posiadałem takową win7 która jest odpowiednikiem mojego laptopa ale żaden sposób narazie nie pozwolił mi

pozbyć się hpet , niemniej jednak określone modyfikacje dsdt są rezultatem działających stanów procesora odpowiedniej temp i działającego sleep

ale niestety po wybudzeniu mam problem z wyświetlaniem i brakiem audio , - drąże temat ale to już tylko szlif który nie przeszkadza tylko nurtuje

#15 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 18 styczeń 2018 - 16:18

](*,)

Zaczynam walić głową w mur - napisałem już Wam 2 razy w tym wątku, że generowanie tabel SSDT dla tego CPU jest zbędne - powtórzę ostatni raz:

Procesory z rodziny Sandy Bridge NIE korzystają z PM zawartego w kernelu (XCPM), a z PM obsługiwanego przez AppleIntelCPUPM. Jak dostajecie KP z AppleIntelCPUPM i musicie stosować NULLCPU - no to wreszcie zacznijcie wyciągać logiczne wnioski i jeśli panikuje AICPM z powodu błędnego HPET w DSDT, to tego DSDT nie naprawicie tabelą SSDT z stanami APSS i ACST wygenerowaną skryptem pike'a, bo zwyczajnie macOS - powtórzę ostatni raz - z niej NIE korzysta! :!:

W notebookach ASUSa z tego okresu jest BARDZO ważne, wręcz NAJISTOTNIEJSZE prawidłowe poprawienie DSDT. Mają one uzależnione zachowanie DSDT a przez to połowy sprzętu w zależności jaki system rozpozna metoda OSI. Brak rozpoznawania w metodzie OSI powoduje, że połowa, lub więcej sprzętu nie działa prawidłowo.

Jak odpalić prawidłowo PM dla tego sprzętu:

1. Poprawione DSDT - dodane rozpoznawania Darwin do metod OSI i/lub np OSYS - może być tego więcej, najlepiej cofać się od sekcji HPET i dokładnie analizować.

2. Usunięte wszelkie blokady DSDT - np nullcpu

3. Jak nie działa poprawnie PM na tabelach SSDT zawierające stany PSS i CST z BIOS, to najprościej użyć drop - ale TYLKO tabel SSDT zawierających sekcje PM i poprawienie ich ręcznie (najlepiej) lub włączenie generowanie stanów w cloverze - generowanie PSS i CST działa dobrze w Cloverze i działa dla CPU do Core trzeciej generacji włącznie czyli ivy bridge (Wy macie 2-gą generację).

Działanie PM sprawdzajcie programem Intel Power Gadget - to jedyny znany mi program który prawidłowo pokazuje stan procesora - podaje pobór prądu, częstotliwość i temperaturę. Paradoksalnie temperatury wcale nie muszą być niższe, niższe mogliście mieć bp np PM był zablokowany i CPU w ogóle się nie wkręcał i wciąż tkwił na podstawowych np 800MHz.

Jak zacząć - linki do bazowych configów dostaliście, lub możecie wziąć config z UniBootX dla Z68 - w nich sekcje dotyczące PM są prawidłowo ustawione i włączone jest generowanie stanów PSS i CST aby PM działał na tych CPU.

PS ostatni raz - zapomnijcie o tabelach pike'a dla tego CPU - ssdt a APSS i ACST były potrzebne tylko dla CPU od 4-tej generacji Haswell i wyżej i tylko dla starszych systemów, od jak pamiętam 10.11 (a w 10.12 na pewno) nawet i ich już nie trzeba, bo kernel sam ogarnia temat stanów CPU.

#16 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 13 luty 2018 - 21:55

Niezbyt mam ostatnio czas na zabawy z moim hackintoshem, jednak aktualizuję, czego dokonałem na dzień dzisiejszy. Działa:

- Touchpad. Osobiście wyłączyłem go z poziomu BIOS ze względu na brak gestów - taka proteza "myszki" jest mi zwyczajnie nie potrzebna.

- USB bez jakichkolwiek kextów, modyfikacji DSDT, czy modów w config.plist.

- WiFi.

- Ethernet.

- Bluetooth.

- Sleep po zamknięciu klapy.

- Dźwięk, jak i minijack działają bezbłędnie (AppleALC).

- PM. Tak, jak 314TeR napisał, najistotniejsze jest dodanie "Darwin" do _OSI. Dodatkowo konieczne jest dodanie fixHPET do config.plist lub ręczna poprawa sekcji HPET w DSDT. SSDT wygenerowane skryptem Pike'a - jest OK. Clover generuje dobre SSDT dotyczące PM. Mimo wszystko korzystam z Pike'owego, gdyż jest to jeden SSDT.aml, a nie 5 różnych z clovera i PM na obu działa identycznie. Wpis w IORegu dotyczący PM jest prawidłowy z prawidłową liczbą stanów procka.

- Monitor podpięty pod HDMI i VGA.

A teraz mniej przyjemny temat - nie działa:

- Wskaźnik baterii. Nawet nie próbowałem tego reperować bo zwyczajnie jest mi to nie potrzebne. Laptop ma jakieś >6 lat, bateria też, stąd bateria została wyjęta, a lapek ciągle podpięty pod zasilanie. Taki stan rzeczy mi obecnie odpowiada.

- Sterowanie jasnością w ustawieniach ekranu. Do załatwienia paczem w DSDT.aml. Pacz przeze mnie przetestowany i działa prawidłowo. Jednak nie używam, gdyż bezproblemowo działa sterowanie jasnością spod Fn+F5/F6.

- NAJWAŻNIEJSZE: po licznych próbach z fixami i patchami, shutdown lub sleep skutkuje tym, że wentylatory w Laptopie nadal pracują - komp nie wyłącza się do końca, a po sleepie ekran jest czarny. To ostatni kłopot, jaki chcę rozwiązać. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Załączam najnowszy folder z clovera pod Asusa K73SV.

Załączone pliki

#17 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 22:52

- PM. Tak, jak 314TeR napisał, najistotniejsze jest dodanie "Darwin" do _OSI. Dodatkowo konieczne jest dodanie fixHPET do config.plist lub ręczna poprawa sekcji HPET w DSDT.

Odpowiednie zmodyfikowanie OSI załatwia sprawę i NIE trzeba dodawać FixHPET, które może paradoksalnie uwalać prawidłowe działanie, ponieważ sekcje TMR, RTC i HPET przestają być spójne, więc albo popraw porządnie DSDT, ale je wywal w cholerę i jedź na protezie FixHPET która nie działa zawsze. 

SSDT wygenerowane skryptem Pike'a - jest OK. Clover generuje dobre SSDT dotyczące PM. Mimo wszystko korzystam z Pike'owego, gdyż jest to jeden SSDT.aml, a nie 5 różnych z clovera i PM na obu działa identycznie. Wpis w IORegu dotyczący PM jest prawidłowy z prawidłową liczbą stanów procka.

Równie dobrze możesz wygenerować 5 kilogramów ziemniaków, zapisać je w cloverze i macOS na twojej maszynie będzie z nich tak samo korzystał jak z tabeli pike'a. Proszę, otwórz wreszcie umysł i usłysz co się pisze do Ciebie. Ignorując i nie przyswajając istotnych informacji nigdy nie postawisz poprawnie macOS na PC. 

#18 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 14 luty 2018 - 09:30

Równie dobrze możesz wygenerować 5 kilogramów ziemniaków, zapisać je w cloverze i macOS na twojej maszynie będzie z nich tak samo korzystał jak z tabeli pike'a. Proszę, otwórz wreszcie umysł i usłysz co się pisze do Ciebie. Ignorując i nie przyswajając istotnych informacji nigdy nie postawisz poprawnie macOS na PC.

Bez ssdt.aml z clovera lub ssdt.aml Pike'a system nie startuje, a dostaje KP związany z Power Managementem. Myślę, że 5 kilogramów ziemniaków wywołałoby ten sam efekt - KP. Stąd ssdt.aml JEST w jakiś sposób używane przez system. _OSI w DSDT.aml jest poprawione prawidłowo i nie jest tak, jak mówisz, że magicznie połowa lub więcej sprzętu zaczęła działać. Z fixHPET system działa identycznie, jak bez niego, jednak bez niego nie ma dźwięku.

Stosuję się wyłącznie do twoich porad i zapominam o ssdt.aml Pike'a:

1. DSDT.aml zawiera WYŁĄCZNIE poprawki _OSI wraz ze sprawdzonymi wpisami dotyczącymi "OSYS" itp. (brak jakichkolwiek fixów, typu fixHPET).

2. Efekt: KP związany z Power Managementem.

3. Dodaję SSDT.aml, ale tylko te, które dotyczą PM, generowane z poziomu clovera. Generowanie P-states i C-states uruchomione.

4. Efekt: brak dźwięku i problemy ze sleep i shutdown. Procek wkręca się na częstotliwości >2,3 GHz. Nie działa ethernet, bluetooth, WiFi, klawiatura, touchpad... itd. bez odpowiednich kextów

#19 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17844 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 14 luty 2018 - 16:41

Odpal clovera, zrób dumpy F2 i F4, a potem spakuj cały EFI i załącz do postu. Zobaczymy czy poprawki do DSDT są OK. Bez poprawnie działającego HPET nie będzie działać komp poprawnie. To jest kluczowa kwestia.

Natomiast co do tabely pike'a - ona oprócz wpisów z stanami APSS i ACSS ma parę innych rzeczy potrzebnych do działania prawidłowo macOS. Te dodatki załatwia generowanie stanów z clovera. To właśnie przez te dodatki jakich nie ma normalnie PC wywala Ci się PM, a nie przez brak tabeli SSDT pike'a. Po prostu na podstawie prawidłowych obserwacji wyciągasz złe wnioski.

#20 jaco1771

jaco1771
  • Members
  • 14 postów

Napisano 14 luty 2018 - 21:55

Załączam folder EFI.

Załączone pliki

• Załączony plik  EFI.zip   28,35 MB   9 Ilość pobrań

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych