Skocz do zawartości

High Sierra nie widzi dysku SSD


radek97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z High Sierra.
Zainstalowałem High Sierra na dysku HDD i wszystko ok zainstalował się oraz działa.
Niestety z działającego High SIerra na HDD nie widzi podłaczonego dysku SSD.
Po skopiowaniu systemu High Sierra z HDD NA SSD(carbon copy cloner )  nie startuje (bład zakaz wjazdu). w terminalu verbose jakies bledy i/o dysku
Tak samo instalator High Sierra tez nie idzie z SSD ( instalacja z partycji zamiast z Pendrive).

dysk SSD to Plextor a płyta to gigabyte p55-ud3 (standard Sata 2)

Czyli Dysk SSD działa na OSX Sierra ale High Sierra go nie widzi ale widzi i działa tylko na HDD . nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj linki do screenów z verbose. apfs.efi dogralem ale to nic nie dało.
https://drive.google.com/file/d/1byY3lI1KjGjLRcQ1dyQs_bGks7V0TbpR/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1m5Ad3Ds6VDWbvhu6jXTvBX5Fh0AcBwy0/view?usp=sharing

 

Wydaje sie ze ostatni komunikat to "still waitng for root device" i potem tam nastepuje zepsucie obrazu taka sieczka z liter i znak zakaz wjazdu.
teraz bledów I/O disk error nie widac ale chyba byly takie komunikaty na instalatorze. Screny są z bootowania juz zainstalowanego działającego systemu przeniesionego z hdd na ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie . Pomogło dogranie SATA-100-series-unsupported.kext i system poszedł 
Musiałem dograć dodatkowo podłaczyć dysk na dodatkowy kontroler Jmicron Gsata na płycie. 
Niestety na głownych gniazdach Sata System dalej nie wstaje.
Wygląda to na jakies zarzucenie wsparcia sata SSD na płytach z p55 chipsetem w High SIerra chociaz dysk HDD na tych samych głownych gniazdach Sata działa
System nie jest stabilny na tym kontrolerze po jakims czasie zaczyna sie wieszac. Może ktoś podpowie jak odpalić głowny kontroler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.