Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

HD 7950 i ustawienia w najnowszym Cloverze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Dorma3d

Dorma3d
  • Members
  • 4 postów

Napisano 05 luty 2018 - 11:28

Witam wszystkich,

Po dłuższym czasie wracam do hackintosha, ale jestem też wiernym użytkownikiem linux arch (manjaro).

Używałem clovera ponad rok temu, przeczytałem wszystko co niezbędne, aby zainstalować 10.13.3.

Nie miałem wtedy jakiś większych problemów, PM działał, sleep "praktycznie" też, żadnych zawieszeń, czarnych ekranów, przy czym wtedy po sleep system był jakby mało responsywny.

Wszystko szło bardzo wolno, a w menadżerze aktywności, niektóre procesy działały wtedy na 60%, a gdy był chrome, to ciągle blisko 99% CPU.

Pytałem i czytałem na różnych forach i mówili mi, że to ustawienia karty graficznej. Poczytałem więc najnowsze wpisy o kartach radeon.

Po tym czytaniu mam trochę obawy o sleep na radeonach, w cloverze pojawiają się coraz to nowe opcje, które mogą pomóc.

Na co zwrócić  uwagę przy kextach i ustawieniach do HD 7950, czy kexty lilo i WhateverGreen trzeba używać, czy clover sobie poradzi w najnowszej wersji bez nich?

------------------------------------------------------------------

msi z97 gaming 3 | i7-4770 | HD 7950 + Intel HD4600 | Linux Arch Manjaro

msi z97 gaming 3 | i7-4770 (test e3-1240v3) | HD 7950 | Linux Arch Manjaro | 10.13.6 | 8 lat z hackami :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych