Skocz do zawartości

Tani Hackintosh - dobór sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! :)

 

Chciałbym zbudować swojego pierwszego haMaca :)

 

Obecnie mam AMD 965 black, z tego co wiem procesory AMD kompletnie się nie nadają pod haMaca, więc chciałbym kupić jakiegoś intela.

Cel

1. Jak najtańsze podzespoły, że odpalić High Sierra i sprawnie serfować po internecie (YouTube, Facebook)

2. Chciałbym również, żeby instalacja MacOS była możliwie jak najprostsza

3. Raczej wolałbym zintegrowaną kartę graficzną.

4. Mam dysk SSD PATRIOT 256gb - nie będzie problemu z wykorzystaniem go ?

5. Mam pamięć DDR 3 8gb Kingstone. nada się ?

 

Chciałbym, żebyście polecili mi konkretnie jakąś płytę główną i procesor (Używaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być sprzęt w którym wykorzystasz podzespoły, czyli przede wszystkim pamięć DDR3, to optymalna i zarazem maksymalna platforma jest pod procesory Haswella czyli 1150. Płyta właściwie "prawie" dowolna Z87, Z97, a CPU dowolne i3/i5/i7 z wbudowaną grafiką HD4600 - to bardzo ważne, ponieważ innych nie da się do końca poprawnie odpalić.

 

Proponowany i3 4330 przez Estrax najtańszy sensowny CPU, natomiast jego cena na rynku wtórnym bywa nieuzasadniona wysoka. Warto rozejrzeć się też za tanimi i5 - zdarza się, że są niewiele droższe, a to jednak 4 pełne rdzenie kontra 2 w i3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzam te ceny i rzeczywiście koszty używanych podzespołów nie zachęcają :)

 

Co powiecie o zestawie I3-7100 + Gigabyte GA-H110M-A - jeden z amerykańskich Youtuberów zbudował takich zestaw.

Widzę, że I3-8100 jest w bardzo dobrej cenie. Nada się ? Jeżeli tak to jaką płytę do niego polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakując się w nowszy sprzęt, typu Kaby Lake/Coffee Lake - czeka Cię wymiana RAMu na DDR4. Poszperaj za i5 Haswell z HD4600, mogą być tańsze.

 

i3 8100 to również dobry wybór, tylko nie jestem pewien, czy UHD630 działa w stu procentach poprawnie. Pozostaje Ci do wyboru jakaś płyta główna na Z370, przy czym większość tanich posiada kiepskie pokładowe audio i/lub LAN. Plus oczywiście RAM DDR4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haswell i5 z serii 44** ma już każdy HD4600 - ale to powiedź. Można znaleźć je na popularnym portalu aukcyjnym już od licytacje od 350PLN a kup teraz od 400. Płyty od ~300 pewnie do znalezienia od ręki, a jak poszukasz i poczekasz to i za 200 znajdziesz.

 

Warto też przejrzeć ofertę płyt z CPU, czasami ludzie tak sprzedają a wtedy cena jeszcze bardziej jest atrakcyjna.

 

Generalnie na płytę + cpu będziesz musiał przeznaczyć 600-800PLN, ale zapewni Ci to stabilny sprzęt. Owszem powiedzmy na dzisiejsze standardy nie jest nowy, ale wciąż wydajny. Wydajność CPU praktycznie nie zmieniła się, ilość i rodzaj portów SATA i USB nie zmieniła się zasadniczo jak i większość dodatków. Płyty na Z370 jeśli chodzi o wyposażenie zasadniczo nie wniosły nic istotnego, np poza popularyzacją M.2 z pełną prędkością PCI-E 3.0 x4, które na Z87/Z97 występują dość rzadko, ale jak ktoś potrzebuje M.2 na takim sprzęcie to i kupi sobie kartę PCI-E z slotem M.2.

 

Generalnie - z perspektywy osoby która siedzi dość długo w haMacach, uważam, że platforma Haswella jest wciąż najbardziej udaną do postawienia macOS. Nie ma problemów z USB 3.0, nie ma problemów z iGPU HD4600, nie ma problemów z popychaniem nvidii... owszem na nowszych też da się pogonić często te podzespoły, ale na haswellu jakoś zawsze to działało najbardziej przewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki

W takim razie poluje na Intel CORE i5-4460 i ASUSa Z87 lub Z97

 

 

 

Asus Z97M-PLUS będzie ok ?

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97m-plus-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-matx-z97m-plus-643419/

 

 

Tutaj za nówkę z wysyłką zapłace 463zł. Używaną jak znajdę z wysyłką za 320zł to będzie super.

Chyba wole dołożyć te 150zł i mieć nową płyte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być OK, lan intel, audio 887 - nie jest to szczyt, ale 887 na mojej Z87M Plus dało radę odpalić, to i ten na Z97 pewnie też da radę.

 

Tylko nie rozpędzaj się z aktualizacjami BIOS. Ostatni wersje mają blokadę zapisu i aby ją zdjąć to musiałbyś wgeać zmodowany BIOS przez USB Flash Back na płycie, a z tego co kojarzę ten model może go nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konfig z stopki i w sumie prawie wszystko działa (nie korzystam z sleep nie zawsze wstawał, dlatego prawie). Chodzi to na SSD SanDisc + APFS bardzo ładnie. Nadaje się amatorsko nawet do Premiere Pro i Lightroom, trzeba czymś obrabiać to co wygeneruje Canon M3 ;-)

 

iTOvy6Y.png

 

Załączam katalog EFI w razie czego :-)

https://drive.google.com/file/d/1iLtTkBu-4mv_J_PYExECLMR7oNT8s36r/view?usp=sharing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.