Skocz do zawartości

high sierra i7 860/gtx 760


lukasknw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu postawiłem High sierre, jak i Sierre, lecz losowo przy włączaniu pokazuję się still waiting for root device. Dotyczy to dysku zarówno, jak i pendrive. Grafika,dźwięk, jak i usługi apple działają. 
Specyfikacja:
Płyta główna (lub model laptopa):Asus P7H55-M
Procesor:Intel Core i7-860
Karta graficzna:GeForce GTX 760
RAM:8158 MB/8GB
Karta sieciowa ethernet:Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter 
Wi-Fi:---
Kontroler audio:ALC 887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz poprawione DSDT? Musisz ustabilizować IRQ w sekcjach HPET, TMR, RTC. Spróbuj z UniBootX i zestawem dla P7P55: http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

Jest szansa że z automatu poprawi dsdt i będziesz mógł od razu cieszyć się działającym macOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% powinny zadziać łatki jakie przygotowałem na UniBootX w zestawie dla P7P55. Weź jeszcze raz ten config, popraw nazwę płyty, tak abyś miał 100% pewność, że odpala z właściwego configu i wtedy zrób jeszcze raz dumpy - F2, F4, F5, a wynik spakuj i załącz do postu - a nie jakiś chomikuj. Na chomika drugi raz nawet nie spojrzę i nie mam ochoty przedzierać się przez jego zasieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś poprawki w configu, to po wciśnięciu F5 powinno do zrzutów zapisać się nie już zmodyfikowane DSDT. Chcę zobaczyć czy jest prawidłowo poprawiane.

 

A czy w BIOS dla dysków masz włączone AHCI.

 

Inne porty USB sprawdzałeś? USB 3.0 nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wczytywany jest config z:

3:240  0:019  EFI\CLOVER\OEM\P7H55-M\config.plist loaded: Success

Widać, że poprawki są nakładane:

3:812  0:000   - [00]: (TMR) lenToFind: 39, lenToReplace: 44, Target Bridge: <null string>
3:812  0:000   - [01]: (RTC) lenToFind: 39, lenToReplace: 36, Target Bridge: <null string>
3:812  0:000   - [02]: (PIC) lenToFind: 44, lenToReplace: 41, Target Bridge: <null string>
3:812  0:000   - [03]: (HPET) lenToFind: 127, lenToReplace: 133, Target Bridge: <null string>

Nie widzę dumpu poprawionego DSDT, zapisywałeś go? Wdusiłeś F5 w menu covera?

 

Czy komp w końcu wstał z instalacją czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz F5 działa? Czy nadal "wywala się". Bo jak się wywala oznaczać może problem z patchami i trzeba je poprawić.

 

Alternatywnie zamiast F5 po starcie systemu zrób dump, np darwindumpem i zamieść samo DSDT, to wyciągnięte z systemu powinno mieć naniesione poprawki. Chcę tylko zobaczyć czy poprawki są prawidłowo nanoszone, jeśli będą OK, to masz ogarniętą zabawę z DSDT i pozostanie Ci tylko kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.