Skocz do zawartości

Lenovo 510s - 14IKB


fotomagik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy uzytkownicy tego forum!

 

Na wstępie przepraszam, jesli popełniam jakiś nietakt lub publikuję post w złym dziale, ale naprawdę ten dział wydał mi się najodopowiedniejszy do tego celu. Zapisalem się do tego forum ponieważ jestem pasjonatem systemu Mac OS X a nabylem ostatnio nowego laptopa na którym wedle wszelkich wskazówek powinno się udać bez problemu postawić Mac OS X. Ale... no właśnie i tu pojawia się problem. Już przechodzę do meritum.

 

Posiadam laptopa Lenovo 510s - 14IKB o następującej specyfikacji:

 

Procesor Intel i5-7200U 

Karta Graficzna: Zintegrowana Intel HD 620

Modelu płyty głownej nie znam, ale procesor jest wlutowany

RAM: 8GB 

Dysk twardy: SSD firmy Samsung.

2 x USB 3.0 , 1xUSB 2.0, 1x HDMI, wyjście audio typu COMBO, karta dźwiękowa Realtek (nie ustaliłem jeszcze na jakim chipsecie ale to najmniejszy problem)

 

Otóż z powodzeniem postawiłem Mac OS X na komputerze stacjonarnym obok Windows 10 (oczywiście oba na innych dyskach), więc nie mogę powiedzieć, że jestem całkiem zielony w tych sprawach. Ale z laptopem po prostu nie moge sobie poradzić. Tworzyłem instalki według wielu poradników i udalo się nawet taki proces instalacji odpalić i przeprowadzić, ale system nie chciał zbootować. Po prostu ciągle się restartował, dałem za wygraną, ale sprawa hackintosha na moim laptopie nie daje mi spać po nocach. Czy znajdzie się na tym forum jakaś życzliwa ogarnięta dusza, która zechciałaby mi pomóc w tym temacie? Na stronie tonymacx86.com ktoś pisał, że z powodzeniem udało mu się na tym modelu laptopa High Sierra postawić, niestety moja znajomośc angielskiego nie jest na najwyższym poziomie. Nie poproszę go więc o pomoc. Pozostają mi fora polskojęzyczne. Będę bardzo zobowiązany jeśli ktoś zechce mi pomóc ruszyć ten temat do przodu.

 

 

dziekuję i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziekuję za ogrom odpowiedzi, jesteście niesamowicie kuźwa pomocni. Na większości polskich forów to wygląda tak jak tu. Kółka wzajemnej adoracji i wszystko między sobą, a jak ktoś z zewnątrz prosi o pomoc, to nieważne, że rodak, że grzecznie prosi o pomoc, nie pomogę bo po co? Dziekuje z całego serca, to forum pokazuje, ze jednak z tego kraju nic dobrego nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są podane działania, które przedsięwziąłeś, aby sytuację pchnąć do przodu? Wystarczy solidnie przeprowadzona lektura forum i już byłbyś w stanie ogarnąć temat. No ale tak to jest, gdy się szuka gotowca, a samemu nie chce nawet kiwnąć palcem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Następny z roszczeniową postawą.

 

A kto ma Ci odpisać i co? Aby skutecznie Ci pomoc trzeba mieć taki sprzęt. Co np ja nie mając skutej maszyny mam odpisać? Sorki ale nie wiem?

 

A raczyłeś w ogóle wyrazić jakieś zainteresowanie? Ty lub ktokolwiek? Jakąkolwiek chęć pomocy? Dopiero po moim poście odezwałeś się ty i jeszcze ktoś. Oczywiscie tylko po to żeby mnie strofować, bo jakże by inaczej. Ale na pierwszy post to nikogo chętnego nie było żeby choć zainteresować się tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są podane działania, które przedsięwziąłeś, aby sytuację pchnąć do przodu? Wystarczy solidnie przeprowadzona lektura forum i już byłbyś w stanie ogarnąć temat. No ale tak to jest, gdy się szuka gotowca, a samemu nie chce nawet kiwnąć palcem...

 

A skąd mam wiedzieć jakich działań opis mam tu walnąć żebyś zainteresował się tematem? Na pasku w TVN tego nie wyczytałem. Nie podawali czy przegapilem?

Gdybym nie kiwnął palcem i chciał gotowca w ogóle nie ruszyłbym z tematem. A zrobiłem bardzo wiele bo udało mi się postawić MacOS na Lenovo. Tyle, że się restartował. Ale dzieki postom tutaj już wiem, żeby pomocy szukać gdziekolwiek byle nie u rodaków. Bo jesteście równie pomocni co woda w kiblu. Bez łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.