Skocz do zawartości

UnibootX Clover nie bootuje


NiKON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Konfiguracja mojego sprzętu taka jak sygnaturze.

Wczoraj chciałem w końcu zrobić sobie świeżą instalację systemu 10.13.13, aktualnie komputer pracuje na Yosemite.

Pobrałem ze strony ostatnią dostępną wersję Uniboot, przygotowałem pendrive przy pomocy komend terminala, bootowanie ustawiłem na pendrive ale po restarcie czarny ekran z kursorem, który nawet nie mruga. Operację powtarzałem kilka razy i to na dwóch pendrivach i nawet ze starszą wersją Uniboota ale cały czas bez skutku...

 

Nie wiem gdzie szukać przyczyny :(

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podczas instalacji Clovera zaznaczyć legacy zamiast UEFI. Mój Z68 nie chce też botować z dysku jak nie ma włożonego kluczaUSB z Cloverem. Nie wiem dlaczego. Nie chce i już. Tzn ma na EFI zainstalowanego Clovera i jak w bios wybiorę opcję botowania z tego dysku, to zabotuje, ale tylko wtedy gdy w USB jest włozony klucz z Cloverem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Uniboota a UniBootX.

 

UniBootX - to SAM CZYSTY Clover + 3 sterowniki w folderze drivers UEFI + configi w katalogu OEM.

 

Jak chcesz działać od zera i wyłamywać od zera otwarte drzwi to śmiało. Dopiero co parę dni temu odpalałem Asus P8Z68 Deluxe/gen3 i działa OK, ale TYLKO w trybie legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale driversUEFI NIE są w ogóle wczytywane jak startujesz w legacy! Widać CAŁY czas startujesz w UEFI i masz pewnie problem z kolizją VGA i np brakiem BIOSu GOP. Być może po wywaleniu sterownika od CSM nie jest ładowany i albo ładuje się z systemowy, albo w jakiś sposób przechodzi na legacy. Nie wiem, bo spekuluję, nie jestem przy kompie.

 

W każdym razie P8Z68 Deluxe/gen3 z obecnym cloverem NIE da się odpalić w UEFI - nie wiem czemu, bo z starszymi wersjami dawało radę. Podejrzewam jakiś błąd w AptioFix lub AptioMemoryFix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale driversUEFI NIE są w ogóle wczytywane jak startujesz w legacy! Widać CAŁY czas startujesz w UEFI i masz pewnie problem z kolizją VGA i np brakiem BIOSu GOP. Być może po wywaleniu sterownika od CSM nie jest ładowany i albo ładuje się z systemowy, albo w jakiś sposób przechodzi na legacy. Nie wiem, bo spekuluję, nie jestem przy kompie.

 

W każdym razie P8Z68 Deluxe/gen3 z obecnym cloverem NIE da się odpalić w UEFI - nie wiem czemu, bo z starszymi wersjami dawało radę. Podejrzewam jakiś błąd w AptioFix lub AptioMemoryFix.

 

 

Możesz mi wytłumaczyć jak mam odpalić w takim razie UnibootX w legacy? Odtwarzam obraz UnibootX na pendrive, bootowanie ustawione na ten pendrive. Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób tak:

 

Przygotuj sobie instalator macOS na drugim kluczu, start systemu ustaw na klucz z clovera. Wprowadzaj poprawki do klucza z cloverem, aż nie odpalisz poprawnie instalacji macOS z klucza #2, jak odpali, to reszta instalacji to tylko formalność.

 

Jedynie szkoda, że nie można odpalić w UEFI, bo wtedy nvram nie działa i trzeba go emulować na dysku skryptami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.