Skocz do zawartości

Konfiguracja ALC887 pod High Sierra


kwiatus124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Sory, że zawracam głowę, ale nie potrafię skonfigurować dźwięku pod High Sierrą.

 

Mając Sierrę, dograłem pliki AppleHDA.kext i HDAEnabler.kext do Clovera i dzięki temu dźwięk zaczął działać :) niestety po aktualizacji do 10.13 dźwięk przestał działać. Próbowałem dokładać najnowsze wersje AppleALC (wraz z Lilu) - zarówno do Clovera, jak i do S/L/E, włączyłem też injekcję na 1 i nadal jestem bez dźwięku.

 

Czy mogę prosić o pomoc? (Co jeszcze może być "nie tak"? )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale to nie jest tak, że sam fakt wgrania tego kexta do kexts/Other powinien już mieć skutek w postaci załadowanego, działającego kexta?

 

W InjectKexts wpisałem <true/> i dodałem ID 7.

 

Lub co mogę zmienić w tym config.plist, żeby było ok? Przepatrzyłem cały plik zarówno w edytorze tekstu, jak i w Clover Configuratorze 2 (starając się aplikować wymagane w necie zmiany) i bez efektu. :/

 

Tutaj załączam config.plist: http://uploadfile.pl/pokaz/1370932---6mlz.html

 

A tutaj zdjęcie z paczką kextów (wraz z najnowszymi Lilu i AppleALC, oba w wersji 1.2.2): http://uploadfile.pl/pokaz/1370935---j26v.html

 

Sory za trucie głowy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zapisać wynik działania tego trybu do pliku?

 

Wrzuciłem poprawkę o której mówiłeś 314TeR :) Bez zmian, a co ciekawsze - kextstat pokazuje załadowane kexty, tylko że one nie działają :D (dodałem 'w razie czego' AppleHDA i HDAEnabler. Nie wiem, czy to było dobre wyjście...) :/

 

EDIT: Niby AppleHDAController też się załadował, głosu niestety nie ma. :/

 

EDIT 2: Bez AppleHDA i HDAEnabler kexty Lilu i AppleALC ładują się [kextstat]. Głosu też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy CodecCommander, niestety nie pomógł :/ Mam pytanie: gdzie oryginalnie powinien się znajdować AppleHDA.kext? (Mam go w Cloverze, a zgaduję, że brakuje go w S/L/E i to "robi robotę"...)

 

EAPDFix również nie pomógł :/ coś jest na rzeczy...

 

Najbardziej obawiam się, czy AppleHDA jest natywny, tzn. czy jego wersja jest odpowiadająca wobec wersji systemu 10.13.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty nie wiesz czy masz AppleHDA właściwie czy nie - to Ty lepiej postaw system od ZERA. Jak mąciłeś jakimiś multishitami to mogły zostać śmieci nic co zrobisz, nie naprawie tego co multishit popsuł.

 

Na czystym systemie, NIC nie tknięte w /S/L/E ani /L/E, dodanie do clovera AppleALC i LILU, ustawienie właściwego inject powinno uruchomić ten układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.