Skocz do zawartości

Dell precision 5510 i high sierra - nie idzie


cocomw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję pomocy w instalacji high sierry na laptopie :

 

Dell precision 5510, Intel Core i7-6820HQ (2.7GHz do 3.6GHz / 8MB) 
Karta graficzna 
NVIDIA Quadro M1000M 2GB GDDR5

Płyta główna: 0N8J4R (wg preboot.loga)

 

 

 

Nie mam dostępu do oryginalnego mac'a, ale od dziś mam na pendrive bootowalny obraz high sierry zrobiony na oryginalnym hardware. Wcześniej robiłem z wirtualnej maszyny i w tym upatrywałem przyczyny mojej porażki.

 

Próbowałem robić następujące rzeczy (nie będzie to dokładny opis, bo przymierzalem się do tego kilkukrotnie jakiś czas temu - bezskutecznie)

  • Stworzenie bootowalnego obrazu płyty na podstawie sciagnietego z app store'a systemu (sierra i high sierra) i użycie unibeast i multibeast. (po drodze ściąganie dziesiątek plików konfiguracyjnych)
  • Stworzenie bootowalnego obrazu płyty na podstawie sciagnietego z neta bootowalnego *dmg systemu i wypalenie go zarówno na wirtualnej maszynie mac os sierra jak i na windowsie
  • Obie wersje z wykorzystaniem podejścia z waszego forum 
  • Dziś, próba instalki z pewnego usb z MAC os, która doprowadziła do tego, że musiałem przywracać windows'a , bo nie chciał mi bootować po kolejnej nieudanej instalacji (był błąd Does printf work? i od razu restartowało) 

Najdalej doprowadziło mnie pierwsze podejście. W żadnym ze sposobów nie doszedłem do ekranu instalacji.

 

Wykorzystywałem configi dedykowane pod tego laptopa zarówno pod sierre i high sierre

Przebrnąłem przez cały wątek https://www.tonymacx86.com/threads/dell-precision-15-5000-series-5510.190465/

 

Moje wnioski po przygodzie ;) :

  • Źle zgrany system mac na pendrive'a (nie bootuje albo bootuje z bledami)
  • nvidia krzyczy i sypie (ustawianie flag nie pomagało)
  • Modyfikacje configów doprowadzały mnie coraz dalej w ekranie przed instalacją, ale zwykle i tak kończyło się na tym, że wyskakiwał błąd, który wskazywał na to, że system nie może odczytać usb z mac os - wiec albo źle nagrany system albo bios)
  • Brak/źle  konfiguracji biosu (nie mam takich opcji w biosie jak wszędzie każą ustawiać, nawet u was) (jak przywracałem bios do ustawien defaultowych, wtedy botoowało usb/clovery)

 

 

Pomóżcie, bo zmarnowałem kupę czasu na samodzielną instalacje. Jak ktoś jest z Warszawy i chce odpłatnie zainstalować system, z przyjemnością dogadam się co do kwoty ;) Po prostu nie wiem co jeszcze może być nie tak. 

 

Może ktoś instalował Hackintosha na takim sprzęcie?

 

 

W załącznikach

Report.htm

preboot.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.