Skocz do zawartości

Którego Macintosha wybrać ?


cshacked87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić pełnoprawny używany sprzęt komputerowy firmy Apple.

Przeglądając oferty, natrafiłem na ciekawe propozycje iMaców 21" z procesorami Dual Core E7600 i i3-540.

Zazwyczaj jest to konfiguracja z 6GB pamięci ram i dyskiem HDD.

Dysponuje luźnymi pamięciami ram i dyskami ssd, więc podmiana nie powinna stanowić problemu.

Czy warto w ogóle zainwestować w takie sprzęty jeśli docelowo mają być używane do zabawy w programach graficznych ?

Jak to wypada w obecnych wymaganiach najnowszych wersji macOS ?

Nie zamykam się stricte na rozwiązanie All in One, rozważam również zakup macbooka pro lub air, ale tutaj już jest temat bardzo rozbudowany i trochę się pogubiłem.

Czy mógłbym prosić o jakieś wskazówki, czego unikać, na co zwrócić uwagę oraz jak się obronić przed kradzionym sprzętem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. W obecnej chwili nie powinieneś pakować się w sprzęt starszy niż modele 2012. Pamięci w iMacach to pamięci SODIMM, nie wiem jakie masz pamięci ale jeśli nie są to notebookowe to i tak nie będą pasować. Maczki są też dość wybredne w kwestii pamięci, nie wszystkie chcą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nadarzyła mi się możliwość zakupu od znajomego MB PRO 13" z C2D o taktowaniu 2,26, 8GB Ram, dyskiem SSD 240GB i grafiką 9400m.

Minusem jest bateria, która ma 1233 cykle i zapewne będzie do wymiany.

Urządzenie nie było nigdy naprawiane, nie jest obite jak większość ze znanego portalu.

Kwota jaką znajomy chciałbym dostać to 1400,00 zł, czy można go porównać do iMaca 21", z C2D 3.06 i 6GB RAM, dysk HDD 500GB i grafika 9400 za 1200,00 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wersję z C2D to trochę dużo. Co do baterii, mam MB PRO z 2011, który przeszedł ponad 1500 cykli i żywotność baterii jest określona na 82%. Czuć już, że pada szybciej, ale mimo wszystko ok 3 godzin wytrzymuje. Nie jest jednak tak wytrwała jak w modelu Retina, ale i tak bez porównania z innymi laptopami w tym wieku. 

 

Witam, nadarzyła mi się możliwość zakupu od znajomego MB PRO 13" z C2D o taktowaniu 2,26, 8GB Ram, dyskiem SSD 240GB i grafiką 9400m.

Minusem jest bateria, która ma 1233 cykle i zapewne będzie do wymiany.

Urządzenie nie było nigdy naprawiane, nie jest obite jak większość ze znanego portalu.

Kwota jaką znajomy chciałbym dostać to 1400,00 zł, czy można go porównać do iMaca 21", z C2D 3.06 i 6GB RAM, dysk HDD 500GB i grafika 9400 za 1200,00 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wersję z C2D to trochę dużo. Co do baterii, mam MB PRO z 2011, który przeszedł ponad 1500 cykli i żywotność baterii jest określona na 82%. Czuć już, że pada szybciej, ale mimo wszystko ok 3 godzin wytrzymuje. Nie jest jednak tak wytrwała jak w modelu Retina, ale i tak bez porównania z innymi laptopami w tym wieku. 

No u mine też w 2011 z i5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja bym raczej nie wchodził w C2D. Moja i5 luż się nieźle grzeje przy nowszych aplikacjach. Fakt po wymianie dysku na SSD komputer dostał ogromnego kopa. Pytanie do czego chcesz używać tego komputera. Czy do internetu i pisania czy chcesz na nim odpalić najnowszy pakiet Adobe albo inne Final Cuty.

 

Pół roku temu kupiłem dużą Retinę z i7 i na początku wydawało mi się, że nie ma aż tak dużej różnicy w wydajności. Jednak niedawno ukradli mi tego laptopa i wróciłem do MBP z 2011 z i5 i dopiero teraz czuję spadek mocy. 

Nie ma tragedii, ale Retina w After Effects renderowała to samo przynajmniej 3 razy szybciej, bez zająknięcia. Podczas gdy stara i5 zamienia się w patelnię, a wentylatorom brakuje już obrotów. Komputer był czyszczony żeby nie było, więc to nie wina zakurzonych radiatorów. 

 

Nie powiem niestety jak C2D będzie się zachowywało z nowym systemem i softem, ale sam bym się bał ryzykować, tym bardziej, że za ok 1500 zł można już dostać nowszą używkę. Te modele są jeszcze na tyle proste w konstrukcji, że można sobie samemu bez problemu wymienić dysk czy ram w razie potrzeby. 

 

Czyli bateria nie jest problemem, co z wydajnością i czy w ogóle dysk SSD przyspieszy działanie komputera mimo wąskiego gardła jakim jest interfejs na płycie głównej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photoshop, indesign, Lightroom.

Jeśli chodzi o kwotę 1500,00 zł to raczej nic mocniejszego nie trafisz, a jak się uda to jest zazwyczaj zdezelowany sprzęt, który nie wiadomo jak będzie zachowywał się przy dłuższej eksploatacji. Generacja A1278 bo chyba o tej mówimy jest prosta w rozbudowie, jedynie kwestia pasujących elementów. Minusem na pewno jest niska rozdzielczość natywna, która przy pracy graficznej będzie przeszkadzać.

Na hackintoshu mam skylake'a i tutaj też nie jest jakoś mega wydajnie, ale pakiet Adobe działa lepiej niż na Windowsie.

Podsumowując zakup opłacalny czy też nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.