Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Zakupy w newegg - pytanie o vat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mm34639

mm34639
  • Members
  • 231 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 27 marzec 2018 - 19:57

Kupiłem tam (newegg) płytę główną której nie mogłem dostać u nas

Do ceny doliczyli mi z góry "duty/tax" , jak sobie policzyłem, to tego co doliczyli wyszło nawet ok 23% ceny netto za towar + transport.

Zrozumiałem że to jest jakby nasz vat, który zapłaci się jakoś po przywiezieniu, żeby zminimalizować formalności z mojej strony. Bo chyba nawet wyczytałem że dla niektórych krajów mają taką usługę.

Ale gadałem z babką z fedexa i wychodziłoby na to że jednak będzie pobranie przy odbiorze, więc może tamto jednak był jakiś amerykański podatek?

Ktoś przez to przechodził?

Edit:
Ogólnie dałem ciała bo widzę że w owocowym sklepie już jest (tydzień temu nie było) i to nawet ciut taniej niż to co do tej pory wydałem, a jeśli mi dołożą kolejne 23% to masakra

Chodzi o https://www.morele.n...a0uayz-1812848/

Threadripper + micro atx, chciałem zrobić małego potwora
​ThinkPad X1 Carbon 2014, i5-4300U, 8GB RAM, 256SSD, touchbar (before it was cool), Windows 10 Pro

#2 patryko

patryko
  • Members
  • 30 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 22:24

Poczytaj sobie przepisy bo nie płacic się dwa razy vatu jesli placisz za granica nie placisz w polsce jak nie płacisz za granicą to płacisz w polsce. 

Chyba że  doliczyli Ci cło, ale teoretycznie elektronika nie jest obieta cłem więc dowiedz się za co płaciłeś w usa i za co masz zapłacić w polsce. 

#Asus Z370 Prime-A, #i3-8100, #G.Skill 2x8gb 3200 mhz 14cl, #Crucial MX300 275gb SSD, #Asus strix Gtx970,  #BCM943602CS

Na etapie zbierania informacji jak uruchomić hamaca 

#3 cshacked87

cshacked87
  • Members
  • 76 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 07:49

Poczytaj sobie przepisy bo nie płacic się dwa razy vatu jesli placisz za granica nie placisz w polsce jak nie płacisz za granicą to płacisz w polsce. 

Chyba że  doliczyli Ci cło, ale teoretycznie elektronika nie jest obieta cłem więc dowiedz się za co płaciłeś w usa i za co masz zapłacić w polsce. 

Jestem bardzo ciekaw Twojego toku rozumowania odnośnie cła, nie ma czegoś takiego w przepisach jak "teoretycznie", a pisanie postów żeby pisać jest bezsensu.

Kolega oczekuje konkretnej odpowiedzi, a nie porady "poczytaj sobie".

To co miałeś napisane na stronie jest value + tax (dodany z góry amerykański podatek), ale w rzeczywistości zapłaciłeś za towar.

Cło jest zawsze naliczane od całości tzn: wartość paczki, ubezpieczenie, koszt wysyłki, a wartość cła zależy od kraju i rodzaju przedmiotu, ale nie jest to więcej niż 5%.
Dodatkowo dochodzi charakter paczki, prezent lub towar (normalny produkt).
W przypadku zwykłego zakupu zwanego merchandise doliczony będzie VAT.
Z podanego przykładu wnioskuję, że towar przekracza wartość 22 euro i ma status kupionego, więc jeśli był kupiony z "reszty świata" (chiny lub usa) będzie miał doliczony VAT + CŁO, jeśli UE to nie.
Podsumowując VAT = paczka większa niż 22 euro, Cło jeśli wartość paczki przekracza 150 euro.
Stawkę celną możesz sprawdzić w systemie ministerstwa ISZTAR.

1set: MSI H110, i3-6100, GTX1060, SSD, 8GB, Sierra

2set: Lenovo G510, i3-4000m, HD4600, SSD, 8GB, Sierra

3set: Gigabyte B360M, i5-8400, GTX1060, SSD, 8GB, W trakcie zbierania danych...

#4 mm34639

mm34639
  • Members
  • 231 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 19:49

Okej, to jednak chyba był nasz "przedpłacony" VAT, bo jednak nie było pobrania

Teraz będę rozkminiał jaka obudowa jest najlepsza do moich potrzeb, ale to temat na inny wątek :P

​ThinkPad X1 Carbon 2014, i5-4300U, 8GB RAM, 256SSD, touchbar (before it was cool), Windows 10 Pro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych