Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Rysik do Magic Trackpad 2 - czy to ma sens?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 De3ny

De3ny
  • Members
  • 38 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 12:43

Witajcie,

pozbyłem się jak dla mnie strasznie nieprecyzyjnej Magic Mouse 2 i udało mi się nabyć Magic Trackpad 2 w bardzo okazyjnej cenie. Trackpad działa na BCM20702A0 Tinxi 4.0 (świetny zasięg na około domu, przez ściany, spokojnie 10 m). Jedyne co mi przeszkadza to nieco utrudniona amatorska edycja zdjęć. Zainstalowałem na próbę Inklet 2, ale jest to zbyt rozbudowane jak dla mnie w przypadku używania Photoshopa, gdzie wolę sam ustawić sobie krycie itd., a nie kontrolować to po przez siłę nacisku. 

Czy rysik dodałby tu nieco precyzji, dałoby się jakoś wyłączyć część trackpada, której nie używam, by nie wprowadzać dodatkowych ruchów/gestów?

Jeśli chodzi o urządzenia peryferyjne Apple to należy je wyłączać po wyłączeniu komputera, czy mają być cały czas włączone? Do tej pory ich nie wyłączam. Magic Keyboard przez 3 tygodnie straciła około 20% na baterii, choć bardzo dużo na niej ostatnio pisałem po kilka godzin dziennie, a Magic Trackpad 2 stracił już 15% przez 3 dni. Gdy komputer zostanie wyłączony, to podczas naciskania na trackpad, czuć klikanie, a w przypadku klawiatury, wciskanie caps locka nie powoduje jego zaświecenia - czy coś jest nie tak, że trackpad jest jakby aktywny? 

haMac: MSI H81M-P33 | i3-4360 | 8 GB RAM | HD 4600 | 128 GB SSD + 1 TB HDD

#2 Grzesiek13

Grzesiek13
  • Moderators
  • 1747 postów
  • LocationNowy Sącz

Napisano 13 kwiecień 2018 - 20:30

W dobie świetnych i tanich tabletów Wacoma z funkcją dotykową sens posiadania tego gadżetu jakim jest Magic Trackpad jest wątpliwy. Nic nie da Ci takiej precyzji jak tablet, rysiki pewnie są ale to gra niewarta świeczki. Problemy z PS to kwestia programowa moim zdaniem choć z takiej protoplasty nie korzystałem

10.12|BitFenix Phenom M |Intel Core i3 6100|ASRock B250M Pro 4|8GB RAM DDR4|Intel HD 530|ADATA Ultimate SU800 256GB|BeQuiet L8 400W|Dell P2314H
Jeśli naprawdę myślisz że "piszesz poprawnie po polsku" to wróć się do każdego swojego posta i popraw źle użyte apostrofy
Nawet nie próbuj męczyć mnie na PW, od tego jest forum

#3 De3ny

De3ny
  • Members
  • 38 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 21:24

To lepiej było zamówić np. Wacom Intuos Art Pen and Touch S niż Magic Trackpad 2? Byłaby obsługa tych samych gestów i dodatkowo precyzja przy obróbce zdjęć? Dużo nie przerabiam, sporadycznie, ale przydałaby mi się taka funkcja. Zawsze robiłem to przy użyciu myszki, a teraz zaczynam się od niej odzwyczajać i nie jest źle. 

#4 Grzesiek13

Grzesiek13
  • Moderators
  • 1747 postów
  • LocationNowy Sącz

Napisano 13 kwiecień 2018 - 21:37

Magic Trackpad to nie jest sprzet do obróbki zdjęć. Wszystko zależy jakiego programu używasz ale generalnie programując te 6 przycisków jakie masz dostępne to możesz uzyskać świetne rezultaty w pracy. Sam kupiłem ostatnio nowego Intuosa Pro S z którego w pracy też korzystam i jego możliwości są ogromne. Tańsze Intuosy nie mają gumki ale to nie jest wielki problem. Kluczem własny workflow czy to w LR czy w PS i mówie to jako zawodowiec gdzie siedzę po 8 godzin nad fotkami. Wszystko zależy co obrabiasz i jakie reultaty chcesz osiągnąć :)

10.12|BitFenix Phenom M |Intel Core i3 6100|ASRock B250M Pro 4|8GB RAM DDR4|Intel HD 530|ADATA Ultimate SU800 256GB|BeQuiet L8 400W|Dell P2314H
Jeśli naprawdę myślisz że "piszesz poprawnie po polsku" to wróć się do każdego swojego posta i popraw źle użyte apostrofy

#5 De3ny

De3ny
  • Members
  • 38 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 21:53

Zawodowo nie zajmuję się obróbką zdjęć, jedynie czasami w celach typowo rozrywkowych, przerobię coś w domu - raz, może dwa razy w tygodniu i na tym moja zabawa się kończy. Poszukiwałem sprzętu głównie do pracy w programach biurowych, do przeglądania stron internetowych, takiej typowo biurowej obsługi komputera. Zależy mi na gestach w macOS, teraz zauważyłem najtańszego Intuosa Art Pen and Touch S i widzę, że działają na nim te same gesty, co na Magic Trackpadzie i w rzeczywistości to nie odbiega od siebie i obsługa palcem Intuosa w cenie 400 zł jest komfortowa? Myszki już raczej nie chcę, bo się po dniu przyzwyczaiłem do trackpada, tylko teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłem kupując Magic Trackpad 2, bo czasami jakieś zdjęcie przerobię, coś potrzebuję wyciąć. 

#6 Grzesiek13

Grzesiek13
  • Moderators
  • 1747 postów
  • LocationNowy Sącz

Napisano 14 kwiecień 2018 - 08:21

Myśle, że w tej cenie można kupić lepszy sprzęt niż Apple Trackpad. Obsługa tabletem bedze bardziej przypominała standardowy laptopowy trackpad. Szkoda tylko, że funkcje dotykowe wycieli z nowych Intuosów na ten rok ale starsze modele moim zdaniem mają lepiej ulokowane express keys

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych