Skocz do zawartości

Budżetowy hackintosh


qyzdo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio sporo myślałem nad sporym upgradem swojego komputera, nastawiałem się bardziej pod gry, ale że przez ostatnie kilka miesięcy nie grałem w ogóle i wiem że będę miał jeszcze mniej czasu to nie widzę w tym sensu, wolę jednak zaoszczędzić trochę gotówki i wydać na inne przyjemności :) Więc sprawa wygląda tak, będę posiadał około 700zł budżetu, z moich starych części zostanie zasilacz + GTX 660 + dysk, czyli potrzebuję procesora + płyty + ram w takiej kwocie. Oczywiście za takie pieniądze myślę tylko o używanych częsciach. Ogólnie myślałem żeby coś zbudować na i5 2400/i5 2500k, tylko nie wiem co najlepiej wybrać żeby to było najbardziej opłacalne i wydajne w takiej kwocie. Komputera będę używał głównie do przeglądania internetu i programowania,czasami może do grania, ale tylko w counter-strike. Posiadam iPhone i chciałbym żeby to jakoś współgrało, jeśli chodzi o jakieś dodatkowe elementy typu odbiornik bluetooth, można tego nie wliczać w cenę, dokupię osobno jeśli będzie konieczność, wifi nie wiem czy mi potrzebne bo działam raczej na kablu. Głównie będę pracował na macOS, windows tylko sporadycznie. Dziękuję za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płytę to rozejrzyj się za Asusami, procesor+ram to dowolne. Masz bardzo dobrą kartę graficzną pod MacOS, będzie działać bez żadnych popychaczy. Jeżeli chcesz żeby komputer współpracował z iPhonem przez handoff (wspólne copy+paste itp) to potrzebujesz karty której używa się też w oryginalnych Macach, najlepiej BCM94360CD - jest dostępna do kupienia na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.