Skocz do zawartości

Po zmianie gpu z ati na nvidia pc nie wyłącza się (kręci wentylatorami)


Wiskas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyłączeniem hacintosha, komputer wyłącza sie ale wentylatory dalej chodzą, dzieje się tak tylko na kartach GeForce. Posiadam strszy już sprzęt Lenovo M58,4Gb,120SSD i trzy karty graficzne. Na Ati Msi 5450 wszystko pieknie się wyłącza, na GeForce 8400gs i GeForce gt630 2gb komputer niby się wyłącza ale fan na GPU i obudowie dalej się kręći. Chcę na stałe zostawić gt630 bo jest najmocniejsza w tym zestawieniu umarlaków tylko ten problem z shutdown. Próbowałem w cloverze fix shutdown ale nie rozwiązuje to problemu. Obecnie pracuję na el capitan 11.6 ale ten sam problem jest na 12.5 high sierra. Wiem że to trochę wróżenie z fusów ale macie jakiś pomysł w czym może tkwić problem, bądź ktoś miał taką przypadłość i zna rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poświęcony czas i zainteresowanie sie temeatem, ale tak jak myślałem, że zrobi się afera, system jest zainstalowany i działa poprawnie przynajmniej na ati5450. Wielokrotnie próbowałem instalować według metod hamac i po prostu mi nie szło, tracilem mase czasu i miałem same problemy. Od czasów snow leopard korzystam z unibeast and multibeast i w moim przypadku to sie sprawdza.Nie posiadam wymaganej wiedzy więc dzialam jak mogę. Szukam tylko sposobu na poprawne wyłączanie sie GeForceów, jak nie to zostanę na ati5450. Co do gefoca 630 to wiem tyle że jak nie ma inject Nvidia to brak sygnału na monitorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna afera, po prostu masz lipną podstawę do działań i sam nie wiesz, które kexy masz na dysku zmodyfikowane i w jaki sposób, więc przyczyn błędu może być wiele. Masz też zmieszane generacje sprzętu, więc tymbardziej powinieneś zwrócić uwagę na poprawny SMBIOS w configu, a nie wstrzykiwać losowo co tam się Cloverowi spodoba. SMBIOS odgrywa kluczową rolę, bo np. iMac12,1 w połączeniu z Nvidią może dać czarny ekran i trzeba kombinować z Lilu.kext + NvidiaGraphicsFixup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szkoda zachodu odpuszczam, rzeczywiście nawet smbiosu nie miałem (reinstalowalem kiedyś system i zapomniałem o smbios kompletnie) ale to tylko dowodził że sprzęt jest naprawdę vaniliowy. Ogólnie z ciekawosci spędziłem z 2h i testowałem różne smbiosy, ale to nic nie dało. Sam system działa bez zarzutów (x3330,4gb,ssd) szkoda tylko że animację na 5450 nie są tak płynne jak na gt630 inaczej nic bym nie kombinował. Dźwięk,lan,wifi na usb,dwa monitory, speedstep i sleep działa, sam system też działa prawidłowo bez żadnych zgrzytów. Jedynie ta dziwna sprawa przy geforcach (8400,630) komp sie wyłącza ale wentylatory już nie. Szkoda zachodu zostaje 5450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumasz - jeśli sam nie określisz porządnie SMBIOS w configu to Clover przy uruchomieniu wstrzykuje sobie sam, albo iMac12,X (bo procesor z tej generacji) albo iMac13,X (bo chipset z tej generacji), więc nie ma to nic wspólnego z vanilliowym sprzętem. Jeśli Clover uznaje, że to iMac12,1 to przy GT630 bez inject masz czarny ekran, bo dodatkowo potrzebujesz zestawu Lilu + NvidiaGraphicsFixup. iMac12,X wychodził z Radeonem i trzeba to obejść właśnie przez NGF. Wiem co mówię, sam mam sprzęt pod iMac12,1 i kartę GTX650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.