Skocz do zawartości

Aplikacja do zarządzania zdjęciami


javazlaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Potrzebuję zaprowadzić porządek w mojej bibliotece zdjęć. Potrzebuję aplikację do katalogowania i przeglądania zdjęć. Ma mieć również możliwość importu zdjęć z iPhone'a lub innych źródeł (typu karty pamięci). Niestety wbudowana w macOS, Zdjęcia, nie daje oczekiwanego rezultatu. Owszem, import zdjęć działa sprawnie, jednak próba skopiowania ich gdziekolwiek poza aplikację kończy się zawieszeniem zdjęć jak i Findera. Dodatkowo często kopiuje nie to co trzeba, albo pomija wiele fotografii. Czy jest jakaś sprytna aplikacja, która temu sprosta? Może być płatna, ale w granicach do 100-200 zł, potestuję i jeśli mi się spodoba, kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja biblioteka składa się z 48047 + 175 filmów, i waży 282 GB. Używam systemowego Photos, choć próbowałem też innych: Aperture, Lightroom. ACDSee... Photos, ze względu na to, że jest integralną częścią systemu wydaje mi się być po prostu najlepszy. Bardzo często przeinstalowywuję (ale słowo!) system i nigdy nie miałem żadnej awarii biblioteki, wszystko jest sprawnie naprawiane. Może z jednym wyjątkiem - gdy chce się wrócić do systemu wcześniejszego, np. z HighSierra do Sierra. Biblioteka z nowszego systemu nie otworzy się w starym.

@javazlaz, eksport zdjęć z Photos działa bardzo sprawnie, można eksportować pojedyńcze zdjęcia, całe katalogi czy albumy. Można też tworzyć mniejsze biblioteki. Zapoznaj się lepiej z programem. 

Bardzo dobry był Aperture. Był, ponieważ nie jest już wspierany przez Apple. Jednak działa nadal znakomicie i można go wciąż używać.

Zwolennicy Adobe preferują świetną aplikację - Lightroom. Myślę, że jest najbardziej konkurencyjna, jednak posiada kilka drobnych mankamentów, o których nie będę tutaj pisał, żeby nie przedłużać. Całkiem niezły ACDSee, który na Windows nie miał sobie równych, też jest godny polecenia. Istnieją jeszcze inne mniej znane aplikacje. Opisy ich można znaleźć w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie eksport nie działa za dobrze - przez 4h wyeksportowało... 20 zdjęć z prawie 800. Ale poradziłem sobie inaczej - importuję zdjęcia z iPhone'a do aplikacji Zdjęcia, zamykam ją, otwieram bibliotekę zdjęć w Finderze (show package content) i przechodzę do podkatalogu Masters i stamtąd kopiuję swoje zdjęcia gdzie potrzebuję.

Zainteresuję się w przyszłości Lightroomem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, problem uznaję za rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.