Skocz do zawartości

Laptop do programowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś jest w stanie polecić laptopa do kwoty 800,00 zł na którym będzie można zainstalować dystrybucję macOS w wersji Sierra tak żeby działało również WiFi ?

Przejrzałem różne fora internetowe traktujące o instalacji systemu od apple i z tego co widziałem instalację można przeprowadzić na leciwych już konstrukcjach np. Lenovo X220, X230 czy T420, dodatkowo przewijały się komputery marki Dell i HP.

Czy ktoś miał doświadczenie w instalacji systemu na starszym sprzęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X220/T420 dasz radę sam zainstalować Sierrę (podmieniasz WiFi i bios jesteś w stanie z poziomu windowsa przeprogramować żeby zdjąć whiteliste na karty wifi).

X230 też działa ale tutaj potrzebny jest programator zewnętrzny aby podmienić bios.

Miałem oba te laptopy, oba działały w stacji dokującej na dwóch zewnętrznych monitorach FHD. Pierwszego używałem do programowania webowego (PHP, JS, bazy itp), drugi dodatkowo działał w Xamarinie (miałem wersję z 8GB ramu i jako tako działał).

Tak jak piszesz te lapki dorwiesz w cenie którą zakładasz.

 

Z dellami jest też ok, ale z tańszymi nie miałem do czynienia (E7440 którego używałem kosztuje > 1000 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że 8 GB pamięci RAM może być problemem podczas pracy ?

 

8GB to minimum. Do komfortowej pracy fajnie jest mieć 16GB (szczególnie jeśli będziesz odpalał jakieś wirtualne maszyny, albo, jeśli zajmujesz się webdev - odpalał Photoshopa). Ale ramu zawsze można dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, w X230 miałem 16GB RAM. Tamten proc i5-3320m był całkiem spoko, przy dysku SSD pracowało się wygodnie.

 

Ogólnie mówiąc zarówno na Lenovo jak i na Dellach pracuje się spoko (wszystkie 3 używałem ze stacją dokującą i pracowałem na zewnętrzych monitorach). Lenovo były mniejsze i bardziej mobilne, pewnie został bym przy X230 ale bardzo przeszkadzało mi że rozdzielczość ekranu była tylko 1366x768. Dell był już z 14" matrycą, niewiele gorzej się go nosiło ale miał za to rozdzielczość 1920x1080 co dużo bardziej mnie zadowalało (grafika była na tyle wydajna że tu w sumie pracowałem na 2 zewnętrznych monitorach + wbudowany).

 

Tego Della widziałem na znanym portalu aukcyjnym że da się kupić poniżej 1000 zł. Ma nowszą generację procesora, lepszą grafikę i matrycę dlatego teraz jeśli miał bym wybierać X230 a ten Dell E7440 to wolał bym wziąć tego Della (ciekawa opcja - możesz zamiast karty 3G wrzucić dysk ssd na mSATA i mieć jeden ssd na system i duży zwykły na dane).

 

Co do ramu - i w domowym M3800 i firmowym MacBook Pro mam 16GB i szczerze powiem że jest to dobra wartość. Przy 8GB jak teraz mam odpalone rancherowe stocki i wirtualki to niestety troche mało jest 8GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy X220 i T420 przypadkiem nie obsługują maksymalnie 8GB ?

Co do rozdzielczości to masz rację 1366x768 bardzo słabo prezentuje się podczas pisania i czytania kodu, zwyczajnie jest mało miejsca, nawet na zestawienie do porównania obok siebie. Minimalna rozdzielczość to 1600x900 px, idealna FHD.

Gdybym przyjął budżet do 1000,00 zł to rozumiem, że wtedy szukać DELL'a ?

Znalazłem takiego Dell'a E5430, mogę podmienić dysk na SSD i wstawić dodatkową kostkę ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.