Skocz do zawartości

VGA kompatybilne z mojave i Mac Pro 2010/2012


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może to trochę potrwać. Z tego co czytałem na Reddicie, Mojave wymaga przepisania dużych fragmentów kodu w sterownikach nVidia ze względu na Metal 2. Mają w tym słaby interes, bo grono użytkowników starych macków w których te karty były montowane kurczy się. Porzucanie ich wsparcia przez Apple wcale nie pomaga sprawie, a eGPU się nie liczy, bo i tak mają osobne sterowniki, więc webdrivery ich nie dotyczą. Zakładam, że tak poważna firma jak nVidia, nie bierze pod uwagę hackintoshy w swoim biznesplanie przy podejmowaniu decyzji ile środków i zasobów ludzkich "poświęcić" na pracę przy nowych sterownikach. Poczekamy - zobaczymy. Zresztą i tak warto przeczekać jedną lub dwie wersje zanim zabiorę się za instalację - niech szaleńcy lubiący nutkę ryzyka przetestują. Po co się stresować, kiedy mogą inni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nVidia ma kompletnie w pompce czy używasz Maca czy Hacka. Ich interesem jest wyłączcie sprzedaż GPU, drogi z Apple już się rozeszły więc raczej im to wisi co Cupertino sądzi o wspieraniu Hacków.

 

Jedyne, co nVidia będzie brać pod uwagę to ilość aktywnych GPU ich produkcji używanych pod macOs. Sądzę, że mają w sterownikach funkcje diagnostyczne więc bez trudu oszacują ile tego jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, z poprawką na "Jedyne, co nVidia będzie brać pod uwagę to ilość aktywnych GPU ich produkcji używanych pod macOs na macach oficjalnie obsługujących Mojave", czyli od mid 2012 i nowszych. Sam pracuję w firmie technologicznej, tworzymy urządzenia i oprogramowanie zgodnie z Apple HomeKit. Wiem, że często wspieranie starych systemów, które porzuciło już Apple nam również się nie opłaca w stosunku ilości poniesionych nakładów a zysków z ewentualnej sprzedaży.

 

Jestem przekonany, że sterowniki pod 10.14 wyjdą prędzej czy później. Oby jednak prędzej. Mam też jednak na uwadze, że za kilka lat może nie być tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cupertino raczej ma obojętny stosunek do hacków, gdyby chcieli to by ukrócili ten proceder przez ostatnie 10 lat. Teoretycznie dla Nvidii High Sierra i Mojave to to samo - ich nowe karty mogą być wkładane i tak tylko do Mac Pro 5,1, który nadal jest wspierany. Także liczę, że drivery jednak się pojawią, bo dopiero co zmieniłem grafikę na GTX 1060 i tylko to mnie wstrzymuje przed Mojave ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wypatrzyłem  RX580 Nitro+ prawie nówkę i zastanawiam się nad zamianą. Trochę szkoda wydajności mojej 980ti strix w grach, sam nie wiem może poczekam jeszcze kilka dni. To prawda że na kartach od AMD animacje są płynniejsze i system żwawszy czy nie ma różnicy w porównaniu do nvidii czy ma ktoś u siebie karte rx570/580 i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wypatrzyłem  RX580 Nitro+ prawie nówkę i zastanawiam się nad zamianą. Trochę szkoda wydajności mojej 980ti strix w grach, sam nie wiem może poczekam jeszcze kilka dni. To prawda że na kartach od AMD animacje są płynniejsze i system żwawszy czy nie ma różnicy w porównaniu do nvidii czy ma ktoś u siebie karte rx570/580 i może się wypowiedzieć?

 

 

Szkoda Ci wydajności 980-ki? Chcesz powiedzieć, że RX580 jest mniej wydajna? Ja zastąpiłem kartę 1050ti kartą RX560 i uważam, że to była dobra zamiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Ci wydajności 980-ki? Chcesz powiedzieć, że RX580 jest mniej wydajna? Ja zastąpiłem kartę 1050ti kartą RX560 i uważam, że to była dobra zamiana.

Jeśli chodzi o wydajność w Windows w grach 980Ti Strix zostawia daleko w tyle RX580 i jest na poziomie Nvidii gtx1070.

W MacOS z tego co czytałem w programach typu Final Cut Pro Nvidia nie ma startu do AMD i RX580 będzie na pewno wydajniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że na tą chwilę nie ma webdriverów jestem zmuszony korzystać z integry HD4600 ale obraz odrazu wydał mi się jakiś mniej wyraźny co mnie zdziwiło   wyświetlany obraz jest tylko 24 bitowy a nie 32 bit. Na 10.13 z integry jest 24bit a z nvidii 32bit, da sie coś na to poradzić? 

Programy typu switchresx nic nie zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.