Skocz do zawartości

Pola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Część, jestem nowa na tym forum, polecił mi go znajomy, sam nie ma niestety czasu mi doradzić i szukać co i jak...

 

Mam do Was prośbę o pomoc przy doborze sprzętu do montowania nieskomplikowanych filmów w Final Cut i iMovie.

Zależy mi żeby sprzęt chodził w miarę płynnie i na kilka lat. Budżet jaki uzbierałam to 2800 zł. Monitor będę miała od kolegi.

 

Póki co mam Macbooka 11 cali z 2012 i5 4gb , ale trochę mały ekran i wolno wszystko idzie niestety + mała wygoda.

 

Będę wdzięczna za pomoc wszystkim. Jestem trochę zielona w tym temacie 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam trochę forum i wyszedł mi taki sprzęt:

 

Intel 8600K - 1275 zł

MSI Z370M MORTAR - 509 zł

HyperX Predator 8GB 2400Mhz Cl12 DDR4  352 zł

SSD ADATA XPG SX8200 NVME 500 zł

CX450M 450W Semi-Modular : 259 zł

Obudowa: 99 zł

 

całość + -  : 2994 zł

 

Czy dobrze dobrałam części, czy może należałoby coś to zmienić? jeszcze raz dzięki za każdy odzew, wskazówki, pomoc, jestem zielona w tym temacie ale szybko się uczę.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel 8600K - 1275 zł

 

Ceny Intela poszły teraz masakrycznie w górę, bardzo kiepski moment na zakup. Nie wiem czym jest to spowodowane, bardzo możliwe że nowymi procesorami które mają wyjść i podstawką Z390. Poza tym lepiej może było by oszczędzić trochę na procku aby kupić kartę graficzną. Radeony idą teraz mocno w dół, można złapać z używek naprawdę dobrą okazję, do FCPX warto to przemyśleć.

 

Jednak trochę inne są powody:

Right now they are having issues meeting demand of their 14nm++ process despite first launching 14nm in 2015. Intel has had so much difficulty keeping up with demand that Dell, HP, and other OEMs have been recommending AMD based alternatives hand over fist.

 

MSI Z370M MORTAR - 509 zł

 

Płyta jest ok.

 

HyperX Predator 8GB 2400Mhz Cl12 DDR4  352 zł

 

Dla mnie 8GB ramu to za mało nawet do przeglądania neta, czuję jak system zrzuca pamięć na dysk. Jeśli tobie pasuje to ok. Jakbyś chciała brać więcej to nie musisz patrzeć nawet za bardzo na Mhz (aby przyoszczędzić), HyperX bez problemu idą OC na 3000. To tylko tak mówię, jjest to raczej bez znaczenia, nie odczuwalne będzie dla Ciebie.

 

SSD ADATA XPG SX8200 NVME 500 zł

 

TLC, ale jest 5 letnia gwarancja, raczej ok. Na upartego można by trochę na tym oszczędzić ale nie wiem czy warto.

 

CX450M 450W Semi-Modular

 

Jakby była dodatkowa karta graficzna to coś mocniejszego trochę jeśli nie to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Intela poszły teraz masakrycznie w górę, bardzo kiepski moment na zakup. Nie wiem czym jest to spowodowane, bardzo możliwe że nowymi procesorami które mają wyjść i podstawką Z390. Poza tym lepiej może było by oszczędzić trochę na procku aby kupić kartę graficzną. Radeony idą teraz mocno w dół, można złapać z używek naprawdę dobrą okazję, do FCPX warto to przemyśleć.

 

Jednak trochę inne są powody:

Right now they are having issues meeting demand of their 14nm++ process despite first launching 14nm in 2015. Intel has had so much difficulty keeping up with demand that Dell, HP, and other OEMs have been recommending AMD based alternatives hand over fist.

 

 

Płyta jest ok.

 

 

Dla mnie 8GB ramu to za mało nawet do przeglądania neta, czuję jak system zrzuca pamięć na dysk. Jeśli tobie pasuje to ok. Jakbyś chciała brać więcej to nie musisz patrzeć nawet za bardzo na Mhz (aby przyoszczędzić), HyperX bez problemu idą OC na 3000. To tylko tak mówię, jjest to raczej bez znaczenia, nie odczuwalne będzie dla Ciebie.

 

 

TLC, ale jest 5 letnia gwarancja, raczej ok. Na upartego można by trochę na tym oszczędzić ale nie wiem czy warto.

 

 

Jakby była dodatkowa karta graficzna to coś mocniejszego trochę jeśli nie to ok.

 

Dzięki za wskazówki, bo zmianach wyszedł mi taki zestaw:
 
Procesor INTEL i5-8500 3GHz VGA 64-bit s1151              850 używany
Płyta główna MSI Z370M MORTAR                                    509 nowa
MSI Radeon RX 560 Aero ITX 4gb OC                               550 używany
RAM DDR4 Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) 2400MHz       500 używane
Dysk SSD SAMSUNG 850 EVO 500GB  TLC                     378 nowy
Zasilacz Corsair RM550x enthusiast 550W PLUS GOLD   410 nowy
 
w sumie około 3200 zł ale więcej RAMU i grafika Radeon
 
Czy wygląda to w miarę sensownie. Wiem że to nie najlepszy moment na zakup ale niestety nie mogę dłużej czekać,, w sumienie nie wiadomo kiedy te Intele będą tanieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zasilacz jest bardzo dobry, sam taki mam. Obszerny test tego zasilacz można znaleźć: TUTAJ Kiedy ja go kupowałem za ~329 to stosunek cena/jakość był nie do pobicia. Mówiąc radeona miałem na myśli 570,580. Niestety między 560 a 570 różnica jest znacząca i to bardzo jeśli chodzi o wydajność. Nie opłaca się go kupować, lepiej dodać 100zł i kupić 570. Jeśli koniecznie 3200 jest maksymalną kwotą to możesz oszczędzić na zasilaczu ale łapać jakąś okazje na allegro. Oczywiście dysk zmieniasz na 860 EVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zasilacz jest bardzo dobry, sam taki mam. Obszerny test tego zasilacz można znaleźć: TUTAJ Kiedy ja go kupowałem za ~329 to stosunek cena/jakość był nie do pobicia. Mówiąc radeona miałem na myśli 570,580. Niestety między 560 a 570 różnica jest znacząca i to bardzo jeśli chodzi o wydajność. Nie opłaca się go kupować, lepiej dodać 100zł i kupić 570. Jeśli koniecznie 3200 jest maksymalną kwotą to możesz oszczędzić na zasilaczu ale łapać jakąś okazje na allegro. Oczywiście dysk zmieniasz na 860 EVO.

Dzięki za te cenne rady, masakra że można tyle wiedzieć co i jak, i wszystkie modele, numerki, maaatko. :)

Przekraczam już i tak budżet ale wyszło mi teraz tak:

 

Procesor INTEL i5-8500 3GHz VGA 64-bit s1151             850 używany

Płyta główna MSI Z370M MORTAR                                   509 nowa
XFX RADEON RX 570 BLACK EDITION 4GB                    679 używany
RAM DDR4 Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) 2400MHz      500 używane
Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB SATA3                   400 nowy
Zasilacz Corsair CX550M 100-240V 550W MODULAR    310 nowy
Obudowa do komputera PC Natec Armadillo z USB 3.0 79 nowa
 

 

3327
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.