Skocz do zawartości

Problem z przełącznikiem HDMI na integrze HD4600


JBrown
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przełącznikiem sygnału HDMI.

Posiadam PC na chipsecie Z97 bez dodatkowej karty graficznej, czyli monitor podpięty jest do HDMI na płycie głównej.

Wszystko działa dobrze, dopóki za pomocą przełącznikia nie zmienię sygnału na inny. Wtedy nie mogę już wrócić do połączenia z PC, bo monitor przechodzi w tryb uśpienia i mac nie może go wybudzić. PC nadal reaguje, w tle leci muzyka, ale nie ma obrazu.

Konieczny jest restart PC dla poprawnego działania. System to 10.14, ale na poprzednich wersjach było tak samo.

Inne urządzenia jak konsola, czy RPI działają normalnie na przełączniku i mogę się pomiędzy nimi przełączać.

 

Czy jest możliwość dodania jakiejś instrukcji, aby komputer potrafił wybudzać monitor po utracie sygnału?

Jeśli nie, to może jest sposób na wysłanie jakiegoś sygnału do monitora za pomocą jakiegoś pliku, wtedy mógłbym zbindować klawisz na klawiaturze do tego celu i za jego pomocą wybudzać monitor?

 

 

https://www.bol.com/nl/p/3-poorts-hdmi-switch-met-afstandsbediening/9200000052289749/

9200000052289749.jpg

 

Po krótkich testach:

- pod Clover wszystko przełącza się w sekundę tak jak powinno. Zero zacięć.

- w Mac nie, ale działa jak wprowadzę ręcznie monitor w sleep mode za pomocą kombinacji cmd+shift+przycisk włączenia (jak to zbindować), i nie wybudzę go klawiaturą (komputer w tle nadal pracuje). Później muszę przełączyć się splitterem na mac, poczekać aż monitor zgaśnie i wtedy mogę mogę wybudzić monitor klawiaturą czy myszą i pokaże się obraz z mac.

 

Jakieś pomysły jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.