Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Problem z rozdzielczością w macOS 10.14 Mojave zainstalowanym na VMware Workstation 14 Player

Mojave Workstation Player 10.14 VMware Tools

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mikon

mikon
  • Members
  • 2 postów

Napisano 03 październik 2018 - 17:45

Witam,

Zainstalowałem macOS 10.14 Mojave na VMware Workstation 14 Player (14.1.3 build-9474260). Zainstalowałem również VMware Tools i mam problem z ustawieniem natywnej rozdzielczości mojego monitora czyli 1920 x 1200 w macOS. Sytuacja wygląda tak, że na ekranie logowania (przy opcji pełnego ekranu) rozdzielczość jest prawidłowa. Natomiast po zalogowaniu na konto użytkownika, rozdzielczość zmienia się na 960 x 600 (HiDPI). Gdy wybieram rozdzielczość 1920 x 1200 lub opcję "Domyślna dla monitora", rozdzielczość na chwilę się zmienia po czym natychmiast sama wraca do poprzedniej wartości (960 x 600).

Czy można coś zrobić, aby natywna rozdzielczość była również po zalogowaniu się na konto użytkownika?

Dodam, że próbowałem użyć programów RDM 2.2 oraz SwitchResX i nie pomogło.

pozdrawiam

#2 mikon

mikon
  • Members
  • 2 postów

Napisano 04 październik 2018 - 10:37

Znalazłem rozwiązanie:

(Automatic HiDPI fix for High Sierra in VMWare Workstation 14)

Gdy wirtualna maszyna jest uruchomiona, trzeba przejść do jej ustawień (należy rozwinąć górną belkę Workstation 14 Player, wybrać opcję: Player -> Manage -> Virtual Machine Settings... Ctrl+D. Przejść o pozycji: Display i odznaczyć "Automatically adjust user interface size in the virtual machine".

Opcja jest dostępna tylko podczas działania wirtualnej maszyny.

pozdrawiam 

• pasazer13 i Maidenman lubią to

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Mojave, Workstation Player, 10.14, VMware Tools

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych