Skocz do zawartości

Jake GPU pod Mojave?


razor1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie korzystam z  nVidii GT640 2GB (GV-N640OC-2GI Rev 2.0), ale nie mam UEFI GOP, co za tym idzie sleep mi wariuje - po wybudzenu nie podaje obrazu na monitor. Dodatkowo słaba wydajność powoli zaczyna doskwierać. 

Zatem szukam dobrej, możliwie bezproblemowej GPU pod Mojave, kryterium jest jedno - mocniejsza od tej GT640 (aby można było w coś sensownie pograć pod WIndows). 

Mobo jakie mam:

Chpset: Intel Q67

Acer-q67h2-AM

Do tego 16GB RAM i oczywiście SSD :)

 

Kryteria:

- sprawny sleep pod Mojave,

- sensowna wydajność,

- mało problemów przy konfiguracji :P

- cena na razie nie gra roli, ale powiedzmy do tych 500zł,

- akceleracja przy konwerowaniu wideo mile widziana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedynym kryterium jest karta mocniejsza od GT640, powiem o dwóch kartach, które mam i które przetestowałem pod każdym względem. Oczywiście, z pewnością znajdzie się znacznie więcej propozycji. Nie wnikam. Ja dam dwa przykłady:

GT 740 - NVidia

RX 560 - Radeon

Obie karty to ZERO problemów. Żadnych patchy, żadnych driverów, żadnych specjalnych konfiguracji, żadnych opcji. Wkładasz i masz. Plug & Play! :) Obie spełniają Twój warunek.

Co do sensownego grania w Windows... ja nie wiem, co to znaczy, tym bardziej, że "sensownie" jest pojęciem względnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q67 - nie wiem jaki masz CPU, ale oficjalnie ta generacja już nie jest wspierana w mojave.

 

GT740 - to to samo co GT640.

 

Do GT640 nawet jak nie ma dedykowanego BIOSu w UEFI, to powinno się go móc dołożyć - są specjalne narzędzia "doklejające" część UEFI do oryginalnego BIOSu a potem taki BIOS można wgrać na kartę. Pytanie tylko po co. Płyty z chipsetami 6x chyba poza h61 jak pamiętam i tak nie mają pełnego UEFI - czyli wyłączenia CSM, więc dołożenie sekcji UEFI do VGA lub jej wymiana wcale może nie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q67 - nie wiem jaki masz CPU, ale oficjalnie ta generacja już nie jest wspierana w mojave.

 

CPU jak w podpisie: i5-2400S

Wiem, że nie jest wspierana, w verbose mam komunikat "Unsupported CPU", ale... Mojave działa bezproblemowo :) Jedyne co, to był problem z SATA 3, rozwiązany patchem w Cloverze (pisałem w odpowiednim wątku). 

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi, propozycje na prawdę fajne, coś ciekawego spokojnie sobie wybiorę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest zbyt wcześnie żeby odpowiedzieć na twoje pytanie. Nie wyszły jeszcze sterowniki od Nvidia dla Mojave. W teorii wszystko co działa pod High Sierra powinno pod Mojave działać, ale w praktyce bywa różnie. Nvidia miewa różne problemy ze swoimi sterownikami - większość obecnie załatwia WhateverGreen i prawdopodobie tak będzie w przyszłości, ale z zakupem karty od Nvidia wstrzymałbym się, po pierwsze do momentu wydania sterowników Nvidia, a po drugie do momentu wydania kolejnych wersji 10.14.x

 

Jeśli chcesz pewniaka to bierz którąś z kart polecanych przez Apple: https://support.apple.com/en-us/HT208898

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.