Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Start systemu dysk nvme

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ian

Ian
  • Members
  • 213 postów
  • LocationUSA

Napisano 18 październik 2018 - 15:40

No ale czemu jest taka różnica w czasie startu po włączeniu TRIM na 10.13.x i w górę? Wydaje mi się że na 10.12.x nie było to takie widoczne i odczuwalne.

Nie sądzę, że różnica w 10.12 była tak widoczna. Przed chwilą przeprowadziłem test na 10.12.6:

TRIM on - start systemu: 30.6s

TRIM off - start systemu: 32.1s

czyli relatywnie niewielka różnica.

natomiast wyłączenie TRIM powoduje znaczny spadek prędkości zapisu (nawet 2-krotny), zauważalny zwłaszcza przy kopiowaniu plików. Przy starcie systemu "coś tam" przecież jest zapisywane na dysk. Stąd niewielkie wydłużenie.

Poza tym, nie od dziś przecież wiadomo, że nowsze systemy uruchamiają się dłużej niż ich poprzednicy. Więcej opcji, aplikacji itp. odpalanych przy starcie. Na czas startu mają przecież wpływ takie czynniki jak inne dyski w systemie, aplikacje odpalane przy starcie, konfiguracja systemu, grafika, pamięć itd.

hack1: ASUS H170M-Plus | i7-6700k 4GHz | Radeon RX 560 4GB | Mojave 10.14.x

hack2: MSI H81M-E33 | i5-G3260 3.3GHz | NVIDIA  GeForce GT 710 1GB | Sierra 10.12.6

MacBook Pro Early 2015 | Mojave 10.14.x

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych