Skocz do zawartości

RTX2080 - opinie, kompatybilność, testy.


alladyn21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Słychać coś w temacie sterowników? Po jakim czasie były dla paskali?

 

Jak by ktoś miał pytania co do grafiki to właśnie stałem się szczęśliwym/lub też naiwnym posiadaczem :)

 

Pod kątem gier - większość tytułów 60FPS w 4K niektóre 50-60FPS w 4K.

 

Przy dekodowaniu kodeka H265 - 12% użycia GPU

 

Dajcie znać chętnie odpowiem na pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skomplikowana, bo trzeba przepisać sterowniki z OpenGL na Metal. Jedno jest raczej pewne, bo o ile pod Mojave Open GL i OpenCL jest wstrzymane, ale da się odpalić aplikacje na tym napisane. To za rok w 10.15 zostanie to całkowicie porzucone i niewspierane.

 

PS. Nie tylko nVidia musi przepisać sterowniki. Wszyscy developerzy gier i programów też muszą to zrobić (oczywiście niezależnie od nVidii). Oczami wyobraźni widzę spore zamieszanie za rok, mini armageddon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skomplikowana, bo trzeba przepisać sterowniki z OpenGL na Metal. Jedno jest raczej pewne, bo o ile pod Mojave Open GL i OpenCL jest wstrzymane, ale da się odpalić aplikacje na tym napisane. To za rok w 10.15 zostanie to całkowicie porzucone i niewspierane.

 

PS. Nie tylko nVidia musi przepisać sterowniki. Wszyscy developerzy gier i programów też muszą to zrobić (oczywiście niezależnie od nVidii). Oczami wyobraźni widzę spore zamieszanie za rok, mini armageddon ;-)

 

a co to będzie jak apple znowu odbije i porzuci intela xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przejsciu z 9x0 na 10x0 ludzie czekali na drivery 11 miesiecy.

Teraz moze byc gorzej ze wzgledu na zmiany. I mam wrazenie ze to Apple blokuu/nie pomaga Nvidia w pracach, w zwiazku z czym musza robic reverse engineering by te drivery wydac.

To samo jest z obsluga starszych karta na Mojave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nawet jeśli dostaniemy nowe webdrivery to we wrześniu będzie ten sam problem. Zaraz ostatnie wymienialne Pro będą już tak stare że Nvidia zrezygnuje z wydawania sterowników skoro żaden inny obecny sprzęt Apple nie korzysta z ich akceleratorów. To teraz jak kupowanie kota w worku. AMD jest zbyt mocno obsadzona w portfolio Apple...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wydadzą, bo sterowniki musiały by być niepodpisane, a niepodpisane domyślnie nie załadują się, bo zablokuje je mechanizm SIP.

 

Wiele osób jest jest rozczarowanych tym brakiem porozumienia. Apple ponoć żąda sterowników bez CUDA i wyłącznie z METAL2, a NVIDIA nie chce się na to zgodzić, bo jednak CUDA to ich autorska technologia i wielu przypadkach przy kodowaniu Video zwyczajnie najszybsza.

 

Żałuję też, że chociaż na starsze systemy nie wydają sterowników obsługujących Turingi. Pascale niestety już praktycznie znikają z rynku a o nowej 1080 czy 1080Ti to można pomarzyć od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję też, że chociaż na starsze systemy nie wydają sterowników obsługujących Turingi. Pascale niestety już praktycznie znikają z rynku a o nowej 1080 czy 1080Ti to można pomarzyć od dawna.

Aby wydać drivery z obsługą nowych układów, niezależnie od wersji systemu, wciąż trzeba mieć sterowniki na nowo podpisane cyfrowo przez Apple. Wydanie driverów dla nowych układów nVidii jest im absolutnie nie na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

CUDA 10.2 (Toolkit and NVIDIA driver) is the last release to support macOS for developing and running CUDA applications. Support for macOS will not be available starting with the next release of CUDA.

Na razie wiadomo, że to będzie ostatnia wersja dla macOS i wcale się nie dziwię. Aktualnie najniższym wspieranym systemem przez Apple jest 10.13.6 - High Sierra. Jak wiemy w 10.14 Mojave i 10.15 Catalina własnie na wojnę o CUDA tego CUDA nie ma ani nie ma sterowników webowych nvidii przez co używanie kart od zielonych jest bardzo utrudnienie. Jak ktoś chce mieć nvidię, to musi się pogodzić z ograniczeniem, że może użyć karty nie nowszej niż 1080 Ti i w systemie nie nowszym niż 10.13.6.

Ciekawie będzie już w grudniu 2019 - co Apple zrobi po wypuszczeniu  nowego Mac Pro - czy wciąż będzie blokował podpisanie sterowników a przez to instalację kart od zielonych w nowych Mac Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam nadzieję, że albo odpuszczą z tą wojenką, albo odbije mu się czkawką od urzędów antymonopolowych za blokowanie konkurencji. Wg mnie takie blokowanie możliwości użycia konkurencyjnych VGA poprzez wymaganie podpisów cyfrowych do sterowników, których właśnie nie chcą dać, powinno zostać napiętnowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.