Skocz do zawartości

Broadcom bcm4321 mac mini 3.1 Mojave


lulek2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze,

 

Udało mi się ostatnio kupić bardzo okazyjnie maczka mini 3.1 za 200 zł. Zakup związany był z porażką jaką zaliczyłem kupując serwer qnap który w opisie i reklamach zawierał serwer Itunes ( owszem udało mi się to uruchomić ale do dodawanych materiałów, np. płyty muzyczne nie można załączyć grafiki albumu). W związku z tym wykombinowałem sobie, że postawie "serwer" itunes  na maczku mini z podpitym dyskiem sieciowym z qnap po AFP i udostępnię na nim bibliotekę. Sprawdziłem i teraz działa to perfekcyjnie. Podobnie jak stremowanie muzyki do starych airportów express ( w qnapie też piszą że jest kompatybilny z airplay, ale systemowy odtwarzacz muzyki musicstation nie widzi tych airportów).

 

Piszę o tym bo może ktoś ma jakieś jeszcze rozwiązanie, a mi nie przyszło do głowy. Ale nie w tym rzecz. 

 

Zacząłem bawić się ty maczkiem mini dodałem 2x4gb ramu i ssd 250 gb i postawiłem sobie na nim najpierw os x Sierra a potem Mojave

 zgodnie z opisem http://dosdude1.com/mojave/  i działa to ok.

 

Problemem jest karta wifi Broadcom BCM4321   która zgodnie z opisem nie jest widziana w systemie , ja posiadam   (0x14E4, 0x90)  jedynym wyjściem jest zakup karty o identyfikacji z poza listy, czyli tak jak w opisie 

 

IDs that DO NOT work under Mojave:

 
- (0x14E4, 0x8C)
- (0x14E4, 0x9D)
- (0x14E4, 0x87)
- (0x14E4, 0x88)
- (0x14E4, 0x8B)
- (0x14E4, 0x89)
- (0x14E4, 0x90)
 
Any ID not listed, such as (0x14E4, 0x8D), is a supported card, and will work perfectly fine under Mojave.
 
i tu moje pytanie czy ktoś się orientuje  jak rozpoznać taką kartę po numerach producenta/seryjnych  która jest z poza tej listy niedziałających ? 
 
znalazłem coś takiego np.
 
 
lub 
 
 
Pozdrawiam Marcin Kowalik 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś czy jest możliwe wgranie kexta od wifi z starszej wersji systemu?

 

 

Nie nie probowałem bo wyczytałem na forach, że ten kext do wifi jest zależny od chyba IOPCIFamili i kilku innych i taki numer nie przejdzie. Zresztą  gość który się opiekuje tymi modyfikacjami systemu żeby to poszło i zrobił bardzo łopatologiczny opis i program do spatchowania instalki systemu pisze, że się nie da (w zasadzie od sierry). Dla mnie  to bardziej ambicjonalna sprawa , bo można kupić dongla wifi kompatybilnego i będzie działało, ale wydanie ~40 jest porównywalne z taka kartą z ebaya i aliekspress a będzie satysfakcja.

 

P.S. napisałem do obu oferentów czy mogą coś takiego jak ID w os x sprawdzić dla oferowanej karty...... zobaczymy

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jest skonstruowany konkretny kext do broadcoma. Czy to jest „wycięcie” obsługi a kext został, czy kext wyleciał całkowicie. Jak wyleciał to paradoksalnie może zadziałać o ile przerzucisz wyłącznie sam brakujący kext (pługom) a nie całe IOFamily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej i szybciej kupić dowolną kartę działającą z nowymi systemami? Tam jest mPCIe half size czy full size ? Wsadzisz jakiegoś Della DW17xx i ew dopiszesz DevID albo wpakujesz legacy kexta.

 

No właśnie z tym jest kicha bo karta wygląda tak  jak na linkach które zamieściłem w pierwszym poście  i jest podłączana specjalna taśmą w środku takim prostokątnym złączem a na chińskich serwisach też szukałem cudo przejściówki na jakieś pci i niestety nie ma  ;(  znalazłem jeszcze na allegro https://allegro.pl/466-airport-wifi-bluetooth-macbook-a1342-13-fv23-i7422965734.html i kupiłem bo to nie pieniądze ....

 

MK

 

P.S. jak karta przyjdzie to dam znać co z kombinowania wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karta przyszła, pasuje do mojego maca mini czyli mac mini a1283 tzn pasują podłączenie taśmy i 3 pigtajli tylko jest krótsza od oryginalnej i musiałem przykręcić tylko 1 śrubką do kołka.

 

Reasumując kart o oznaczeniu 

Nazwa:                     Bluetooth - Airport (Wi-Fi)  

Przeznaczenie:        Apple MacBook A1342 
Model:                      BCM943224PCIEBT Apple No.: 607-7154 607-5953-B
Pasuje do:                Apple MacBook A1342 13" 2009 2010
 
pasuje też do maca mini A1283 i działa w os x mojave
 
temat do zamknięcia
 
MK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.