Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio udało mi się nabyć macbooka bez zainstalowanego systemu. Dołączona jest do niego płytka z Mac OS X 10.5.5, jednak przy próbie instalacji wyskakuje błąd. 

Czytałem dużo o tym, szukałem gdzie mogłem, próbowałem zrobić bootowalnego pendriva, ale to wszystko na nic. Nie mam dostępu do innego maca. Bardzo proszę o pomoc i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to dokładnie macbook? Jesteś w stanie określić? Jaki wyskakuje błąd? Zamieść jego zdjęcie.

 

Możesz poszukać gdzieś na sieci płytki ISO z np 10.6.0 lub 10.6.3 (tylko takie wersje były oficjalnie) a następnie taką płytkę spróbować jakoś "przenieść" na klucz USB. Jest mało prawdopodobne, że napęd optyczny w tym macbooku jeszcze żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Zdjecia wstawie wieczorem, wydaje mi sie ze jest to wersja z 2007r. Nie wiem jak dokladnie to sprawdzic, ale wygladem przypomina właśnie ten model. Jego parametry to core 2 duo 2.4ghz i 2gb ramu. Co do napędu, to czyta on tą płytke i ładuje cały ten "interfejs" dopiero potem wyskakuje błąd "na tym komputerze nie mozna zainstalowac mac os x"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest coś z dyskiem, sprobowalbym zainstalowac system na dysku podpietym pod usb, a najlepiej pod FW, jesli pojdzie to znaczy, ze twoj wewnetrzy jest walniety, moze tez byc uszkodzona tasiemka dysku.

Skoro plyta rusza i mozna przeprowadzic format w narzedziach dyskowych to naped jest sprawny.

Druga opcja sprawdzenia to uruchomienie MBP w trybie dysku twardego (command+T) przy starcie, podlaczenie go FW pod drugiego kompa i wgranie systemu poprzez niego, jesli tez nie pojdzie to stawiam na twoj dysk/tasiemke.

Ewentualnie wyciagnij dysk z twojego MBP, wsadz do zewn.kieszeniu i instaluj z plyty, jak zaskoczy to na 100% tasiemka dysku, jak nie to dysk do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten sprzęt odczytuje płyty CD/DVD?

 

Jest możliwe zdjęcie blokady instalacji, ale to sporo zabawy no i potrzebny jest działający Mac OS X.

 

Najlepiej poszukaj w sieci obrazu ISO płyty Retail z Mac OS X 10.6.0 lub 10.6.3. Z niej będziesz w stanie zainstalować system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.