Skocz do zawartości

Asus Maximus VIII Hero Alpha | i5-6600k | GTX 1070


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po przerwie,

 

przez długi czas nieobecności wypadłem z obiegu jeśli chodzi o haki, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie postawienie macOS na moim komputerze. 

  • Asus Maximus VIII Hero Alpha,
  • i5-6600k (podkręcony do 4,5GHz),
  • GTX1070.

Więcej szczegółów (jeśli będą potrzebne) podam jak będę w domu. Ogólnie chciałbym zakupić dodatkowy dysk SSD pod macOS, obecnie mam już zainstalowanego Windowsa, który służyłby tylko do gier. 

 

Czy na tym sprzęcie da radę ruszyć Mojave w miarę bezkonfliktowo z obecną instalką Windy? Jak z OC procka? Używam dwóch monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mojave nie działa aktualnie na kartach graficznych nvidii

Jeśli dobrze kojarzę temat, to przez to, że Apple zmusza nVidię do przepisania sterów na Metal? Na High Sierra muszę ściągnąć sterowniki nVidii? Karta zintegrowana może być wyłączona w BIOSie?

 

 

OC procka też działa.

Muszę generować SSDT czy system weźmie to co mu da BIOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sterowniki do kernela muszą być zatwierdzone przez Apple. Nie chodzi o przepisanie. Dla HS musisz ściągać sterowniki Nvidii.

 

Możesz uruchomić PM procesora na 2 sposoby:

  • sterowaną przez kernel
  • sterowną HWP

 

Nie trzeba generować tabel SSDT. Trzeba dodać odpowiednie wartości freq vector poprzez CPUFriend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trochę się pozmieniało. Co oznacza skrót HWP? CPUFriend jest rozszerzeniem lilu.kext, prawda?

 

Czy jesteś w stanie powiedzieć jak wygląda sprawa usypiania? Mogą być jakieś problemy? Czy zintegrowane BT i WiFi są do ruszenia? Generalnie zamierzam działać po kablu, niemniej byłoby fajnie, gdyby udało się ruszyć i to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Cytat

 

Jestem już po instalacji macOS, właściwie wszystko poszło gładko - system na razie siedzi na zewnętrznym dysku USB. Grafika ruszyła po instalacji sterowników nVidii, dźwięk i sieć jest od kopa, chodź to pewnie zasługa UniBootX - świetne narzędzie.

Obecnie wygenerowałem indywidualny numer SMBIOS, zalogowałem się do iMessage oraz iCloud - działa. Następną rzeczą jaką chcę zrobić, to PM. Możesz mi rozjaśnić jak używać CPUFriend? Jest tutaj na forum jakiś poradnik?

BTW. AirDrop wymaga Wi-Fi? Czy może być np. połączenie BT+LAN?

Edit:

Widzę, że mnożniki skaczą od x8 do x45 (uwzględnia OC), chociaż nie popychałem PM, czy możliwe, iż działa OOTB?

 

Edit 2:

Odświeżę temat, jednak mam teraz pytanie dotyczące pliku konfiguracyjnego Clovera. Chciałbym go dostosować pod mój sprzęt, obecnie używam zmodyfikowanego UniBootX. Zastanawia mnie sekcja łatek do DSDT, mianowicie na jakiej podstawie mam stwierdzić czy dany patch jest u mnie potrzebny czy nie? IORegiem? Jeśli tak, to do czego mam się odnieść?

Edytowane przez druteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.