Skocz do zawartości

Jak zainstalować nowszą wersję mac os na starszym macbooku pro a1211


rafal1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem Macbook pro a1211 . Procesor 2,16 GHz Intel Core 2 Duo, Pamięć 4 GB DDR2. Jest na nim zainstalowany Mac os x 10.7.5

Wszystko jest ok do momentu jak chce filmy online oglądać jeśli wezmę obraz na cały ekran to zaczyna przycinać . Niewiem jak ten problem rozwiązać . Czy można na tym macbooku nowszą wersję mac os x zainstalować ? na tej wersji systemu pokazuje sie komunikat w chrome ze nie jest juz wspierany bo za stara wersja . Z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz apple id (konto apple) to się zaloguj w App Store, jeśli nie masz to utwórz. W App Store wyszukaj nowszy system np High Sierra i pobierz go. Instrukcje jak zainstalować juz pobrany system masz w necie wystarczy wpisac w google. Możesz aktualizowac system lub instalowac od zera na czysto. Lepiej druga opcja, ale jak sie nie znasz na tym to daj komus innemu to zrobic albo aktualizuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki problem zainstalować nowszą wersje mac na niewspieranym macbooku to może jest prościej zainstalować windowsa? może lepiej by działał. Jest możliwość zainstalowania windowsa na macbooku nie chodzi mi tu o instalacje mac i win na jednym tylko samego windowsa wiecie może jak to zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Twój to late 2006 i nawet mountain lion nie obsłuży. Sprzedaj go, dołóż 200zł i kup cokolwiek late 2007 lub nowszego, wystarczy rok młodszy macbook żeby poszedł El Capitan 10.11 a to już 4 wersje nowszy system niż Twój obecny 10.7. Ewentualnie spróbuj firefoxa czy operę zainstalować, opera jest szybka, może problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest model z Radeonem X1600 - nic nie zrobisz - maks 10.7.5. Ten model jest niestety mocno stary i nie zainstalujesz żadnego nowszego macOS.

 

PS Jak ktoś szuka, to mam do sprzedania niepotrzebnego leżącego Mac Book Pro 15" Unibody Mid 2010 z i5 2,53GHz, 8GB RAM, HDD 500GB, GT 330M, z matrycą matową High Res 1680x1050. Szczególnie matryca robi robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprawdzam mac os x lion 10.7 a weryfikowałem na innym macbooku i tam się odpala normalnie :( Nawet jak chcę ponownie zainstalować liona czysty system z kopi zapasowej to w pewnym momencie instalacji po zalogowaniu się do appstore pokazuje się komunikat usługa chwilowo niedostępna ,więc zostało mi tylko wgrać na nowo system z pendrive tylko nie widzi go przy starcie :/

Tak data i godzina jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.