Skocz do zawartości

Uruchomienie RX 470/RX 480/RX 570/RX 580


Maidenman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stałem się ostatnio szczęśliwym (chyba) posiadaczem karty SAPPHIRE RADEON RX 570 NITRO+ 4GB, która zastąpiła GTX 1050 Ti. Karta działa praktycznie OOB, ale zastanawiam się:

  • czy są jeszcze jakieś dodatkowe, sprawdzone kroki co poczynienia w configu Clovera?
  • Wywalić WhateverGreen?
  • Może jakieś injecty dopisać/usunąć?
  • Na co zwracać uwagę szukając znanych błędów w działaniu kart z serii RX?

Przydałby się jakiś podpięty poradnik czy zbiór informacji w jednym miejscu, jeśli w ogóle jest o czym pisać.

 

Pytam, gdyż zauważyłem lekkie przycinanie się filmów .mp4, .avi i .mkv w playerach typu QuickTime, VLC czy PYM Player. I teraz nie wiem gdzie szukać przyczyny, bo problem występuje wyłącznie po zmianie karty z nVidia na AMD. Ale przyznam, że swojego configa dla Z97 jeszcze nie ruszałem po przełożeni kart. SMBIOS ustawiony jak powinien - iMac14,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tip, niestety trochę poległem. Zatrzymałem się w miejscu, gdzie komenda

./gfxutil -f IGPU

zwraca mi "Devicepath not found!" Za pomocą komendy

./gfxutil -f dispaly

udało mi się znaleść PciRoot(0x0)/Pci(0x1,0x0)/Pci(0x0,0x0) ale gdy dodam co configa w sekcji Devices

<key>Properties</key>
<dict>
<key>PciRoot(0x0)/Pci(0x1,0x0)/Pci(0x0,0x0)</key>
<dict>
<key>AAPL,ig-platform-id</key>
	<data>0300220d</data>
</dict>

to system nie wstaje http://imagehost.cc/image/5QWvo

 

Zauważyłem też, że próba zmiany tła burka wywołuje ekstremalne zwolnienie komputera, do tego stopnia, że trzeba zrobić reset systemu.

 

Coś chyba źle zrozumiałem z tego poradnika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że chyba kopiować nie umiem, bo tak robiłem wcześniej zanim zacząłem "bawić się" z innymi wartościami. Wklejałem to, co podawałeś w wersji 1:1, a  potem też z drobną modyfikacją tylko z samym kluczem "Properties" zaraz nad kluczem "Audio" inject. W obu przypadkach to samo = mega lagi przy próbie zmiany tapety biurka. Czy mógłbym Cię prosić dobry człowieku o zajrzenie w mój config? Może to tylko drobna literówka. Używam ostatniej wersji UniBootX z najnowszymi kextami. Wyiksowałem tylko numery seryjne na końcu.

 

Temat ogarnięty. Rozwiązanie tutaj: http://hamac.pl/topic/15022-problem-globalny-z-rx580-i-eksportem-h264-w-fcpx/?p=137835

config.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.