Skocz do zawartości

Problem z Biblioteką Zdjęć iCloud. Restart systemu


arthe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Piszę do Was z ogromną prośbą o pomoc. Udało mi się postawić w końcu kolejnego Hackintosha i wszystko wydawałoby się, że jest ok, dopóki nie uruchomiłem Zdjęć i włączyłem w iCloud pobieranie zdjęć na komputer. Wszystko na początku idzie ok, zdjęcia się pobierają i nagle system sam się resetuje, po restarcie znów pobiera i kolejny restart i tak w kółko.

 

Usunąłem katalog zdjęciami (całą bibliotekę) i komputer przestał się restartować. Próbowałem już naprawiać bazę, instalację na czystym systemie, wrzucenie czystego config.plist, ale niestety to nie pomogło.

 

Dostałem informację, że to problem z grafiką lub usb. Konfigurację config.plist wraz z dsdt dostałem od gościa z olarila.com, który robił ją na podstawie danych, które odczytał z mojego komputera i wszystko wydawałoby się ok, ale chcąc odpalić system poprzez zintegrowaną kartę graficzną mam albo turkusowy albo czarny ekran, gdzie nie mogę zobaczyć nawet ekranu logowania, a jedynie myszkę, która działa. Zauważyłem też, że USB nie działa do końca tak jak powinno. Dwa porty z tyłu (USB.3.0) nie działają, a z przodu niby działają obydwa (jak podpinam myszkę), ale pendrive czyta mi tylko z lewego portu.

 

Skończyły mi się juz pomysły co może być nie tak. Wrzucam w załączniku cały katalog Clovera: https://www.icloud.com/iclouddrive/0rTI7EteszkNtuDSBE-gSkX3Q#EFI.zip . Jeśli macie jakieś pomysły jak to naprawić, będę ogromnie wdzięczny za pomoc!

 

PS: Generalnie instalację oraz konfigurację BIOS brałem stąd: https://hackintosher.com/builds/gigabyte-z370-aorus-gaming-7-hackintosh-build-guide/, może tu coś źle było.

 

Moja specyfikacja to:

Mojave 10.14.3 (Beta)

Gigabyte Z370 Gaming K3

i7-9700K

Sapphire Radeon 580 Pulse 8GB

Crucial 16GB 2666MHz Ballistix Sport LT 

Samsung Evo 960 500GB

Seagate 2TB

Corsair 200GB (dla Windowsa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB nie działa bo nie zrobiłeś tego porządnie. Patch do kexta zmienią się co kilka wersji i łapie cię limit. Wszystkie Patche z KextToPatch powinieneś wywalić. Nic tam finalnie nie powinno być.

 

Masz włączone Generowanie C i P States, PM działa inaczej od Skylake, masz źle zrobione. Używaj XCPM albo HWP.

 

FakeGFX już dawno nie jest potrzebne.

 

Flaga KernelPM też jest zbędna, tak samo jak AppleRTC i IntelCPUPM

 

Najłatwiej jest odpalić na SMBIOS iMac18,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to gość mi zrobił całość i mówi, że jest ok. Tak samo kilka osób mówiło, żeby korzystać z 18,3 kiedy mam ati rx 580, a jak zintegrowana to 18,1. Byłbyś wstanie pomóc mi to przekonfigurować tak by było ok? Zapłacę, bo już czas mi się kończy by się z tym bawić.

 

Dzięki za szybką odpowiedź!

 

USB nie działa bo nie zrobiłeś tego porządnie. Patch do kexta zmienią się co kilka wersji i łapie cię limit. Wszystkie Patche z KextToPatch powinieneś wywalić. Nic tam finalnie nie powinno być.

 

Masz włączone Generowanie C i P States, PM działa inaczej od Skylake, masz źle zrobione. Używaj XCPM albo HWP.

 

FakeGFX już dawno nie jest potrzebne.

 

Flaga KernelPM też jest zbędna, tak samo jak AppleRTC i IntelCPUPM

 

Najłatwiej jest odpalić na SMBIOS iMac18,1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niestety nie. Próbowałem z wieloma osobami. Ostatecznie zapisuje non stop logi, możemy porównać i sprawdzić co jest nie tak. 

 

Moje podejrzenia to Aktualizacja Chrome. Ja się resetuje potem wyłącze Chrome, to przestaje. Restart to i się zwykle co około miesiąc, czyli co ten czas kiedy wydają aktualizacje do Chrome. 

 

Ostatnio kumplowi tez się zresetowal zresetował, a przez 6 lat nie zdarzylo się to nigdy. 

 

Podaj dokładnie parametry swojego kompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.