Skocz do zawartości

Jak wysłać stream na www?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Jest kanał, nadawany na DVB-T w lokalnej sieci (znajomi rozkręcają TV lokalną). Chcemy zrobić tak, by na stronie www tego kanału był stream live. Jak to zrobić? Najlepiej za pomocą tunera DVB-T pod USB albo w ostateczności za pomocą tunera DVB-T ale budżet na to to max 500PLN a nie wiem czy tunery na androidzie mają możliwość streamu.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów nie podam, bo odpalałem tylko testowo. Pomęczyłem się trochę i poszło. Poradniki google wyszukiwał.

 

Sygnał z dongla na pewno da się wpuścić w sieć za pomocą VLC.

Działało.

Konwersja ... chyba też możliwa w nim, ale zależało mi, żeby w oryginale szło.

 

Do konwersji streamu z E2 używałem FFServer.

Nie próbowałem prosto pod dongla podpinać.

 

Ale może zainteresuj się OBS Studio: https://obsproject.com/

Nie używałem, ale gdzieś trafiłem na opis i może to jest to czego potrzebujesz...

Na pewno da się OBSem z jakiegoś grabbera HDMI (jak ma być tanio to może Velocap HD82A z ebaya), ale może też prosto z dongla też się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz i tak zrobić. Ale ogranicz od razu strumień do 1 lub 3 połączeń (zależy od tunera).


Raz jeszcze napisze.

To ma być produkt dla ludzi. W dodatku w kablowce.

Już jeden problem przerabialiście. Teraz na własne życzenie tworzycie kolejny.

Jak ta kablówka tak ma działać to ja współczuję abonentom.

Pisze to po to, aby nikt potem nie zarzucil, że nie ostrzegaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz i tak zrobić. Ale ogranicz od razu strumień do 1 lub 3 połączeń (zależy od tunera).


Raz jeszcze napisze.

To ma być produkt dla ludzi. W dodatku w kablowce.

Już jeden problem przerabialiście. Teraz na własne życzenie tworzycie kolejny.

Jak ta kablówka tak ma działać to ja współczuję abonentom.

Pisze to po to, aby nikt potem nie zarzucil, że nie ostrzegaliśmy.

 

Wszystko jest brane pod uwagę. Spokojnie. Na razie na YT jest 30 odsłon więc online nie będzie zainteresowania a na razie można to postawić w ten sposób.

 

A co do tego problemu to on dalej jest. Ale usługobiorca to ole więc nie nasz problem. My tylko jesteśmy od materiałów, reklam etc. Za sprzęt odpowiada firma dla której to robimy. Robimy to z zamiłowania a na razie nie ma tylu reklamodawców by móc zainwestować w sprzęt który tak naprawdę powinien nam zapewnić ktoś inny.


Scalono wiadomość: [time]1492442599[/time]

Rezultaty już jakieś są. Okazuje się, że YT rozwiązuje to zagadnienie. Stream przez VLC a następnie z VLC na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązać taki streaming: zamierzam kupić solo2, lub solo4k. Bardziej skłaniam się ku solo2 (Graterlia) i cena. No i polskie stacje tv, nie nadaj jeszcze 4k i chyba jakiś czas nie będzie.

Internet mam przez GSM i przez to nie wykonam połączenia na tuner z zewnątrz. Ale może mogę jakoś połączyć się na komputer i z niego odbierać streaming na kompie w pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam inaczej.

 

Czy jest coś (jakiś skrypt, plugin, co kolwiek) co by wysyłało z automatu nagrany plik na YT?

 

O co chodzi? w dalszym ciągu mowa o własnym programie więc wszystko legalnie.

Program informacyjny zaczyna się o 20 a kończy o 21.

Ustawiam nagrywanie w tych godzinach.

Po nagraniu chciał bym, by ten materiał znalazł się na YT.

 

W chwili obecnej tak to robimy ale ręcznie. Nagrywamy i wrzucamy na YT ale przydało by się aby robiło się to automatycznie z mojego VU+ Ultimo 4K na image OpenATV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...