Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Odbudowa cache kextow problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 radek97

radek97
  • Members
  • 94 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:05

Chciałbym odbudować cache kextów oraz prelinked kernel. System mam uruchomiony na jednej partycji (high sierra), a chcę odbudować na innej partycji (mojave). Wykonuję następujące komendy, niestety ani cache kextow ani prelined kernel sie nie odbudowuje po tych komendach. Nie pojawiją się nowe pliki po wykonaniu komendy , ani com.apple.kext.caches ani prelinked kernel. Znacie moze jakies programy do odbudowania cache albo lepsza komende?

sudo rm -rf /Volumes/Mojave/System/Caches/com.apple.kext.caches
sudo rm -rf /Volumes/Mojave/System/Library/PrelinkedKernels/prelinkedkernel
sudo touch /Volumes/Mojave/System/Library/Kernels/kernel
sudo touch /Volumes/Mojave/System/Library/Extensions/
sudo kextcache -u /Volumes/Mojave/

ryzen 7 1700|rx 580|16gb Ram|High Sierra

#2 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 18250 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:52

Nie da rady odbudować cache z poziomu innego systemu. Możesz co najwyżej zamarkować /S/L/E do przebudowy przy następnym starcie komendą touch, np:

sudo touch /Volumes/Nazwa_dysku/S/L/E

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#3 Altemirabelle

Altemirabelle
  • Members
  • 265 postów
  • LocationSilesia

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:02

Tak jest. System startujący odnawia jedynie własne cache. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych