Skocz do zawartości

overclocking CPU - jak się za to zabrać od strony MacOs/Clover?


v-on
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zatrzymałem się ze sprzętem na sprawdzonej platformie z97 (ASUS MAXIMUS VII GENE) + haswell refresh (i5 4690k)

procesor ma domyślnie 3.5Ghz/3.9Ghz turbo - ale bez problemu działa do 4.6Ghz (sprawdzone wcześniej na Windowsie).

 

Z Windowsem się już dawno pożegnałem, ale chciałbym teraz podkręcić CPU na MacOS.

Stąd pytanie - jak się do tego zabrać?

 

Nie mówię o samym podkręcaniu w biosie i sprawdzaniu stabilności - bo to mam opanowane i jest do tego milion poradników - chyba, że coś trzeba odpowiednio skonfigurować pod hackintosha.

 

Chodzi mi raczej o to co powinienem zrobić po stronie systemu czy Clovera - żeby wszystko działało jak powinno: usypianie, zarządzanie energią (taktowanie/napięcia). Z kolei nie chcę podkręcać "za wszelką cenę" wyłączając usypianie czy zarządzanie energią - chciałbym, żeby system myślał, że ma procesor o wyższym taktowaniu np: 4.0/4.6

 

---

 

Znalazłem na forum wątek Overclocking CPU, ale to są raczej rozważania Oswaldiniego, który najwyraźniej wie, co robi.

Dla mnie najlepszy byłby poradnik krok-po-kroku - ale ucieszę się też z listy tematów (czy linków) jakie powinienem samodzielnie zgłębić. Może być po angielsku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste. Robisz oveclocking w UEFI/Biosie, następnie skryptem ssdtPRGen.sh tworzysz SSDT.aml dla podkręconego procesora. Ten plik umieszczasz w cloverze w  sekcji EFI/CLOVER/OEM/twoja płyta/ACPI/patched. To wszystko. Działa PM, usypianie, itd.

 

Już nie trzeba... od jakiegoś czasu configi z UniBootX zapewniają poprawne działanie PM na Haswell i nowszych bez konieczności generowania SSDT.aml przy pomocy ssdtPRGen.sh.

 

@v-on - jeśli korzystasz z aktualnego zestawu z UniBootX to nie musisz nic robić, po prostu robisz OC w UEFI/BIOS i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@v-on - jeśli korzystasz z aktualnego zestawu z UniBootX to nie musisz nic robić, po prostu robisz OC w UEFI/BIOS i tyle.

 

 

super! na taką odpowiedź liczyłem, bo wszystkie (dobre) poradniki, które znalazlem były z przed 2-3 lat - tak coś czułem, że może sprawy poszły trochę do przodu :D

Przetestuję i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.