Skocz do zawartości

Risery - czy ktoś używał?


tomekdomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety moja płyta jest dość "ograniczona", i posiada jedynie wejście x1, zauważyłem że po podłączeniu monitora 4k procesor i wszystko ledwo wyrabia.

Stąd pomysł na zewnętrzną kartę graficzną z osobnym zasilaniem, głównie po to aby odciążyła procesor.

Tutaj moje pytanie, czy ktoś z Was używał, jeśli tak to jakie polecacie?

 

Osobiście zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

https://www.komputronik.pl/product/401554/riser-pci-express-1x-16x-usb-3-0-6pin-sata.html?gclid=Cj0KCQiA14TjBRD_ARIsAOCmO9b8mpaGU2f3JWrJmDurzKTl6qMRIG3A1M7sXy3xhEuJis_M_58LYLMaAvzfEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja płyta: https://www.cnet.com/products/gigabyte-ga-q87tn-1-0-motherboard-mini-itx-lga1150-socket-q87/

 

Jak widać pole manewru jest dość ograniczone:

1 x PCIe 3.0 x4
1 x PCIe Mini Car

 

Niestety karta nie zmieści mi się do obudowy, więc musi być wypuszczona na zewnątrz, a tej też nie chce zmieniać (estetyka :)).

Nie wymagam od karty zbyt dużo, głównie chce aby odciążyła procesor jeśli chodzi o monitor 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten riser który pokazałeś do Twoich zastosowań może nie być najlepszy. Lepiej poszukaj takiego PCI-E 4x.

 

Natomiast nie bardzo trafia do mnie argument z "estetyką", o czy za chwilę. Dostawienie zewnętrznej wymaga do Ciebie: doprowadzenia osobnego zasilania (z złącza PCI-E na płycie możesz wyciągnąć maks 25W) - czyli dostawienie zasilacza, doprowadzenie sygnałowego przewodu PCI-E, musisz go jakoś wypuścić z obudowy, co zrobisz z samą VGA? Położysz gdzieś na biurku? Za monitorem? Taka pajęczyna jakoś mi się kłuci z "estetyką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o estetykę to po prostu nie chce zmieniać obudowy komputera która mi się bardzo podoba :) 

Niestety nie ma szans na zmieszczenie tam karty graficznej zwłaszcza pełnoprawnej x16, stąd wyprowadzenie jej na zewnątrz i doprowadzenie dodatkowego zasilacza, na samą kartę zapewne będzie inna obudowa.

Wiem że to dość karkołomna konstrukcja, ale niestety tak to bywa.

 

Znasz może godne polecenia risery x4-x16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.