Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Kupno Macbooka Pro na allegro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hibiskus

hibiskus
  • Members
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 21:00

Cześć,

z racji tego, że stoję przed wyborem nowego MBP i prawdopodobnie będzie z 2018 roku to szukam różnych ofert - wiadomo chce się znaleźć najlepszą. Szukałem w różnych sklepach, ale powoli wybór stawał się oczywisty i miałem wybrać się do iSpotu lub Cortlandu.

Znalazłem nagle ofertę na Allegro *klik* i po sprawdzeniu NIPu firmy oraz ocen innych ludzi, którzy kupowali stwierdziłem, że wydaje się być to dobra okazja na nowy sprzęt. Jedyny mankament to 60 dni czas dostawy.

I teraz pytanie:

Czemu tak tanio?

Czemu tak długo?

Co może być nie tak - tego czego nie widzę?

Czy ochrona Allegro coś daje?

edit1:

w sekcji "Dostawa i płatność" czas realizacji to 60 dni, a wyżej przy cenie jest napisane "31lip. data wysyłki" - ciekawe - link do zdjęcia.

Pozdrawiam i miłego wieczoru :)

#2 Altemirabelle

Altemirabelle
  • Members
  • 273 postów
  • LocationSilesia

Napisano 09 marzec 2019 - 21:23

Ja bym nie ryzykował. W sklepie 11999 zł. I nie ma odbioru osobistego.

• hibiskus lubi to

#3 hibiskus

hibiskus
  • Members
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 21:27

Ja bym nie ryzykował. W sklepie 11999 zł. I nie ma odbioru osobistego.

Rozumiem, dziękuje bardzo za odpowiedź :).

#4 Maidenman

Maidenman
  • Members
  • 211 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 21:58

Sprawa trochę śmierdząca. Wszystkie komentarze wyglądają na podstawione (lewe konta "kupują" produkt tylko po to aby wystawić pozytywny komentarz, a potem albo odstępują od zakupu albo po prostu sprzedający opłaca prowizję od sprzedaży jako cenę za pozytywny wizerunek). Naliczyłem 16 różnych pozytywów przy aukcjach które ostatecznie nie miały żadnych ofert kupna. Niby firma CAR4VIP z Warszawy - wypożyczalnia samochodów, a tu na Allegro tylko sprzęt Apple mają... Ja bym się bał kupić z takiej aukcji.

Moim zdaniem Allegro powinno usuwać komentarze od osób, które wycofały się z zakupu. Obecny mechanizm pozwala oszustom nabijać sobie za darmo pozytywne komentarze. No bo jak inaczej może być 16 zadowolonych klientów, którzy nic nie kupili?

• hibiskus lubi to

Mojave 10.14.3, Intel i7 4790K 4.0 GHz, ASUS Z-97 PRO GAMER, SAPPHIRE RADEON RX 570 NITRO+ 4GB GDDR5, Kingston DDR3 24GB CL9, SanDisk Ultra II 240GB SSD + Seagate ST1000DM003 1TB 64MB SATA3

#5 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 18257 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 10 marzec 2019 - 10:32

Sprawdź ofertę media markt. Często maja kilkaset i więcej pln taniej niż iSpot czy corrland.
  • hibiskus lubi to

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#6 hibiskus

hibiskus
  • Members
  • 5 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 11:13

Sprawdź ofertę media markt. Często maja kilkaset i więcej pln taniej niż iSpot czy corrland.

Sprawa trochę śmierdząca. Wszystkie komentarze wyglądają na podstawione (lewe konta "kupują" produkt tylko po to aby wystawić pozytywny komentarz, a potem albo odstępują od zakupu albo po prostu sprzedający opłaca prowizję od sprzedaży jako cenę za pozytywny wizerunek). Naliczyłem 16 różnych pozytywów przy aukcjach które ostatecznie nie miały żadnych ofert kupna. Niby firma CAR4VIP z Warszawy - wypożyczalnia samochodów, a tu na Allegro tylko sprzęt Apple mają... Ja bym się bał kupić z takiej aukcji.

Moim zdaniem Allegro powinno usuwać komentarze od osób, które wycofały się z zakupu. Obecny mechanizm pozwala oszustom nabijać sobie za darmo pozytywne komentarze. No bo jak inaczej może być 16 zadowolonych klientów, którzy nic nie kupili?

Panowie sytuacja rozwiązana pod kontrolą. Wysyłka dopiero 31 lipca :). Otrzymałem odpowiedź w e-mailu, więc podziękuję

Dzięki bardzo, sprawdzę media markt i podobne sklepy :)

#7 janek202

janek202
  • Moderators
  • 3018 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 11:37

Możesz zobaczyć jeszcze iMad:

https://imad.pl/mac/macbook-pro.html

Kupując tam dostajesz drugi rok gwarancji w cenie komputera.

High Sierra|Gryphon Z87|i5-4670K|16GB DDR3|GTX 1070
Mojave|MacBookPro12,1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych