Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

MacBook Pro 2009

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 irdo38

irdo38
  • Members
  • 6 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 08:10

Witajcie, kupiłem maca pro z okolic 2009, jest na nim snow leopard, moje pytanie brzmi czy gdybym chciał do niego wsadzić ssd to czy wystrczy, że go rozkręcę, wyjmę dysk, włóżę jakikolwiek 2,5 cala ssd, uruchomie bootowanie z wczesniej przygotowanego pena z yosemite i tam w instalatorze sformatuje w odpowiedni system plików i sie zainstaluje? czy jest to jakaś inna procedura, takie rzeczy na Windowsie robię codziennie ale mac to dla mnie nowosc

#2 Altemirabelle

Altemirabelle
  • Members
  • 273 postów
  • LocationSilesia

Napisano 16 marzec 2019 - 14:19

Dysk podłączyć przez USB, sformatować i sklonować programem SuperDuper!, jest darmowy, no i zamienić. 
Przy kupowaniu SSD spojrzeć do neta czy nie ma opinii o niekompatybilności. Samsungi, Adata, Crucial 250GB są OK.

Tak jak opisałeś też jest możliwe. 

• irdo38 lubi to

#3 irdo38

irdo38
  • Members
  • 6 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 14:20

dzięki, na danych mi nie zależy więc stary dysk po prostu wyjmę i wsadzę ssd, mam nadzieję tylko, że będzie współgrał 

#4 Altemirabelle

Altemirabelle
  • Members
  • 273 postów
  • LocationSilesia

Napisano 16 marzec 2019 - 14:22

Czysta nowa instalacja jest lepsza. Ale jak ma się miliony programów i wie, że system chodzi bezproblemowo, to klon jest jak najbardziej OK.

#5 irdo38

irdo38
  • Members
  • 6 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 22:01

dzięki, temat do zamknięcia, udzielę tylko porady, jeśli wam nie widzi pena bootowalnego w bootcampie? tak to sie nazywa? to wyjmijcie go i wlozcie nie wychodzac z tego boot menu, pendrive sie pojawi, i yosemite na dysku ssd chodzi pieknie :) pozdrawiam dziekuje i polecam

#6 Altemirabelle

Altemirabelle
  • Members
  • 273 postów
  • LocationSilesia

Napisano 18 marzec 2019 - 12:39

Chyba masz na myśli menu wyboru volume startowego w BIOS albo Clover, Boot Camp to program od Apple.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych