Skocz do zawartości

Problem z baterią w Mojave


szeryfuniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku się przywitam. Witajcie :)

Z forum korzystam już długi czas, wielokrotnie ratując sobie tyłek z niedziałającym hackintoshem :)

Piszę natomiast po raz pierwszy, gdyż nie mogę sobie poradzić :(

Jednak do rzeczy.

Zwracam się z prośbą o pomoc, gdyż wszystkie znane mi metody nie działają :(

Pacjent:

Laptop Dell Latitude 3330, procesor i5 3th gen, 8GB ram, ssd, MacOs Mojave itp - wszystko ogółem działa, problemem jest bateria, otóż działa, trzyma całkiem nieźle, ale chodzi o mały, nazwijmy to "dinks".

Otóż mając podłączoną ładowarkę pokazuje, że się ładuje itp, ale jak się odepnie ładowarkę, to pokazuje, że bateria się nie ładuje, że źródłem jest zasilacz, ale procenty spadają. W drugą stronę natomiast pracując na baterii i wepniemy zasilacz, pokazuje że nadal pracuje na baterii, choć procenty idą w górę. Dodam jeszcze że gdy następuje zmiana zasilania, wystarczy uśpić i obudzić ponownie by działało prawidłowo... Nie powiem jest to irytujące. Czy da się to jakoś rozwiązać? Moje pobożne życzenie to aby po odpięciu zasilacza pokazywał że działa na baterii, po podpięciu że na zasilaczu i żeby było to "cyk fuch" jak powinno :)

Jeśli pogmatwałem, to przepraszam, ale tylko tak umiem to zobrazować.

 

Co do tej pory robiłem:

Podjąłem próbę patchowania DSDT, niestety bez rezultatu, wywala błędy i ostrzeżenia, instalowałem ACPIBatteryManager.kext i do systemu i do Clovera, bez rezultatu, oraz kilka innych rzeczy nawet nie pamietam, tez bez rezultatu...

Oczywiście głębokie zmiany mi nie przeszkadzają, gdyż najpierw sprawdzam na kopii dysku i zawsze rzeczoną kopię wykonuję :)

 

To dzięki waszej pomocy oraz kilku innych "zagramanicznych" for udało się zmusić tego Della do działania :)

Kiedyś i tak kupię Orginał - obecnie brak funduszy :)

 

Jeśli jednak nie da się tego ogarnąć, trudno, jakoś to przeboleję :(

 

Jeśli jakieś pliki będą potrzebne, oczywiście wstawię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal FakeSMC i aktualny kext do baterii i wrzuć zestaw VirtualSMC i SMCBatteryManager i sprawdź jak się komp zachowuje.

 

Podpowiedz mi tylko, czy mam to wrzucić do Clover/kext/others? Czy zainstalować w systemie? Czy mam coś zmieniać w config Clovera?

 

Niestety nie działa, jest bez zmian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.