Skocz do zawartości

Zapowiedź nowego Chameleon'a


Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze z wiadomych nowych funkcjonalności:

 

1. Możliwość zmiany szaty graficznej

2. Możliwość zainstalowania na kluczu USB i uruchomienie z niego systemu z HDD

 

Więcej informacji ZEF ma udostępnić jeszcze w tym tym tygodniu.

 

Na razie nowy Chameleon jest jeszcze w fazie testów i nie jest jeszcze publicznie dostępny, ale ma się to jak zostaną usunięte wszystkie niedociągnięcia.

 

Pełna informacja o nowościach w nadchodzącej wersji tu:

http://chameleon.osx86.hu/articles/introducing-new-features-added-to-next-version-of-chameleon-part-1

 

A poniżej parę screenów z nowego bootloader'a - bootmanagera...

26.png

23.png

24.png

25.png

27.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz najciekawsze z komentarzy :!:

 

rockstarjoe · 3. February 2009, 21:26

 

Thanks Indi! A follow up question (stop me if I’m asking too much or making you give away any surprises…)

 

If this version of Chameleon allows you to select from many partitions across multiple disks, does that mean it will be possible to place Chameleon on a USB stick and use it to boot a hard drive? THIS has been my ultimate dream! :)

 

i odpowiedź ZEF'a:

zef · 3. February 2009, 22:04

 

@rockstarjoe:

 

Yep, you can :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy... tym bardziej że jeśli już umie "wystartować" się z klucza USB i potrafi odpalić OS X'a z HDD, to brakuje wisienki w postaci możliwości załadowania hakintoshowych kextów z /Extra/Extensions.mkext czytanego z tegoż samego klucza USB...

 

Na razie :shock: jestem delikatnie "wciśnięty" w fotel... bo już wkrótce może się okazać że nic więcej poza spreparowanym kluczem USB i paroma kextami do Extension.mkext nic więcej nie będzie potrzeba aby uruchomić instalację z płyty Retail... i używać tak zainstalowanego systemu jak na prawdziwym maczku, bez żadnych obaw że SU nam wywali system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo już wkrótce może się okazać że nic więcej poza spreparowanym kluczem USB i paroma kextami do Extension.mkext nic więcej nie będzie potrzeba aby uruchomić instalację z płyty Retail... i używać tak zainstalowanego systemu jak na prawdziwym maczku, bez żadnych obaw że SU nam wywali system...

 

Bo to jest technicznie możliwe i tego bym się spodziewał w ciągu max roku, chyba, że w snow coś pomodzą i utrudnią, ale wątpię. Nawet da się obejść wrzucanie kextów do extension - mogą być one na kluczu USB - kwestia dowiązania katalogu. I mamy full Reatail bez modyfikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jak to wszystko się zmieniło a pamiętacie walkę z tigerem i flat image???

 

Sam dziubałem sobie płytkę Leoparda jak była dostępna i znana tylko metoda Brasil'a.

 

Z tym że to technicznie możliwe zgodzę się z wami w 100%... i szczerze wewnętrzny głos mi mówi że to może być szybciej niż się spodziewamy... nie mniej sprzęt musi być jak najbliższy oryginalnemu maczkowi... czyli najlepiej procesor z rodziny Intel Core, chipset ICH7x-10x, Lan działający OTB, Audio ALC 88x, VGA NVida lub ATI, z modeli dobrze kompatybilnych...

 

Tak czy siak, jeśli faktycznie nowy chameleon będzie mógł siedzieć na kluczu USB i będzie umiał skorzystać z /Extra/Extension.mkext też będącym na kluczu USB, to będzie naprawdę święty graal OSx86... Już obecnie u siebie na 10.5.5 nie musiałem żadnego kexta podmieniać w /S/L/E, a w 10.5.6 muszę tylko jeden ze względu na schrzanioną obsługę USB i przerwań w 10.5.6... a taki klucz pozwoli mi wynieść 100% tych kextów pod mój sprzęt na klucz USB i instalować, aktualizować kiedy chcę i jak chcę z płyty Retail... :mrgreen:

 

Na deser zostanie sobie wsadzić większość tych injectorów w BIOS i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie coś a'la EFI-X.

Podoba się mi grafika tego Chmeleona. Jest świetna.

Jak piszą w komentarzach jest jak sen co może się spełnić :mrgreen:

 

Też miałem Tigera już ściągniętego i wypalonego ale nigdy nie udało się mi go zainstalować. W końcu wszedł Leopard i marzenia się spełniały pomalutku.

W pierwszej wersji ToH z niedziałającym bootloaderem którego nigdy nie udało się mi naprawić i zawsze startowałem z płytki system. Później był Kalyway na którym jak zrobiłem update to bootował się mi ponad 2 minuty. Kolejno bawiłem się z Leo4Allv2 który działał już jak marzenie (v3 po zainstalowaniu się wysypywał nie pamiętam już dlaczego i powróciłem do v2). A teraz mam już od dłuższego czasu iDeneb 10.5.5 i jak na razie mi wystarcza bo nie mam czasu na instalację nowszej wersji a updatea się boję.

 

Nie chce mi się robić Retaila na którym mógłbym robić SU bo nie mam na tyle dysków by instalować system z innego dysku a metodą boot132 muszę robić dysk GPT a to oznacza tylko format całego dysku czyli instalacja od nowa Windowsa i nagrywanie potrzebnych danych na zapas. Może jak wyjdzie Windows Se7en to mnie zmusi do formatu dysku to zabiorę się za zrobienie dysku GPT oraz instalację Retaila Maca.

Może nowy Chameleon będzie czymś a'la EFI-X i będzie wszystko jak ze snu :D

 

Ale się rozpisałem ale lubię pisać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia i tak się za to teraz nie zabiorę jeszcze bo nie mam czasu ostatnio na nic.

A i tak Windows na dysku GPT instaluje się na partycji zmixowanej jako MBR mimo że jest to nadal dysk GPT.

 

Poza tym można zawsze zrobić bootloader na ukrytej partycji EFI na dysku GPT jak to już było opisane na forum więc nie potrzeba na to pena, bo po co ma nam coś wystawać z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłem dywagacje na temat Windowsa Ghosta i MBR i GPT do tego wątku:

http://hamac.pl/topics7/windows-z-dysku ... -vt189.htm

Temat na tyle ciekawy że warto by go sprawdzić czy da radę zrobić takie klonowanie...

 

A teraz wracamy do tematu...

 

ZEF obiecał więcej informacji jeszcze w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.