Skocz do zawartości

Graterlia OpenPLi IMAGE zapytanie


Gość marani_26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Domyślnie oscam w Gratelii ma wyłączone http.

Zgodnie z założeniami ma służyć WYŁĄCZNIE do legalnego oglądania kart przedpłaconych

a nie do majstrowania.

 

I uprzedzając następne pytania o oscam. Wiecej na tym forum o nim się nie dowiesz.

Konfigi w systemie są wystarczające do legalego oglądania kart przedpłaconych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mój temat http://forum.xunil.pl/index.php?topic=487.msg5830#msg5830 w którym zadałem pytanie odnośnie crontab został zamknięty, a kolega @pppp na moje pytanie odnośnie jego braku napisał:

Jest tak jak był. Cos chyba za mocno przyciąłeś system. Stwórz ręcznie plik i zobacz czy działa

To ja wyjaśniam, że na świeżo zainstalowanym image także jego nie ma. Czy możecie udostępnić plik crontab wraz z ewentualnymi wymaganymi (standardowymi) wpisami? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde uwierz mi nie było od samego początku, a wgrywałem graterlie na 8.3.0  ??? Dzięki za plik.

 

Edit:

A teraz rebus dlaczego przez ftp nie widzę tego katalogu? Z konsoli jest ok

# ls -l
drwxr-xr-x    3 root     root             0 Jan  1  2000 lib
drwxr-xr-x    3 root     root             0 Jan  1  2000 lock
drwxr-xr-x    2 root     root            40 Jan  1  2000 log
drwxr-xr-x    3 root     root           160 Jan  1  2000 run
drwxr-xr-x    3 root     root             0 Jun 30 19:29 spool
lrwxrwxrwx    1 root     root             4 Jan  1  2000 tmp -> /tmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie oscam w Gratelii ma wyłączone http.

Zgodnie z założeniami ma służyć WYŁĄCZNIE do legalnego oglądania kart przedpłaconych

a nie do majstrowania.

 

WitamPodepnę się z zapytaniem.

 

Mam legalnie opłaconą kartę tnk. Nie chcę nic majstrować, więc nie będę szukał jak włączyć http. Możesz napisać jak w prosty sposób sprawdzić na niej uprawnienia, oczywiście bez odblokowywania webif?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie oscam w Gratelii ma wyłączone http.

Zgodnie z założeniami ma służyć WYŁĄCZNIE do legalnego oglądania kart przedpłaconych

a nie do majstrowania.

 

WitamPodepnę się z zapytaniem.

 

Mam legalnie opłaconą kartę tnk. Nie chcę nic majstrować, więc nie będę szukał jak włączyć http. Możesz napisać jak w prosty sposób sprawdzić na niej uprawnienia, oczywiście bez odblokowywania webif?

Dzięki.

 

Jak Masz działający plik lub pliki z poprzedniego image ,to po prostu po ftp przeżuć configi do etc/oscam , restart GUI ,a potem gwiazdka dla pewności i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech użyje WinSCP w trybie SCP.

A nie uwazacie ze to juz przegiecie pały jest?

Skoro potrafi wyjąc ze starego image plik i przerzucuc go ftpem do tunera to nie prościej wyedytowac istniejący

według opisu powyżej?

 

Mi powoli ręce zaczynają opadać.

 

NA marginesie GUI nie trzeba restartowac w przypadku oscama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uwazacie ze to juz przegiecie pały jest?

Skoro potrafi wyjąc ze starego image plik i przerzucuc go ftpem do tunera to nie prościej wyedytowac istniejący

według opisu powyżej?

 

Mi powoli ręce zaczynają opadać.

 

NA marginesie GUI nie trzeba restartowac w przypadku oscama

 

No ale zawsze ma kilka alternatów  ;D , i jak poczyta do dojrzeje  :P

Ale GUI nie zaszkodzi ,i Masz racje nie potrzeba ,wystarczy w PPanel zrobić restart oscama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze takie rzeczy to w podstawówce na pseudo informatyce.

Coś czuje, że zaraz padnie pytanie jak edytować w notepadzie.

 

I uprzedze to pytanie. Gdy skorzystasz z rady i użyjesz WinSCP w trybie SCP to po

połączeniu bedziesz mógł sobie w preferencjach wybrać edytor oraz tryb. Wybierz UTF-8

 

 

WinSCP doskonale działa w WINE - dla linuxiarzy informacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze takie rzeczy to w podstawówce na pseudo informatyce.

Coś czuje, że zaraz padnie pytanie jak edytować w notepadzie.

 

Jezu Aleś Jest dzisiaj nastawiony Bojowo , nie wszyscy mieli  w szkole informatykę , a może byli akurat na zwolnieniu?  ;) , ja zamiast niej miałem  jezyk Rosyjski  ;D :D :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz rebus dlaczego przez ftp nie widzę tego katalogu? Z konsoli jest ok

Ponieważ jest to symlink i nie każdy klient FTP to obsługuje.

Wgrałeś jeden system na drugi?

 

Tzn miałem Twoją modyfikacje 8.3.0 i wgrałem image Graterlia o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie oscam w Gratelii ma wyłączone http.

Zgodnie z założeniami ma służyć WYŁĄCZNIE do legalnego oglądania kart przedpłaconych

a nie do majstrowania.

 

I uprzedzając następne pytania o oscam. Wiecej na tym forum o nim się nie dowiesz.

Konfigi w systemie są wystarczające do legalego oglądania kart przedpłaconych

Ale po co blokować jak zawsze był do tego dostęp. A kto do czego używa to chyba jego sprawa. Czemu w tym "kraju" wszyscy wszystkim chcą coś narzucać ?.Oczywiście jest prosta alternatywa nie używać tego image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co blokować jak zawsze był do tego dostęp. A kto do czego używa to chyba jego sprawa. Czemu w tym "kraju" wszyscy wszystkim chcą coś narzucać ?.Oczywiście jest prosta alternatywa nie używać tego image.

 

@markj1

Nikt ci nic nie narzuca. Wręcz ty próbujesz coś narzucić.

I jak zauważyłeś , oczywiście nie musisz używać tego image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emarcin

Panowie da się w jakiś sposób zrobić screenshot z osd? Aktualny skrypt z granteli robi screeny ale bez obrazu video

# grab -d /tmp/screenshot.jpg
AiO Dreambox Screengrabber v0.82

Detected STB: STb7109
Grabbing 32bit Framebuffer ...
... Framebuffer-Size: 1920 x 1080
Grabbing Video ...
... converting Video from YUV to RGB color space
... Video-Size: 0 x 0
Resizing Video to 1920 x 1080 ...
Merge Video with Framebuffer ...
Saving 24 bit /tmp/screenshot.jpg ...
... Done !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno, czy przez OpenWebif, czy z plugina, czy z linii poleceń - screenshot zawsze jest robiony przez program grab (AiO Dreambox Screengrabber). Program ten nie ma pojęcia gdzie w pamięci szukać obrazu ekranu w przypadku nboksa i jedyne co potrafi pokazać to rysunek grafiki ekranowej (GUI/OSD) na czarnym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, pewnie się skuszę jak przetestuję, to dam znać jak DVB-T smiga.

 

 

Wczoraj wgrałem najnowszą wersję, wszystko śmiga bardzo ładnie, DVB-T bez żadnych problemów, śmiga aż miło  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

A tak z ciekawości - "dawno" już nie było żadnej poprawki live do Graterlia :) to chyba dobry znak ;) ?

 

 

aha

@tux - przypominam o FAQ dot. zmiany MAC w ESI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zauważyłem dwie rzeczy:

1) korzystając z pluginu IPTV Player na OPENPLI 8.3 mod by tux i teraz Graterlii nie działają mi linki *.m3u8 (URllists player) natomiast na oryginalnym FREEBOX OPENPLI 8.3 uruchamiają się.

2) GS w mierniku sygnałów przy ustawieniach: tuner A- nieskonfigurowany, tuner B - prosty, jeden, Hotbird, nie,

ale to pewnie wina pluginu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, że  streamy*.m3u8 działają z biblioteką libplayer3 natomiast z Gstreamer nie działają ( po przestawieniu w OPENPLI8.3 mod by tux zaczęło wszystko działać, natomiast w Graterlii nie ma już tej biblioteki).

 

Odnośnie miernika na każdej skórce mam GS przy podanych wcześniej ustawieniach, ale dopiero po wejściu w tryb skanowania. (natomiast jak mam skonfigurowany tuner A GS nie występuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux mam pytanko co mogło się zmienić w graterli w stosunku do ostatniej wersji mod.8.3.0 ponieważ zauważyłem że niektóre kanały które na 100% chodzą na 8.3.0 na geraterli nie działają. Nie są to jakieś szczególnie ważne i często oglądane kanały ale, dzisiaj nawet specjalnie to sprawdziłem bo mam na HDD mod 8.3.0 a w NAND graterlie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do libplayer3 → stara technologia i póki co już nie wspierana.

Echh ! Czasami lepiej pozostać przy starym, jeśli lepiej działa jak nowe...

Sugeruję żeby przywrócić starą , skoro nowa nie zawsze działa.

 

 

a w założeniach wyraźnei napisane:

nikt nie będzie pielęgnował starych bibliotek, jeżeli to niekonieczne, i nikt nie będzie trzymał starszych kodeków, jeśli nie będzie to niezbędne

wygląda na to że czasami jest konieczne , a Ipla i tak długo nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej nie czytał założeń softu, dlatego dostaje nagrodę w postaci 35% ostrzeżenia.

 

Jako "wisienka na torcie" :)

Co do tego, że starsze czy nowsze jest lepsze? Co kolega napisze na to, że na starej bibliotece libplayer3 nie działa Ipla Player / IPTV Player?

 

I jestem z tych, co cenią sobie starą, dobrą technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...