Skocz do zawartości

Komputer za ok 4k zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie, poza procesorem reszta nie nadaje się pod OS X, lub nie jest najlepszym wyborem... np dyski seagate'a które przodują w awaryjności, a w szczególności 7200.11 320GB który jest modelem najczęściej ulegającym awarii...

 

Wracając do doboru zestawu, to przede wszystkim płyta... z Asusów, może być dowolna na P55 - czyli seria P7P55, przy czym im mniej bajerów tym lepiej... USB 3.0 i SATA 3.0 to na razie pomyła i nie ma co w to inwestować.

Procesor, jak najbardziej OK - identyczny jest w iMac'ach.

RAM, dobre 1333 z profilami XPM jest maksem co płyta ustawi bez podkręcania... szybsze pamięci są potrzebne jedynie jak wiesz jak podkręcać, dla czego takie taktowania itp itd...

HDD - obecnie Samsungi z serii F3 biją wszystkie modele konkurencji na głowę, są najszybsze, najcichsze, nie wydają dziwnych dźwięków, nie psują się i najmniej wydzielają ciepła - średnio po 25-30 stopni.

VGA - ATI 5xxx jeszcze nie jest wspierana w OS X czego i sam żałuję, bo to świetne karty... najmocniejsza VGA zgodna bez problemu z OS X to 4870, ale niestety 4870 już ciężko dostać...

Nagrywarka - tylko SATA - LG się nieźle spisują, acz ostatnio zauważyłem że te napędy mają problem z najnowszym firmwarem jak jest w nich włożona płyta zabezpieczona securom'em. Pioneer też produkuje napędy które nie robią dziwnych problemów np z sleep'em... Oba w/w modele nie przeszkadzają w pójściu w autosleep, jak np blokuje to napędy TTS czy Samsung'a.

Zasilacz... obecnie chyba najlepsze z klasy ekonomicznej produkuje Corsair - seria HX, odpinane kable, ciche... co chcieć więcej.

Chłodzenie CPU - jeśli nie zależy Ci na światełkach, to Mugen 2 - tylko uwaga, mugen ma bardzo duży rozmiar i najczęściej nie pozwala zainstalować na płycie pamięci z wysokimi radiatorami.

Obudowa wedle gustu... jedną z najtańszych z już solidnych i cichych jest Antec Solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbuje odpalić vga 5xxx? Czy nie da sie? I nie będzie się dało.

To nie chodzi o "próby". Obsługa tych kart pojawi się w momencie kiedy Apple zacznie sprzedawać komputery z tymi kartami. Wtedy też napisze kexty (sterowniki) dla tych kart. Znając cykl życia produktów apple'a, można się spodziewać, że najprawdopodobniej jeśli zostaną te karty wprowadzone, to wraz z nowymi Mac Pro, które to od prawie roku nie były modernizowane, więc modernizacja może nastąpić lada chwila.

 

Teraz jedynie pozostaje nam grzecznie czekać, lub kupić 4870, lub jakąś nvidie. Jeśli któraś z ATI będzie obsługiwana pod OS X, to pojawi się stosowne info zapewne najwcześniej na blogu netkas'a:

http://netkas.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki i jakichkolwiek sprzętowych modernizacji - czerwiec.

 

**cin3ks ** jeśli chcesz kompa pod Win i pod OSX - powiedz mi do czego dokładnie?

 

Dwa systemy nie wykluczają się ale przełączanie nie jest poręczne.

Jak masz zamiar korzystać z OSX z ciekawości to kup cokolwiek - i "jakoś" to postawisz. Nie mówię że to będzie działać w 100% ale jakoś będzie. Jeśli masz zamiar pracować na OSX a Win wykorzystać powiedzmy do grania i do specyficznych programów które nie najlepiej spisują się na wirtualnej maszynie proszę bardzo.

Wtedy poświęć temu dłuższą chwilę. Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do hd4890 sa kexty?

Są, ale tak jak z 4850 tak karta jest kapryśna i wymaga pewnych zachodów z uruchomienie. Różnica w wydajności między 4870 a 4890 wg mnie jest na tyle marginalna że skoda przysparzać sobie zachodu z jej odpalaniem.

 

PS Looknij sobie w moją stopkę... poniższy sprzęt składałem wyłącznie z myślą o OSx86 i mogę zapewnić, że działa niemal identycznie (poza jednym niuansem z audio*) jak oryginalny Mac.

 

*od 10.6.3 aby był dźwięk na oryginalnym AppleHDA wystarczy podmienić 1 kext.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire już chyba nie dostanę, a jakieś inne dobre wersje? Jest różnica w instalacji?

Teoretycznie każda 2xDVI powinna działać, acz i czasami są kwiatki:

http://hamac.pl/topics9/ati-4870-dvi-hd ... vt1747.htm

Na blogu netka jest nowy wpis i rozumiem, że nie będzie nowych radeonow i geforców?

W 10.6.4 raczej nie... i tak jak pisał Marucins, jak będzie odświeżenie Mac Pro, to jest szansa że i ATI 5xxx wprowadzą...

 

Teraz masz dwa wyjścia... albo nabyć np 4870 i dać sobie spokój... lub nabyć np coś najprostszego, GF9400GT czy 8600GT i poczekać na premierę 5xxx w maczkach... wymienisz bez żalu a karta warta kilkadziesiąt zł wiele nie stanieje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konkretnie ta karta, do której link zamieszczam poniżej będzie działać z OSX'em?

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=14807

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2010-05-08, 15:17 ]

Linki poza forum wstawiamy w znaczniki CODE - proszę zapoznać się z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtrącę swoje 3 grosze ...

Mam u siebie kartę Sapphire 4870 z wyjściami: DVI, HDMI i VGA, używam jej od wersji 10.6.0 i generalnie nie było dużych problemów do momentu gdy postanowiłem dołączyć 2 monitor. Udało się przy dosyć dziwnym podłączeniu przewodów odpalić na 10.6.2 ale już na 10.6.3 niestety musiałem podłożyć kexty do grafiki z 10.6.2 żeby obraz był na 2 monitorach. Nie wiem może jest prostszy sposób ale nie znalazłem w necie. Nie wiem jak doświadczenia kolegów z kartami 2x DVI, ciekaw jestem opinii przy podłączaniu dual monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konkretnie ta karta, do której link zamieszczam poniżej będzie działać z OSX'em?

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=14807

Z tego co mi wiadomo karty Gigabyte są dość awaryjne, no i 550 zł... trochę dużo, 4870 w tym momencie bardzo ciężko dostać i są to resztki magazynowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konkretnie ta karta, do której link zamieszczam poniżej będzie działać z OSX'em?

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=14807

Z tego co mi wiadomo karty Gigabyte są dość awaryjne, no i 550 zł... trochę dużo, 4870 w tym momencie bardzo ciężko dostać i są to resztki magazynowe...

 

W takim razie poproszę o link do jakiejś karty, która na 100% będzie działać z OSX'em i będzie kosztować mniej niż 500zł. W przyszłym tygodniu składam komputer, a jak widać nie wystarczy karta 4870 tylko jej konkretny model.

 

Może taka?

http://www.allegro.pl/item1031548786_pci_e_gigabyte_radeon_hd4670_1gb_ddr3_zalman_4670.html

montują ją w większości iMac'ów, ale nie widzę jej na HCL'ach do wersji 10.6.x[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jeszcze tańszych - bezproblemowa jest 8400GS.

Zgadza się... nie mniej z najtańszych obecnie, uważam że najbardziej atrakcyjną jest 9400GT. Apple wydało nowe biblioteki z wsparciem do dekodowania H264 za pomocą GPU. To miły ukłon w kierunku osób chcących pooglądać filmy 1080p na maczku, tym bardziej że nadchodząca wersja PLEX'a będzie potrafiła użyć tych bibliotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.