Skocz do zawartości

Pilot RAW


Gość carolef

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Gość jankoooo

Witam, pytam bo już mnie krew zalewa, dekoder strasznie ospale reaguje  na pilota, muszę mocno i długo wciskać przyciski wcześniej tego nie było do wersji 8.2 czym może to być spowodowane czy wymiana płytki z wyświetlaczem pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt, o którym piszesz występuje gdy:

  • uszkodzony jest pilot (może działać poprawnie w trybie RAW);
  • uszkodzony odbiornik IR w tunerze (może poprawnie działać w trybie RAW);
  • coś spowodowało rozregulowanie nadajnika lub odbiornika i działają na granicy.

Proponuję na początek podmienić Pilot na drugi. Może brzmi dziwnie ale tryb XMP to tryb natywny dla pilota nBox. Jeżeli coś nie działa jak powinno to trzeba szukać przyczyny a nie szukać półśrodków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kollorowy

Po wgraniu najnowszego softu mam problem albo z pilotem, albo z tunerem, a mianowicie muszę kilka razy kliknąć zanim zaskoczy i wogóle mrygnie czerwona lampka, a jak już mrygnie to czasem pali się 2-3 sek. zanim poskutkuje i dekoder odpowie na pilot. Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tymi pilotami to chyba nie przypadek, że kiepsko reaguje tuner, ja też mam z tym problem od momentu wgrania Graterli i albo wszyscy mamy jakąś wersję pilotów które mają problemy ze współpracą albo coś jest nie tak. Ale nie wszyscy maja takie problemy to pewnie coś z pilotami jest nie halo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja po wgraniu G2 rówinież zauważyłem opóźnienie w działaniu pilota, mam ich 3 szt (2 od nboxa i 1 uniwersalny-nc+) i każdy działa z lekkim opóźnieniem.

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu mój nbox (BSLA czarnuch) coraz gorzej reaguje na pilot. Myślałem, że to coś z Gratelria więc wróciłem do Openpli ale jest to samo. Po 15-30 minutach normalnego działania nbox coraz wolniej reaguje na pilota aż w końcu zupełnie przestaje reagować. Nie ma znaczenia czy oryginalny pilot czy użytkownika - uniwersalny. Restart Enigmy nie pomaga, tylko reboot całego boxa przywraca pracę (reakcję) na pilota ale tylko na jakiś czas.

Wgrałem paczkę z pilotem RAW do nboxa i go odpaliłem. Jest znaczna poprawa w czasie reakcji nboxa na pilota ale niestety po jakimś czasie znowu zaczyna mulić i trzeba kilka razy klikać pilotem by nbox załapał polecenie. Baterie oczywiście są full.

Co może być tego przyczyną? Wcześniej działało normalnie. Czy mam szukać płytki z diodą IR i podmienić czy może to kondensatory znowu siadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...