Skocz do zawartości

Wysuwająca się i wsuwająca tacka napędu DVD


witucha0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od paru dni wkurza mnie ciągłe wsuwanie i wysuwanie tacki napędu DVD (bez nagrywarki).

 

Wycinek z "profilu systemowego"

LITE-ON DVD SOHD-167T: 
 Magistrala: ATA (dokładnie JMicron 368) 
 Model:	LITE-ON DVD SOHD-167T                   
 Poprawka:	9S19    
 Numer seryjny:	                    
 Napęd odłączalny:	Nie
 Protokół:	ATAPI
 Numer jednostki:	1
 Typ gniazda:	Wewnętrzny
 Buforowanie o małej mocy:	Nie
 Wyłączenie zasilania:	Nie

Najśmieszniejsze jest to że jak się wydaje że już przestało, to po 15-30-min znowu wraca. I tak w kółko.......

 

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim panowie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusiu

Mam dosyć podobny problem, aczkolwiek nie identyczny. Otóż przy próbie wysunięcia tacki napędu poprzez wybranie opcji "Wysuń" w systemie bądź bezpośrednio z klawiatury nie wysuwa się ona w normalny sposób. Wyskakuje, cały czas pracującą, wydzielając z siebie nieprzyjemny zapach spalenizny (silniczek cały czas pracuje, a tacka jest już otwarta) i nie daje się zamknąć bez reboot'a, tudzież ręcznego odłączenia zasilania od samego napędu. Napęd jest sprawny, zarówno pod Windowsem jak i Linuksem działa bez zarzutu. Macie jakieś sugestie? :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam tylko jedno wejście ATA w kompie

2. Później spróbuje z nowym firmware (jak winde zainstaluje). Narazie problem został "jakoś" rozwiązany (mam dwie stacje dysków - nagrywarkę nic nieodtwarzającą i napęd DVD którą odłączyłem :-D ).

 

PS: Może znacie jakieś "zaufane nagrywarki" na SATA? Bo już parę przetoczyło mi się przez ręce i nawet nagranych przez nie plyt nie potrafiły odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusiu
Rozumiem, Music i mateusiu że wasze napędy są na ATA?

 

w moim wypadku Asus DRW-2014LT na SATA. Ogólnie z napędu jestem bardzo zadowolony, oprócz problemów pod Mac OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Może znacie jakieś "zaufane nagrywarki" na SATA?

Osobiście nie znam idealnej... najbliżej tego miana chyba jest LG z serii GH22.

Zalety:

Największą zaletą LG jest świetny odczyt. Radzi sobie z starymi CD-R, DVD-R które często czyta jak nowe, kiedy inny napęd w ogóle nie potrafi odczytać

Nieźle i całkiem szybko nagrywa (ale nie tak idealnie jak starsze Pioneery)

Całkiem cicha

Solidnie wykonane, działają po rok i dłużej i nie zauważyłem problemów z nimi.

Nie zauważyłem problemów pod OS X, działa poprawnie eject, autosleep itp itd...

Wady:

Problemy po wybudzeniu kompa jak jest płyta z zabezpieczeniem, np securom... potrafi się zgubić napęd (tak jakby został odłączony) i pomaga jedynie power off/on (restart nie wystarczy), ale zauważyłem że dzieje się to z najnowszym firmwarem 2.0 ponoć kompatybilnym z Win7... widać coś namącili... mam nadzieję że nowy firmware naprawi te problemy.

 

PS LG z serii GH22 montuję też jako zamiennik wysłużonych napędów w Power Mac'ach i Mac Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.