Skocz do zawartości

Problem z obudzeniem monitora i dźwiek 5.1 na ALC882


Lechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem iPC 10.5.6 na:

Asus P5LD2 Intel 945P + ICH7R

Intel Core 2 Duo 1,86 GHz

2048 MB DDR2 (512 + 512 + 1024) Kingstone

GeForce 7900GS 256 MB

Realteak ALC 882

Ethernet 88E8053

Mysz USB Klawiatura PS/2

 

Zainstalowałem tylko:

Polska Paczka

Nie zaznaczałem żadnego kenela więc jest Vanilla

Time Machine Fix

NVinject 0.2.1 256MB VRAM

Intel ICHx SATA Driver

ALC882

Marvell Yukon 88E8053

PS/2 Keyboard

AppleSMBIOS-27 Rev3 667MHZ

 

1. Problem. System staje i chodzi płynnie. Schody pojawiają się dopiero gdy się sam uśpi lub ja to zrobię nie ważne czy POWERem czy przez opcje pod jabłuszkiem. Gdy próbuje go obudzić POWERem komputer odpala ale monitor niestety nie, zaskakuje on dopiero wtedy gdy przełączę go na inne wejście. Niestety gdy zrestartuje go to przy pobudce monitor już nie odpala i znów przełączam go na inne wejście DVI i wtedy wstaje. Gdy go uruchomię ponownie zabawa zaczyna się od nowa. Inna sprawa gdy próbuje odpalić go ruchem myszy. Komputer odpala ale żadne kombinacje z przełączaniem i tak nie pomagają.

2. Problem. Znów z monitorem. Mianowicie jeżeli monitor się wyłączy (z powodu dłuższego nie używania komputera) gdy ruszę myszką... Pokazuje się niebieski ekran i wtedy tylko reset

3. Pytanie. Na ALC882 dźwięk chodzi. Czy jest możliwość podłączenia i sprawnego działania dźwięku 5.1? Szkoda żeby sprzęt stał i się kurzył a chodziły jedynie 2 satelitki.

4. Pytanie. Od czego są kexty w folderze Legacy AppleHDA - ALC882 Adress 0 i 2? I ewentualnie jak sprawdzić które będą lepsze w moim przypadku.

5. Problem. Nie wczytują się inne wygaszacze niż poruszenie i nazwa komputera. Wyświetla:

wygaszaczrb4.png

A wygaszacz "poruszenie" tnie jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 1, 2, 5 - wygląda na to że VGA nie została poprawnie zainicjowana. Sprawdź w Profilu systemu czy na pozycji Grafika/monitory masz:

...
Core Image:	Przyspieszenie sprzętowe
...
Quartz Extreme:	Obsługiwany

Jesli nie, to oznacza że nvinject nie działa i polecam zmianę na nvdarwin, nvkush etc... z doświadczenia wynika że nvinject najmniej kart poprawnie odpala...

 

AD 3, 4... Czy chodzi Ci o dźwięk 5.1 na wyjściach analogowych, czy poprzez wyjście cyfrowe... Maczki nie posiadają jako takie wyjść 5.1 analogowych, do tego trybu używają wyjść cyfrowych, ale jest możliwość "złączenia" 3 wyjść analogowych 2.0 w jedno "łączone" 5.1 za pomocą narzędzia "Konfigurator MIDI Audio". Natomiast z Adresem 0 lub 2 - chodzi o to że kodek AUDIO może być pod jedny z w/w dwóch adresów. Sprawdzić to możesz dwojako, albo zobaczyć pod linuxem w codec dumpie jaki jest adres, np na P5W DH Deluxe jest to adres 0, lub zwyczajnie organoleptycznie przetestować oba zestawy kextów - jeden z nich tylko będzie działał, ale miej świadomość że kodeki ALC 882 są marnie zrobione pod OS X, może nie być dostępnych wszystkich wejść/wyjść na Twojej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje 314TeR wina kextów od grafy. Zmieniłem na nvdarwin i wszystko chodzi poza obudzeniem kompa za pomocą myszki na USB. Komp się budzi ale nie monitor :(. Ja się nie znam... ale może jakiś USB Fix by pomógł.

 

A wracając do dźwięku. Sprawdziłem codec dump'a na ubuntu 8.10 i na moje oko to adress 0. (Codes dumpa załaczam). Więc zainstalowałem alc882 adress 0. Mikrofon nie chodzi pod żadnym z wejść :(. A z wyjść działa mi tylko jedno z dwóch w zależności od opcji którą wybiorę (głośniki wbudowane albo wyjście liniowe wbudowane). Może za dużo chcę ale chciałbym żeby chodziły przynajmniej 3 wyjścia z karty żebym mógł podpiąć satelitki + bass i wejscie na mikrofon, bo teraz jest stereo na dwóch satelitkach i mic nie działa.

hdavr6.th.png

 

EDIT: Z tego co tu widzę http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=129058 to nie tylko ja mam problem z mic na alc882

codec dump alc882.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko chodzi poza obudzeniem kompa za pomocą myszki na USB

 

To już wina tabel ACPI w DSDT... raczej nie do przeskoczenia bez edycji DSDT... budź komputer przyciskiem power - wtedy działa OK.

 

Sprawdziłem codec dump'a na ubuntu 8.10 i na moje oko to adress 0

W sygnaturce masz link do tutoriala o instalacji retail'a, w nim jest link do kextów "legacy" do 882 - sprawdź je... sam ich używam, nie są najlepsze... ale lepsze taki niż inne. Następna sprawa to codec dump rób w np mandrivie - spod ubuntu codec dump zawiera błędy. Jak będziesz miał poprawny codec dump spod np mandrivy live, to możesz go użyć i zmodyfikować oryginalne kexty vanilla patcherem tarugi, ostatnia wersja bodajrze 1.20 jak pamiętam. Powinno pomóc to w kwestii mikrofonu, ale nie wiem czy pozwoli ci zrobić wyjście kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kexty dla alc882 address 0 i nic to nie zmieniło. Więc idąc za Twoją radą na Mandrivie Live pobrałem codec dump (zamieszczam). Zainstalowałem AppleHDAPatcher 1.20, włączam, wpisuje hasło, czekam aż się załaduje i przeciągam plik na ikonę tej żółwio-żaby w doku, ona się podświetla i puszczam. Nic się nie ładuje w oknie ani nic, klikam quit, nic się nie zmienia, robie restart i dalej nic. Mikrofon jak nie chodził tak nie chodzi, a wyjście 1 z 2 tak jak wcześniej :(. Na mój gust to powinno się coś załadować po upuszczeniu pliku na ikonę. Czy ja robię coś źle, bo według mnie to powinna być prosta sprawa. Kombinuje już na wszystkie strony. Zaznaczam tekst i przeciągam, zmieniam nazwe pliku na codec dump i nic.

alc882.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. AppleHDAPatcher używasz na oryginalnych niezmodyfikowanych kextach - tzw "vanilla"

2. Dump upuszczasz na ikonę wyłączonego AppleHDAPather'a

 

Patchowanie już spatchowanych kextów nic nie da... czasami też nie udaje się osiągnąć zamierzonego efektu... ale wtedy pozostaje ręczna modyfikacja kextów, np metodą TheKING. Spróbuj jeszcze popróbować z patcherem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówisz i działa mic ale z wyjściami nic się nie zmieniło... Dziękuje za pomoc

 

  AppleHDA Patcher - 2006/2007 by Taruga v1.20            


* Patching AppleHDA.kext to 0x10ec0882				Done
* Checking AppleHDA for patch						Done
0001f4a0	cmpl	$0x10ec0882,%eax
00020584	cmpl	$0x10ec0882,%eax
* Checking for SPDIF Out                           		Detected
* Checking for SPDIF In  							Not Detected
* Using the following nodes in pathmap

 Back Mic: 9 34 24
Line In  : 8 35 26
Speaker  : 20 12 2
LineOut 1: 21 13 3 
Headphone: 27 38 37
Spdif Out: 30 6

* Copying new config to destination					Done
* Repairing Permissions								Done
* Deleting Extensions Cache								Done

** Done patching - You can reboot now **

 

No nic... to nici z partycji GUID. Trzeba będzie zainstalować coś jeszcze poza Mac Os X. Może Win 7 podobno bardzo fajny.

Można robić update na MBR przez combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówisz i działa mic ale z wyjściami nic się nie zmieniło...

 

Bo nie zobaczysz jako takiego ani wyjścia 5.1 ani trybu ;) Maczki nie mają analogowych wyjść 5.1, ale może stworzyć takie wyjście za pomocą "Konfigurator MIDI Audio". Tworzysz w nim wyjście kombinowane z 3 wyjść analogowych i odpowiednim kanałom przypisujesz wyjścia przednie, tylne, sub, central... i to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.