Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

intel dp35dp - Pomoc w instalacji Snow Leopard

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 17 maj 2010 - 15:10

Parametry komputera
1. Procesor Intel Core 2 Quad Q66002.40ghz mmx, sse, sse2, sse3, ssse3, em64t
2. Płyta główna intel dp35dp
3. Chipsety intel p35/g33/g31 intel ICH9R
4. Karta sieciowa ethernet Intel 82566DC-2 Gigabit Network Connection
5. Karta sieciowa wi-fi brak
6. Dźwięk Sigmatel stac9271d zintegrowana
7. Grafika Nvidia Geforce 8600 gt
8. Dyski ATA

Instalowałem Snow Leopard Retail dzięki temu poradnikowi
http://www.youtube.com/user/osx86tutorials#p/u/25/RVan49_Vm_I
Dysk mam w GUID, kiedy odpalam Snow'a przez Chameleon RC3 zatrzymuje sie na takim komunikacie:
http://yfrog.com/0qimg0054opj

Najpierw instalowałem Snow'a przez Osinstall.mpkg, pozniej, chamelona rc3, special dsmos.pkg, disabler.kext i ustawienie timout na 5 . Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić żeby go odpalić. Dodam jeszcze, że instalowałem przez ipc leopard 10.5.6 który jest zainstalowany na pendrive.

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

#2 eider

eider
  • Members
  • 105 postów

Napisano 17 maj 2010 - 15:13

Uruchom z parametrami -v cpus=1

#3 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 17 maj 2010 - 15:30

Jest bez zmian tylko mniej nanosekund.

Edit:
Zmieniłem w biosie sata na IDHE i teraz mam tak:
http://yfrog.com/10img0055yxj

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

#4 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 17 maj 2010 - 18:13

Twój problem związany jest z Biosem, a dokładniej z sekcją HPET w tablicy DSDT.
Zrób dumpa DSDT wg poniższego poradnika i załącz do posta, to zobaczymy, co w trawie piszczy.
http://hamac.pl/topi... ... vt1651.htm

ps. i weź sobie do serca uwagi na czerwono w Twoich postach...

#5 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 17 maj 2010 - 18:22

A jeżeli spatchowalem programem DSDT Patcher GUI dysk ze Snowem bo zrobiłem Apply DSDT patch to bo będzie dobry wynik czy nie?

PS. Wezmę je do serca:)

#6 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 17 maj 2010 - 19:41

... to bo będzie dobry wynik czy nie?

A skąd mam to wiedzieć? ;-)
Sprawdź to się okaże.

BTW, przeinstaluj sobie Chameleona na nowszą wersję. RC4 działa zdecydowanie lepiej niż RC3 (link jest w moim tutorialu o instalacji Snow'a - patrz stopka). A są i jeszcze nowsze nieoficjalne wersje z dodatkowymi fiuczerami - polecam.

#7 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2010 - 17:51

Zrobiłem trochę inaczej bo mi sie wsyzstko zepsuło mianowicie zacząłęm instalować wszystko dzięki Twojemu tutorialowi i kiedy włączyłem ponownie kompa na monitorze wyskoczył mi komunikat przekroczenie zakresu, i to komunikat który dał monitor. Co mogło się stać? Instalowałem wszystko to co było w tutorialu, to może być zbyt duża rozdzielczość domyślna w Snow Leopardzie?

#8 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 18 maj 2010 - 18:29

Jak wygląda Twoje com.apple.Boot.plist ?
Jakie wrzuciłeś kexty?
Czy monitor masz podłączony przez D-SUB czy DVI?

#9 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2010 - 20:07

1. Mój plik wygląda następująco:

Kernel
mach_kernel
Kernel Flags

Timeout
5

2. Kexty wrzuciłem te do który podałeś linki w tutorialu, żadnych innych.
3. Kabel od monitora ma wyjście D-SUB które jest podłącząne pod gniazdo które ma wyjście DVI, czyli do kompa wchodzi jako DVI.

Tak wygląda mój com.apple.Boot.plist i folder KextStore:

http://yfrog.com/85picture1aop

A tak wygląda terminal kiedy robię Extensions.kext:

http://yfrog.com/0epicture2ucup

#10 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 18 maj 2010 - 20:41

Wszystko wygląda OK, więc przyczyny kłopotów upatrywałbym gdzieś w okolicach punktu 3.
Próbowałbym kilku opcji:

1. Jeśli masz drugie wyjście z karty, to spróbuj czy nie będzie ono szczęśliwsze ;)
2. Spróbuj dopisać do ...Boot.plist natywną rozdzielczość monitora - przykład:
Graphics Mode 
1920x1200x32
3. Spróbuj odpalić od razu Graphic Enablera:
GraphicsEnabler 
Yes

#11 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 19 maj 2010 - 07:34

Teraz jest tak w graphics modę ustawilem na 1280x1024x32 zamiast tej co Ty proponowałeś i wczoraj wieczorem ładnie się uruchomiło zobaczyłem film startowy. Jednak dzisiaj rano znów uruchamiam i znowu to samo okazało się, że usunął się plik com.Apple.boot.plist z Extra wrzuciłem go jeszcze raz(ten sam przy którym system się uruchomił) i tym razem kiedy powinienem ujrzeć pièkny pulpit nic nie widzę prócz całkowicie czarnego ekranu. Teraz to nie wiem o co chodzi.

EDIT
ROZWIĄZANE, com.apple.Boot.plist zamieniłem na ten przykłądowy który dałeś w tutorialu, rozdzielczość zmieniłem na 1280x1024 bo innej mój monitor nie obsługuje i już jest w porządku, zrobiłem update do 10.6.3 przez software update w Macu i bez problemu!

Teraz tylko prosze o dobór kextów do Audio ponieważ mi nie działa.

#12 rzooff

rzooff
  • R.E.D.
  • 5235 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 maj 2010 - 13:53

ustawilem na 1280x1024x32 zamiast tej co Ty proponowałeś

Ja nie proponowałem - to był tylko przykład :)

okazało się, że usunął się plik com.Apple.boot.plist z Extra wrzuciłem go jeszcze raz

Jak to usunął się? Sam? :mrgreen:

Teraz tylko prosze o dobór kextów do Audio ponieważ mi nie działa.

Spróbuj VoodooHDA:
http://hamac.pl/topi... ... -vt903.htm
Jeśli to nie pomoże, to prosimy o oddzielny wątek w stosownym dziale.

#13 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 19 maj 2010 - 16:49

Nom sam się usunął, też się trochę zdziwiłem. Jednak wszystko już działa, dźwięk również dlatego dziękuje Ci za pomoc, wielkie ale to wielkie dzięki!

[ Dodano: 2011-10-28, 17:13 ]
To znowu ja, nic się nie zmieniło w moim sprzęcie, jednak postanowiłem naprawić parę rzeczy i parę się zmieniło. Mianowicie, chcę mieć działającego sleepa. Kexty, które wgrałem to ev0reboot od rzooff'a z tutoriala na retail w 15-30 min, sleepenabler z internetu podobno specjalny do wersji 10.6.7, którą mam zainstalowaną.
mój com.apple.boot.plist:

Graphics Mode
1280x1024x32
Kernel
mach_kernel
Kernel Flags
pmVersion=21
Timeout
3
Instant Menu
Yes
USBBusFix
Yes
device-properties
Tu jest poprawny string z efi do nvidia 8600, usunąłem bo rozciągał forum

w dsdt.aml nic nie zmieniałem, zrobilem go programem dsdt patcher gui
z takimi kextami:
NullCPUPowerManagement.kext
fakesmc.kext
AHCIPortInjector.kext
AppleIntelPIIXATA.kext
IOAHCIBlockStorageInjector.kext
LegacyJMB36xSATA.kext
A wszystkie są od rzooff'a z tutoriala. Kolejna rzecz to nie wykrywa mi napędu DVD. Nie wiem co zroibć. A kolejną sprawa to zainstalowałem VoodooHDA.kext 261 i sciagnalem do niego prefpanel wlaczylem SSE2 bo pierdziały mi glosniki i mam lekko opoźniony dźwięk, Niby wszystko się zgadza ale doslownie lag jest chyba 1 sekundowy. I irytuje mnie to, ponieważ można zoabczyż, że jest to nienaturalne.[/code]

#14 darknorthpl

darknorthpl
  • Members
  • 357 postów
  • LocationKraków

Napisano 28 październik 2011 - 19:30

możesz spróbować JMicronATA.kext nigdy nie używałem, ale chyba właśnie jest do ATA/PATA/IDE jak dobrze pamiętam.

 10.10.1 / 10.9.5 Retail's Chameleon 2.3svn-r2510

i3-2105| ASRock H61M-GS, sleep| Sapphire Radeon 6670 1GB DDR5 | audio:ALC662 + ESI Dr Dac nano + Sennheiser HD 380 Pro| atheros 8151| 2x4 DDR3 Kingston 1333 xmp| SSD Samsung 120GB EVO 840

#15 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 29 październik 2011 - 11:45

Udało mi się włączyć napęd dvd, wystarczył dołączyć do Extra/KextStore, kext o nazwie AppleVIAATA.kext. Ale może ktoś coś by doradził w sprawie sleepa? Bo w chwili obecnej jak naciskac uśpi, wyłącza mi sie monitor i jedyne co moge zrobić to zresetować kompa.

#16 pc-qwerty

pc-qwerty
  • Members
  • 1168 postów

Napisano 29 październik 2011 - 12:52

Opcja szybka i kiepska: SleepEnabler.
Opcja porządna: poprawione DSDT.
 10.6.8 @ Asus P5Q Pro | Intel Pentium Dual-Core E6700 | ICH10R | Marvell 88SE6111 | Nvidia GeForce 9500GT | ALC1200 | Atheros L1E | Nie odpisuję na PW związane bezpośrednio z OSx86.

#17 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 30 październik 2011 - 18:22

Wygenerowałem sobie DSDT, prgoram DSDT Patcher GUI, sleep nie działa, kexty Ev0reboot i SleepEnabler wyrzucone. Nie wiem co wpisać żeby zaczął działać sleep. Jeżeli wiecie byłbym wdzięczny. Może głupie pytanie ale... Żeby dsdt.aml działał trzeba go jedynie wrzucić do kext/KextStore czy coś jeszcze wpisaywać np. w com.apple.boot.plist?

#18 janek202

janek202
  • Moderators
  • 3007 postów

Napisano 30 październik 2011 - 18:26

Trzeba go wrzucić do /Extra.

El Capitan|Gryphon Z87|i5-4670K|16GB RAM|GTX 1070
El Capitan|MacBookPro12,1
Kext Wizard|Chameleon Wizard|HDA Wizard

#19 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 30 październik 2011 - 18:34

Tak wiem wiem, tak mam wrzuconego tylko źle napisałem, sory za zmyłke;p

#20 Drewno

Drewno
  • Members
  • 20 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:50

Cześć, odgrzewam trochę swój temat ale wydaje mi się, że lepiej będzie tutaj. Mam problem ze swoją płytą główną, na wstępie zaznaczam, że  nie ma wejścia na klawiaturę PS/2. Otóż nie bootuje mi się dysk, bo trochę tam spaprałem rzeczy ale problem też pojawia się w momencie kiedy chcę wejść do biosa i sprawdzić pewne ustawienia. Moja klawiatura na USB nie działa w momencie włączania się komputera i nie mogę wejść do biosa. Kiedy bootuje system z płyty live cd ubuntu to w momencie włączenia się systemu klawiatura już działa wcześniej nie. Czy może wiecie jak poradzić sobie z niedziałającą klawiaturą w biosie? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych