Skocz do zawartości

Attansic L1


nevesu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże bo kocham linuxa, ale wolałbym jednak maca :D .

Więc tak, postanowiłem ostatnio pobawić się i wgrać Snow Leoparda (Osx86) jednak moja płyta (Asus P5K) nie obsługuje ahci na dyskach :/ . Poszło o licencje i intel kazał to wyłączyć. No dobra, google i do roboty.

Po lekturze doszedłem do 2 rozwiązań

Wpięcie dysku na kontroler Jmicrona (źle, bo jedno tylko gniazdo a mam 2 dyski, źle bo osx nie lubi jmicrona).

Crossflash do P5KR - http://forums.mydigitallife.info/thread ... nable-AHCI .

No i dobra, nie trudno zgadnąć co wybrałem, użyłem płyty która zwie się Kodakey, umożliwia flashowanie większości asusów. Szybka zmiana no i komp się włącza, pojawiła się opcja włączenia AHCI – kozak! :D Potem przyszła pora na instalacje OS X no i w między czasie musiałem wypalić jedną płytkę na windowsie ale trochę sie zdzwiłem gdyż windows nie mógł się połączyć z siecią :/. W trayu jest ikonka sieci z tym pomarańczowym znaczkiem i poopcia. No ale myśle – może kwestia restartu, driverów, olać narazie. Niestety, po instalacji OS X było na nim to samo.

Co najśmieszniejsze, wszystko bangla pod linuksem, ma małe problemy żeby się połączyć, ale ostatecznie działa :( .

Podsumowując mam tak

OSX 10.6.3 Snow Leo – o dziwo działa mi wszystko, no wiadomo oprócz neta ;d

Win 7 – j/w net ne bangla

Ubu 10.4 Live – bangla xD

Teraz odsnośnie kompa

Asus P5K@P5KR, karta sieciowa to Attansic L1

Neta mam od multimedii, modem to Motorla SBV5121, mam możlwiość wpięcia go pod USB ALE:

Win 7 jest 64 bit i nie znalazłem driverów

OS x też nie ma driverów :D

Na linie po USB też nie działą

Oczywiście próbowałem cofać bios, ale nic to nie dało ;p

Dobra, co jeszcze chciałem też na sztywno ustawić dane do połączenia (oba, tzn. Mac i Win niby znajdują IP ale zaczyna się od 169 więc coś nei tak)

Trochę rzeczy do których doszedłem na własną rękę

Linux działa, to co zwraca ifconfig

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr d2:35:ad:ad:75:3d  

         inet addr:89.228.75.228  Bcast:89.228.79.255  Mask:255.255.248.0

         inet6 addr: fe80::d035:adff:fead:753d/64 Scope:Link

         UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1

         RX packets:129666 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

         TX packets:4116 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:5

         collisions:0 txqueuelen:1000 

         RX bytes:12595840 (12.5 MB)  TX bytes:519004 (519.0 KB)

 

Przy włączaniu OS X dostaje także komunikat, iż

Mac adress through SPI is invalid

Poopcia, tylko, że potem znajduję jakoś ten Mac :S

 

Próbowałem także szukać różnic w wyrkwyaniu go jednak i Lin i Mac zwracają na LSPCI 1969:1048 co porównując do wyników na googlach jest poprawną odpowiedzią.

 

Ostatecznie udało mi się uruchomić go przez usb na windowsie, to co zwraca ipconfig

Z modemem na usb (dziala net)

http://up.programosy.pl/foto/clipboard02_353.jpg

I z sieciowka wpieta (nie dziala net)

http://up.programosy.pl/foto/clipboard01_268.jpg

No więc właśnie, jakieś pomysły ? Darujcie tylko posty idź kup nową karte sieciową bo nie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kombinowales bo wystarczył jeden kext (gdy nie masz AHCI uzywasz AppleIntelPIIXATA), no ale wiadomo potem wolniej chodzi system :) AHCI daje kopa.

 

Na DFI miałem możliwosc zmiany MAC Adressu w BIOSIE, nie pamietam czy ASUS tez ma taką możliwość - spróbuj może coś to da.

 

W Mac OS X kexta do Attansic L1 mam nadzieje ladujesz z S/L/E (ew w Extra ale ze zmodyfikowanym kextem systemowym)

 

Może Vendor ID się zmienił w obecnym biosie i dlatego karta nie bangla. Dopisz obecny (ew ten wczesniejszy działający) Vendor ID do plisty dla kexta Attansic L1 i przeładuj mkexta systemowego. JEżeli zaskoczy to trzeba bedzie tez zmodyfikować stery windowsowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź!

Szkoda że kombinowales bo wystarczył jeden kext (gdy nie masz AHCI uzywasz AppleIntelPIIXATA), no ale wiadomo potem wolniej chodzi system :) AHCI daje kopa.

Ja wiem, miałem już OsX86 wgrane, po prostu chciałem mieć już te Ahci bo daje kopa nie tylko na macu ;)

Na DFI miałem możliwosc zmiany MAC Adressu w BIOSIE, nie pamietam czy ASUS tez ma taką możliwość - spróbuj może coś to da.

Niestety brak :(

W Mac OS X kexta do Attansic L1 mam nadzieje ladujesz z S/L/E (ew w Extra ale ze zmodyfikowanym kextem systemowym)

Jasna sprawa tak robie

 

No ale ok, połowicznie rozwiązałem problem (pisze z SL).

Okazało się, że zarówno windowsowi jak i SL pomogła zamiana dwóch pierwszych cyfr adresu mac na zera :shock:

Tak więc, na winie na sztywno mam ustawione przez rejestr mac i działa :)

Pod SL wykombinowałem coś takiego

ifconfig en0 ether 00:ef:f6:09:80:ff

ale teraz za każdym razem przy włączaniu kompa musze najpierw zamienić te dwie wartości po czym zrestartować modem, jest jakaś opcja na ustawienie na stałe maca ?

Kombinowałem z attansic boot agent, ustawia on adres mac jescze przed załadowaniem bootloadera na taki z 00 na początku, ale wtedy w ogóle nie działa :/

Może Vendor ID się zmienił w obecnym biosie i dlatego karta nie bangla. Dopisz obecny (ew ten wczesniejszy działający) Vendor ID do plisty dla kexta Attansic L1 i przeładuj mkexta systemowego. JEżeli zaskoczy to trzeba bedzie tez zmodyfikować stery windowsowskie.

Przyznam szczerze, że z tym nie miałem doczynienia ale profil systemu wyrzuca

 

 

Attansic 1L Ethernet Gigabit: 

 Typ:	Ethernet
 Magistrala:	PCI
 Gniazdo:	PCI Slot 11
 ID producenta:	0x1969
 ID urządzenia:	0x1048
 ID producenta podsystemu:	0x1043
 ID podsystemu:	0x8226
 ID korekty:	0x00b0
 Szerokość łącza:	x1
 Nazwa BSD:	en0
 Nazwa Kext:	AttansicL1Ethernet.kext
 Lokacja:	/System/Library/Extensions/AttansicL1Ethernet.kext
 Wersja:	1.0.0

 

W kexcie jest

			IOPCIMatch
0x10481969 0x816810ec

Czyli, te 1048 i 1969 by się zgadzało, tylko co z resztą ?

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób hard reseta biosa, poustawiaj wszystko na nowo i zobacz czy cos to dało, moze został jakis syf w nvramie po aktualizacji. (miałem tak z szyną PCIe !)

 

Koniecznie przeczytaj ostatni post z linku niżej jeśli reset biosa nie pomoże !

http://forums.mydigitallife.info/threads/3847-Mac-address-change-in-BIOS

 

Dokładnie opisany Twój problem i w ostatnim poście podane rozwiązaniem z linkiem do prawidłowego dmi23.exe !! (jest to zawartość ostatniego posta z linku wyżej :) ) W temacie podane jest tez dokładne miejsce stickera na płycie głównej z prawidłowym mac adressem dla Twojej płyty głównej !

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20080521183828218&board_id=1&model=P5K&page=3&count=21

 

PS:

 

W kexcie jest

Kod:

IOPCIMatch

0x10481969 0x816810ec

 

Czyli, te 1048 i 1969 by się zgadzało, tylko co z resztą ?

 

Są podpisane dwa urządzenia (kart sieciowe) - jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, to jest tak, że na tych starszych biosach podobno to działa, ja miałem bodaj 0414 i już do wyboru było tylko ide. Crossflash do P5KR umożliwia po prostu włączenie go (płyty nie różnią się zupełnie niczym, ale pewnie cena była inna).

Już zacząłem powoli pisać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moge skrobnąć to i owo chociaż sam w głównej mierze korzystam z iboota multibeast i znalezionego dsdt :) Ale postaram się coś machnąć bo nie natrafiłem na info odnośnie crossflashowania P5K, a udało mi się odpalić system z działającym sleepem/rebootem i speedstepem :P

Info o crossflashowaniu P5K istnieje od dwóch lat. I to na forum samego ASUSa :-D :

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20080429114702843&board_id=1&model=P5K&SLanguage=en-us&page=1

 

Ale nie powiem - dla wielu przydałby się polskojęzyczny poradnik, napisany przez kogoś kto osobiście przeprowadził taki zabieg na własnej skórze/płycie.

O proszę, czyli R ma wsparcie dla sprzętowego Raidu ? Dobrze wiedzieć :)

Do sprzętowego RAID to mu sporo brakuje. Poczytaj o "fake RAID".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.