Skocz do zawartości

Restart podczas ładowania instalacji - Packard Bell LJ75


zapsu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Oto mój komputer:

 

-Procesor

Intel Core i5 430M 2.26 GHz

 

-Chipset

Intel HM55

 

-Pamięć

4096 MB, Samsung DDR3-1066, 2x 2 GB

 

-Karta grafiki

ATI Mobility Radeon HD 5650 - 1024 MB, 8.681.0.0

 

-Dysk twardy

500 GB - 5400 rpm, 500GB 5400obr/min WDC WD5000BEVT-22A0RT0

 

-Karta dźwiękowa

Realtek ALC272 @ Intel Ibex Peak PCH

 

-Łączność

Broadcom NetLink Gigabit Ethernet (10/100/1000MBit), Atheros AR5B93 Wireless Network Adapter (abgn)

 

-Napęd optyczny

HL-DT-ST DVDRAM GT30N

 

Problem który się pojawia to resetowanie się instalatora zaraz po wyświetleniu loga Appla. Próbowałem z komendą cpus=1, nie pomogło. Po wprowadzeniu -v nie wyświetlił błędów. Wczytał wszelkie potrzebne mu dane, na chwilę wyświetlił szary ekran z logiem, po czym zresetował laptopa. Próbowałem na iAtkos, iDeneb i iPC. Wszystkie te dystrybucje działały na komputerze stacjonarnym, także to nie ich wina. Pomysłów na rozwiązanie tego problemu niestety nie mam. Liczyłem, że skoro to intel powinno pójść gładko. Co ciekawe, na wirtualnej maszynie instalator działał poprawnie, niestety system nie startował. Jeśli chodzi o dysk, mam jeden o pojemności 500GB. Na jednej partycji jest Windows 7 Home Profesional x64, druga jest przygotowana na Maca.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ATI Mobility Readon HD 5650.

 

a) System Mac OS X nie wspiera mobilnych readonów (i na 99% (czyt. 100%) nie będą wspierane, chyba że wybuchnie rewolucja wśród MacBooków (Pro) :-) )

B). Karty ATI 5xxx jeszcze nie są wspierane (na towerach też), jak wyjdą najnowsze maczki pro albo iMac'i z 5xxx to wspieranę będą.

 

2. Intel Core i5 430M 2.26 GHz

Próbowałem na iAtkos, iDeneb i iPC...

Na "Starym" Leo nigdy nie uruchomisz tego procka, grafy też. Jak wymienisz grafę (w lapku) to zaopatrz się w Retail Snow.

 

Odpuść sobie, nie masz co się męczyć na tym sprzęcie ;-)

 

PS: Radzę przeczytać jeszcze to - http://hamac.pl/topics4/jak-zaczac-vt1023.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jednak chciałbym wiedzieć co jest powodem restartu instalatora oraz w miarę możliwości go rozwiązać.

 

edit. Próbowałem z SnowLEO, również to samo.

 

Powodem tego jest to że kernel do "Starego" Leo (10.5.x) nie obsługuje procków i3, i5, i7 (i obsługiwane nie będą). Dopiero w 10.6.2 (czyli w 10.6.0 i 10.6.1 też nie działało), po wprowadzeniu iMaców z i7 te procki są oficjalnie wspierane (w 10.6 i 10.6.1 stosowano spec. Bootloader lub modyfikacja kernela)

 

Nawet jak uruchomisz instalację (pokaże ci się obracające kóleczko i japco) to i tak spotkasz się z BSoD'em (Black screen of Death - problem z grafą).

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem tego jest to że kernel do "Starego" Leo (10.5.x) nie obsługuje procków i3, i5, i7 (i obsługiwane nie będą)

Przecież napisałem, tak? Jak byś bootował retaila za pomocą BootCD dedykowanego dla i3, i5, i7 to by nie było restartów, lecz czarne BSoD'y

 

2. Na VMvare proc może nie robi większego znaczenia jest wykrywany jako Intel Core 2 duo (zazwyczaj), to samo z grafą

3. Grafa - nawet jak uda ci się wymusić widoczny ekran (10%), nie będziesz miał QE/CI, pozostaję ci tylko tryb VESA (brak możliwości zmiany rozdziałki, błędy w odświeżaniu obrazu, podobny do trybu awaryjnego w windzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie ma co walczyć z wiatrakami. Zmartwiłeś mnie tą informacją.

 

[ Dodano: 2010-06-12, 14:52 ]

Miałeś pełną rację. Po zastosowaniu iBoot Supported wyświetla kernel panic. Czy tym samym na chwilę obecną nie mam ŻADNEJ możliwości instalacji Mac OSx :?: Wiadomo, kiedy może się zmienić ta sytuacja :?:

 

EDIT 2.

Znalazłem na jednym forum, by instalować z komendą "-x busratio=17". Pomogło, instalacja przebiegła pomyślnie. Niestety omyłkowo zainstalowałem iDenem, czyli Leoparda. Kilka problemów powstało. Mianowicie, nie ładuje systemu, lecz wyświetla komunikat, że nie ma w napędzie bootowalnej płyty(jakieś nowe, niegraficzne, menu - pierwszy raz je widzę). Jedynym sposobem uruchomienia systemu jest poprzez iBoot. Niestety i tutaj jest problem, wyświetla kernel panic. Błędy te wynikają z fizycznej możliwości działania Leoparda na moim laptopie :?:

 

Znalazłem parę postów na zagranicznych forach gdzie piszą, że udaje się ludziom zainstalować Snow'a na komputerach z Radeonem Mobility HD5650, niestety jedyną działającą rozdzielczością jest 1024x780. Jeśli istnieje choćby cień szansy, postaram się go wykorzystać.

 

Rozumiem, że nie ma co walczyć z wiatrakami. Zmartwiłeś mnie tą informacją.

 

[ Dodano: 2010-06-12, 14:52 ]

Miałeś pełną rację. Po zastosowaniu iBoot Supported wyświetla kernel panic. Czy tym samym na chwilę obecną nie mam ŻADNEJ możliwości instalacji Mac OSx :?: Wiadomo, kiedy może się zmienić ta sytuacja :?:

 

EDIT 2.

Znalazłem na jednym forum, by instalować z komendą "-x busratio=17". Pomogło, instalacja przebiegła pomyślnie. Niestety omyłkowo zainstalowałem iDenem, czyli Leoparda. Kilka problemów powstało. Mianowicie, nie ładuje systemu, lecz wyświetla komunikat, że nie ma w napędzie bootowalnej płyty(jakieś nowe, niegraficzne, menu - pierwszy raz je widzę). Jedynym sposobem uruchomienia systemu jest poprzez iBoot. Niestety i tutaj jest problem, wyświetla kernel panic. Błędy te wynikają z fizycznej możliwości działania Leoparda na moim laptopie :?:

 

Znalazłem parę postów na zagranicznych forach gdzie piszą, że udaje się ludziom zainstalować Snow'a na komputerach z Radeonem Mobility HD5650, niestety jedyną działającą rozdzielczością jest 1024x780. Jeśli istnieje choćby cień szansy, postaram się go wykorzystać.

 

Edit.3

troszkę powalczylem i udało mi się zainstalować SnowLeo. Aby tego dokonać musiałem użyć iBoot Support oraz komendy '-x busratio17' instalator nie resetowal się oraz nie wyswietlal kernel panic. Instalacja przebiegła w pełni pomyślnie. Nie instalowalem żadnych sterownikow i kerneli. System uruchamia się jedynie przy użyciu komendy takiej samej jak przy instalacji. Generalnie system działa sprawnie. Jedynym problemem jest brak odpowiednich sterownikow:

- karta grafiki - rozumiem, ze na chwile obecna nic nie wymyśle.

- karta sieciowa oraz WiFi - niestety próbowałem polecanych na innych fora niestety nie dzialaja. Była poradach, by edytowac plik info.plist. Jakim programem tego dokonać?

- USB - niestety nie działają porty, choć widać ze napięcie jest. Jak wloze pendrive to mruga, niestety system go nie widzi.

 

Za wszelką pomoc będę ogromnie wdzięczny.

 

[ Dodano: 2010-10-15, 20:10 ]

Witam. Czy być może zmieniło się coś w sprawie instalacji Mac OS X na Intelu i5 i radku HD5650 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.