Skocz do zawartości

kilka banalnych pytan... help


Gość maly30

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam potrzebę nagrywania na kasetę VHS (nagrywam dla sąsiadki, starsza Pani, a z nowoczesnych urzadzen ma VCR...), wiem, ze gdy przelacze tryb klawiszem  "@" na 576i mam obraz na Scart´cie ale sygnał chyba jest w jakiś sposób zabezpieczony, bo nagranie rozjaśnia się i ściemnia a także rozjezdza sie sync. i obraz zanika - można to jakoś obejsc ???

 

no i kolejna frustrująca rzecz - jest mozliwosc kasowania nagran z dysku pilotem ???

 

z gory dzieki za pomoc.

HSK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zabezpieczeń na SCART wraca co jakiś czas. Z tego co wiem, to HDCP na złączu HDMI jest wyłączone a zabezpieczenie na SCART (Macrovision chyba) ciągle aktywne :( Najlepiej by było, żeby to wyłączyć z poziomu systemu a jeżeli nie, to w czasach VHS były dostępne takie urządzenia, do usuwania zabezpieczeń umożliwiające kopiowanie kaset VHS i może jeszcze gdzieś są dostępne...

 

Tak można kasować pilotem ... w czym problem? Otwierasz listę nagrań i klikasz czerwony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak to wyłączyć z poziomu systemu ?  Będę wdzięczny za podpowiedź... no i w międzyczasie poszukam na ebayu tego adapterka na scart-a.

 

nie reaguje na czerwony przycisk, może mam z konfiguracja pilota coś nie w porządku ?

 

 

Poprawiono błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu systemu Macrovision nie da się wyłączyć. To kwestia ustawienia jednego z rejestrów na etapie ładowania sterowników...

 

Ja wchodzę na listę nagrań, domyślnie to chyba jest niebieskie "N" (u mnie "LIST" ale wiem, że zmieniałem) a potem pod czerwony jest przypisana komenda usuń.

 


 

BTW: Tak się teraz zastanawiam. Zgrywałem nagrania z oryginalnego 2850ST na nagrywarkę DVD LG. Nie było komunikatu o zabezpieczeniach. To co mnie męczy teraz, to fakt, że nagrywałem w trybie RGB (model RH188H) i albo 2850ST ma wyłączone copy protection na SCART albo zabezpieczenie nie działa w trybie RGB a tylko w CVBS. Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia ustawienia jednego z rejestrów na etapie ładowania sterowników...

 

aha, czyli generalnie jest szansa aby to na stale wyłączyć - widzę, że wiesz o co biega, mogę liczyć na detale lub kompleksowe rozwiązanie problemu ? Myślę ze nie tylko ja bym się z tego ucieszył...

 

hsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (za czasów vanilla) przy tym temacie http://forum.xunil.pl/index.php?topic=85.msg921#msg921 były pliki z dokumentacją układów STi. Przejrzałem je sobie pod kątem SCART i doczytałem, że ustawiając odpowiednie rejestry można wyłączyć zabezpieczenie sygnału i, co mnie bardziej interesowało, można tak ustawić procesor, żeby sygnał telegazety był przesyłany razem z sygnałem video. Tak w sumie działał 2850ST na oprogramowaniu N - telegazetę można było przeglądać z poziomu pilota TV.

 

To tyle teorii z czytania dokumentacji. Jak to zrobić w praktyce nie mam zielonego pojęcia. Myślę, że Freebox wie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...