Skocz do zawartości

laptop dla snow leopard x64 po raz kolejny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, probowalem wiele razy... na stajconarnym i laptopie i zawsze cos bylo nie. Chcialbym miec sprawnego hackbook ze snowem x64. Glownie do grafiki 3d.

Dlatego najnawzniejsza jest grafika. Czytalem zeby omijac radeony [ to mi akurat na reke bo i tak nie obsluguja CUDY i physx], w moim poprzdnim laptopie mam gf gt120m i probowalem chyba kazdym sposobem, natit, nvdarwin, efi string... juz nie pamietam nawet co tam bylo jeszcze:/ jakos nigdy nie dzialala:/ a na x.6.0 by haazard widzial ja jako radeon 4800... cos tam XD

 

Sadzicie ze np laptopy z gf seroo 320/330 beda ok? Wkoncu apple wproadzilo macbooki i maca mini z tymi ukladami...

 

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... hop/false/

toshiba p500"

i7 720qm

4gb ddr3 [1066mhz]

lan atheros

wifi - ... ?XD

dzwiek - oczywiscie napisane "nvidia audio"

 

 

hp dv7-3130ew

i7 720qm

4gb ddr3

on Intel® PM55 Express Chipset

gt320

Realtek AC97

lan Realtek RTL8111E

wifi: jakis broadcom ... :/

 

Bylbym wdzieczny za jakies info porady, interesuje mnie tylko 64 bitowy mac os!! Moze polecacie jakies inne konkretne modele?? asus/msi/lenovo... nie wiem... najlepiej tak do 4500zl..

 

Z góry dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka hp dv7-3130ew powinien spełnić wymagania. Istnieje cały blog poświęcony głównie Intelowi PM55 (google: tonymacx86 blog). Jeśli zaś chodzi o przetestowane i na 100% działające w 64 bitach modele - mogę polecić jedynie swojego Asusa K50IN-SX152. Działa perfekcyjnie, poza restartem po uśpieniu (oczywiście najnowsza aktualizacja 10.6.4 wgrana), jednakże nie posiada zbytnio wyścigowego procesora ani karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP bywają kapryśne... Szukając sprzęt musisz "rozebrać go" na komponenty. Kluczowe to chipset, vga, lan, następnie audio, wifi, przy czym wifi można najczęściej zmienić więc jeśli nie jest kompatybilne a reszta bardzo, to można przymknąć na to oko.

 

Natomiast ogólna zasada jest zawsze ta sama, szuka się sprzętów najlepiej z identycznymi podzespołami jak w maczkach, daje to szansę największą szansę na udaną instalację. Należy też poszukać na forach opisów czy komuś udało się zainstalować lub nie os x na danym sprzęcie, istotne jest też kto i jak próbował... Postawiony Retail + lista poprawek daje pełny obraz sytuacji, kiedy to zainstalowana dystrybucja świadczy o tym że instalujący nie miał zbyt wielkiego doświadczenia i zwyczajnie nawet może nie wiedzieć że np nie działają mu poprawnie porty USB, sleep, czy tak ważny w notebookach power management.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hp kapryśne?? dalczego?? to na jakich modelach/firmy jest najlepiej?? Dziwi mnie w sumie tez to zeby unikac radeonow a przeciez jest pelno macow z radeonami... znalazlem filmik na youtubie gdzie pojedynczy radeon 4880 dzialala DUZO szybciej niz gtx285 w sli:/ i teraz jestem zamotany... a jak sie to sprawdza czy poprawnie dzialaja porty/PM ??sleep to wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hp kapryśne?? dalczego??

poczytaj różne wątki na forach... hp potrafią zaskakiwać... albo wymagają wiele pracy i wiele poprawek.

to na jakich modelach/firmy jest najlepiej??

Szukasz sprawdzonych modeli, albo zawierających komponenty kompatybilne i wtedy czytasz o problemach danej grupy producenta.

Dziwi mnie w sumie tez to zeby unikac radeonow a przeciez jest pelno macow z radeonami...

Tylko stacjonarne radeony za wyjątkiem X1600 masz w maczkach. W notebookach obecnie jedynie nvidia i w starszych intele. Mobilnych radeonów nie odpalisz.

a jak sie to sprawdza czy poprawnie dzialaja porty/PM ??sleep to wiem ...

To zależy od konkretnego egzemplarza... jeden ma sleep i PM bez żadnych zachodów, a inne wymagają wieeeeele pracy aby to uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.