Skocz do zawartości

Dekoder stoi na napisie "b4 team"


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dojdziesz co i jak to napisz też tutaj bo to ciekawe.

Może coś w sofcie nadpisuje jakiś fragment pamięci i jeszcze tego nie wie Freebox.
Co prawda uboot potrafi sam z siebie się wysypać i też do końca nie wiadomo co i jak.

Kondensatory i zasilacz zakładam, że sprawne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory wymienione 2miesiace temu.

 

Ale co teraz.

Dzisiaj chcąc skopiowac loga i podeslac osobie ktora mi pomogła wcześniej. (kol. @wiech) podlaczylem sie kabelkiem , odpalilem blackbox-a i podlaczylem do pradu dekoder.

I co nastąpiło -dekoder normalnie jakgdyby nic normalnie sie uruchomił.

Teraz nie wiem czy przez to ze wgrywalem raz jeszcze plik env czy tak sam od siebie sie naprawil.

Wszystkim osoba ktore chciały pomoc bardzo dziękuje.

A zapomniał bym o modzie z innego forum za nadgorliwość i skasowanie tematu. (ale tak to jest jak dzie..... Neost.... Zabierają sie dostają trochę władzy na forach)

Musiałem nie wytzymalem.

 

Wracam do testów kol @tux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś chyba niedobrego sie dzieje z moim dekoderem.

Odlaczylem go z pradu i znowu to samo. Stoi na napisie i nic.

Odpialem mu dysk i znowu do pradu i ruszył.

Podpialem dysk i do pradu i wystartował.

 

I teraz nasowa sie pytanie czy to sie kondensatory klaniaja do wymiany czy jakaś inna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam nie chce zakładać nowego tematu. Panowie nbox zawiesza  mi się z rana tak 2 -3  razy miedzy 9:00 a 11:00 godziną  myślałem ze to image odpaliłem nowe na pendrive i to samo. podejrzewam zasilanie lub jakies wahania w tych godzinach. Panowie mam zasilacz 4-pinowy  60W  jak go rozebrać ( brutalnie) ? czy zasilacz zostawić i sprawdzić kondensatory w tunerze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozłup zasilacz wzdłuż linii wcięcia po obwodzie;
  • Będą tam 4 kondensatory 1000 mikto - jeżeli spuchnięte to do wymiany, jeżeli nie to wymień cały zasilacz - szukanie który z tranzystprów i układów sterujących nawali nie jest warty tego. Koszt nowego, fabrycznego zasilacza to nie więcej niż 40zł;
  • Kondensatory w tunerze wymień profilaktycznie. Brzmi strasznie, ale już nie raz trafiłem na takie egzemplarze, że spuchnięte nie są a pojemność utracona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...