Skocz do zawartości

Hackintosh pod am3?? czy to możliwe?


consafo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie przymierzam sie do złożenia komputera pod macOS leopard. W wikipedii nie znalazłem jednak kart obsługujących socket am3 ( wybieram amd gdyż intel troche przesadza ze zmianą swoich socketów 1156 juz sie zestażał a ten pod i7 tez lada chwila sie zestarzeje, pozatym tańszy ) Najważniejsza jest płyta głowna. więc:

 

1 :

MB: Gigabyte GA-870A-UD3 -7.1 HD Audio Realtek ALC889 - muza, Gigabit LAN Realtek 8111-sieć ,AMD z mostkiem północnym AMD 870 i południowym AMD850

Gigabyte GA-790XT-USB3 - 7.1 HD Audio Realtek ALC889 - muza, Gigabit LAN Realtek 8111- sieć, ddr3, chipset: AMD 790X; mostek południowy: AMD SB750, ta lepiej , ma crossfire i SLI...

LAN: Gigabit LAN Realtek 8111,zintegrowane, w obu płytach

Dżwiek: 7.1 HD Audio Realtek ALC889, zintegrowane w obu płytach

HD: Samsung HD502HJ ,500 GB Serial ATA 3.0 Gbps, 16 MB

CPU: AMD Phenom II X4 955 _ obsługuje instrukcije sse3, 3,2ghz, oczywiscie dojdzie do tego nie boxowe chłodzonko ale to nie ma znaczena raczej.

Video: Sparkle SXX4651024D5-NM, Geforce GTX465- karty nie zintegrowane to dla mnie priorytet

Gigabyte GV-R583UD-1GD , ATI Radeon 5830

DVD: LG GH22LS50,sata.

 

 

Cóż jednak jesli, nie dałoby sie złożyć maszyny AMD to może na takim intelu sie uda?:

 

2.

MB: Gigabyte GA-P55M-UD2,Chipset intel p55, brak podziału mostków,

LAN: RTL8111D chip (10/100/1000 Mbit)

Dżwiek: realtek ALC888B

CPU: Intel Core i5 760 2,8ghz, oczywiście obsługuje sse3

Video: Sparkle SXX4651024D5-NM, Geforce GTX465

Gigabyte GV-R583UD-1GD , ATI Radeon 5830

DVD: LG GH22LS50,sata.

HD: Samsung HD502HJ ,500 GB Serial ATA 3.0 Gbps, 16 MB

 

Mam nadzieje ze coś uda sie złożyć ( oczywiście w podobnej cenie ,do 2,5k)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to ma byc typowo komputer pod Mac OS X daruj sobie AMD i chipsety nVidia !! Postawisz system ale beda napewno jakies klocki. Pomimo ze kodek to ALC889 i lan Realtec 8111 to moze nie byc tak wesoło. Juz sie o tym przekonałem (nei dało rady odpalic ALC889 przez LEgacyHDA i poprawke do DSDT, pozostało tylko VoodooHDA i brak mozliwosci 5.1 !) Pozatym przed kazda aktualizacja systemu bedziesz trząsł portkami.

 

W zasadzie prawie wszystkie Gigabyte sa przyjazne dla Mac OS X. Kazda mobo jednak wymaga nawet minimalnych zmian d DSDT. Jest to zdecydowanie lepszy wybór od płyty pod AMD !!

 

GTX465 odpalisz, jezeli bedziesz mial 10 kostek ramu mozesz ja przerobic na GTX470 ! Pisalem o tym na forum.

 

5830 nie odpalisz. 5770, 5850, 5870, 5970 odpalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta OK, trzeba bedzie kozystac z AppleHDA z 10.6.2 zeby dzialal dzwiek (nie dotyczy to tylko ALC889 i ALC885)

 

Co do GA-P55-US3L to tam jest ALC892 nie wiem jak wyglada sprawa z jej odpaleniem. Chyba nie ma do niej LegacyHDA wiec zostaje tylko VoodooHDA ktore jest ostatecznościa (wg mnie !)

 

CPU - OK

Grafika: EXTRA, Sparkle maja 10 kostek wiec wystarczy wgrac biosa od GTX470 :D Ale lepiej jeszcze sprawdzic fizycznie czy maja te 10 kostek bo moze byc kilka rewizji tej samej karty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, P55-GD65 ma zintegrowana karte graficzna wiec odpada, ostatecznie wybiore:

 

MB: MSI P55-GD55 (350zł)

CPU: Intel Core i5 760 2,8ghz, (734zł)

Video: Sparkle SXX4651024D5-NM, Geforce GTX465 (654zł)

 

Ram, zasilacz ,dysk, dvd, obódowa

 

całość ok 2600, tyle ze aluminiowej obódowy nie bedzie, ale komp i tak pod stołem leży:) i po co 12000 dawać ...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI wyglądają bardziej przyjaźnie od Gigabyte'ów które mają prę upierdliwych przypadłości i musisz nieco wiedzieć jak je poprawić w DSDT... np prędkość działania USB itp...

 

Z Asusów, to generalnie każdy z serii P7P55 będzie śmigał, ale każda z nich ma układ dźwiękowy VIA który uruchomisz jedynie za pomocą VoodooHDA. Wyjątkiem jest P7P55 WS SC z dźwiękiem ALC1200, ale mimo że sam taką nie wiem czy jest warta dopłacenia do niej tylko dla dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msi p55 jest ok w cenie, 350 złoty to nie majątek, najwiekszy minus tego składu to procesor , 2,8 ghz i 750 pln za 520 mozna miec amd x4 3,2, ale coż, nadrobi to system, na uczelni od 4 lat pracuje na macach, w robocie tez wymagają tego odemnie, i sam wiem ze macOS to niezawodny system, i teraz mnie na niego stać. zastanowie sie jescze nad Intel Core i5 650, ma 3,2 ghz , ponoć można odblokowac u niego 2 rdzenie, pozatym zamiast turboboost ma Hyper-Threading, dzięki której każdy z rdzeni może obsługiwać dwa wątki równocześnie. no i kosztuje 440pln. Jak myślicie czy kręcenie w biosie procka może przeszkadzać w pracy macOS?

I jescze jedna, niedługo zaczną zalewać rynek urządzenia USB3 czy Hackintosh moze radzić sobie z czymś takim?

Co z kontrolelami firewire? jakie moglibyście zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megaherce nie są równe... pozornie wolniejszy intel najczęściej jest szybszy. Poza tym masz jeszcze model i5 750 - tańszy, ale pozwala się bardziej przetaktować (mniejszy mnożnik). i5 650 sobie odpóśź, HT to w większości pic na wodę, daje w specyficznych warunkach max 30%. Podkręcanie CPU o ile platforma jest stabilna nie ma znaczenia dla OS X. Jedynie musisz pamiętać że wtedy przestaje działać speedsteep, a wtedy cała platforma pobiera o wiele więcej prądu i zarazem wydziela sporo więcej ciepła.

Na razie USB3.0 to wielka niewiadoma... pewnie będzie ich obsługa jak intel wprowadzi ich obsługę do swoich chipsetów, lecz są spekulacje że to nie nastąpi w ogóle a USB3.0 i wszystkie inne złącze jak DVI, DP, FW itp zostaną zastąpione technologią optyczną nad którą intel już jakiś czas pracuje, m.in. z Apple.

FireWire - poszukaj modeli płyt z nimi... a jak nie to na 100% znajdziesz poprawnie działające karty na PCI/PCI-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P55-GD65 nie ma zadnej zintegrowanej grafiki !! :)

 

OC w hacku jezeli masz odpalone natywnie PM nie bedzie przeszkadzac dopóty dopóki nie zmienisz na sztywno napięcia a napiecie auto bedzie dawało stabilną prace systemu. No chyba ze nei cchesz miec PM, SS to pakujesz NullCPUPowerManagment ale wg mnie jest to głupota.

 

i5-750 Jest OK, kazdy wyzej tez. Uzywke mozna kupic juz za 450-500zł, i7-860 uzywke kupisz za 650-750zł. Nie wiem czy preferujesz nowki czy uzywki. Mi to nie przeszkadza (nie liczac dyskow twardych)

 

Seria prockow i5 6xx ma 2 JAJKA i 4 WATKI + grafike, nie ma tam odatkowych jajek !!

 

USB3 predko nie wejdzie do Maców, reszty rynku tez tak szybko nie zaleją, to samo dyski na SATA3

 

Co do FireWire to albo to na plycie albo FW800 na chipsecie Texas Instruments - sa zalecane do Makow.

http://allegro.pl/unitek-pci-32bit-kontroler-2x-firewire-800-ontech-i1182698780.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: P55-GD55 nie ma FW, P55-GD65 ma FW 400, nie wiem jak i czy działa w OSX trzeba poszukać. Płyta ma wiecej sekcji zasilania i ma troszke wiecej bajerów. Jeżeli CO zalezy na dobrym FW to kup cos na Texas Instruments i tansza płyte.
FireWire nie jest mi niezbedne na uczelni mam dużo sprzetów pod FW, Myśle ze moge zyć bez tego:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedno pytanie czy z archaicznego HP 6710s :

 

CPU: Core™ 2 Duo T5470 1,6 GHz, obsługuje sse3

VGA: zintegrowana Graphics Media Accelerator X3100 384 MB

Karta sieciowa przewodowa : 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

Karta sieciowa bezprzewodowa: Intel Wireless LAN 802.11a/b/g, MOW2

Chipset płyty to chyba ICH8

Dźwięk - ADI AD1981HD zintegrowany...

 

da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.